30 квітня ц.р. у рамках 42-ї Міжнародної Буенос-Айреської книжкової виставки-ярмарку було організовано наукову конференцію, присвячену 30-м роковинам Чорнобильської трагедії. На заході були присутні близько ста осіб: посли та члени дипломатичного корпусу, акредитованого в аргентинській столиці, представники наукових, громадських та академічних кіл, керівники та члени українських громадських організацій, а також співробітники Посольства України.
Відкрив захід Посол України в Аргентині Юрій Дюдін, який детально описав причини та наслідки подій на ЧАЕС 26 квітня 1986 року. Окремо український дипломат зупинився на питанні міжнародної допомоги Україні у подоланні наслідків трагедії. Це питання є актуальним і сьогодні, через 30 років після зловісного вибуху. Підтвердженням світової підтримки є той факт, що декілька днів тому в Києві відбулася Міжнародна донорська конференція, участь у якій взяло понад 20 держав, ЄК та ЄБРР. Наприкінці свого виступу Ю.Дюдін нагадав, що Чорнобильська трагедія стала страшним уроком для всього людства, а тому в майбутньому потрібно докласти всіх зусиль, щоб уникнути подібних катастроф. Присутнім був продемонстрований документальний фільм іспанською мовою про аварію на ЧАЕС та її наслідки для України та світу.
Інженер Хорхе Сварcкa, який у складі групи міжнародних експертів відвідав Київ та ЧАЕС у травні 1986 р., детально розповів про технічні аспекти аварії та її вплив на розвиток ядерної енергетики у світі. У свою чергу, інженер Хуан Полоз поінформував присутніх про реалізацію проекту спорудження нового безпечного конфайнменту навколо зруйнованого енергоблоку ЧАЕС. Питання впливу Чорнобильської трагедії на здоров’я людей було центральною темою доповіді доктора Хуана Хосе Чудика. Спеціально запрошена гостя – доктор Грасіела Абудара розповіла про свій досвід роботи медика-педіатра в спеціальній місії МАГАТЕ, яка у 1990 році проводила обстеження населення на уражених радіацією територіях України та Білорусі. На завершення конференції Голова УЦР та Почесний консул України в провінції Буенос-Айрес Педро Лилик представив фрагменти з книги Нобелівського лауреата С.Алексієвич «Чорнобильська молитва» у перекладі іспанською мовою.
Усі присутні на конференції мали змогу на підставі наукових фактів ще раз пересвідчитись у масштабах трагедії, яка тридцять років тому спіткала Україну та весь світ.