У цілому двостороннє культурно-гуманітарне співробітництво між Україною та Аргентинською Республікою має сприятливе підґрунтя для плідного розвитку, ураховуючи наявність в Аргентинській Республіці чисельної української громади (за експертними оцінками, в Аргентині проживає від 350 до 500 тисяч етнічних українців з урахуванням представників чотирьох хвиль імміграції та їхніх нащадків), а також інтерес, який аргентинське суспільство виявляє до України, її історії, традицій та культури.
Кожного року в Буенос-Айресі проводяться близько 70 заходів культурного та просвітницького характеру. Найбільш значимими з них є:
– відзначення Дня Соборності та Свободи України;
– відзначення річниці дня народження Т. Г. Шевченка;
– забезпечення роботи українського стенду на Міжнародному книжковому ярмарку м. Буенос-Айрес (щорічна кількість відвідувачів – 1,2 млн осіб);
– відзначення Дня Незалежності України;
– вшанування пам’яті жертв Голодомору 1932–1933 років в Україні;
– фестиваль "Буенос-Айрес вітає Україну".
Активізації культурної взаємодії у 2017-2018 рр. сприяло відновлення роботи бюджетної програми 1401110 «Фінансова підтримка забезпечення міжнародного позитивного іміджу України, забезпечення діяльності Українського інституту, заходи щодо підтримки зв’язків з українцями, які проживають за межами України». Зокрема, завдяки фінансуванню за цією програмою було організовано візити до Буенос-Айреса майстрині Петриківського розпису з Центру народного мистецтва «Петриківка» (вересень 2017 р.), українського музичного колективу «Two violins group» (жовтень 2017 р. та 2018 р.), запущено спільний українсько-аргентинський проект «Jazz UA», запрошено до участі в 44-му Міжнародному книжковому ярмарку м. Буенос-Айрес головного редактора «Видавництва Старого Лева», українську поетесу М.Савку (квітень 2018 р.), надано сприяння в організації гастролей балетної трупи Національної опери України в Аргентині (серпень 2018 р.).
Важливу роль у популяризації української культури в Аргентинській Республіці відіграють Почесні консульства України та централізовані українські громади в провінціях Місьйонес та Чако, за сприяння яких, зокрема, у м. Обера, Апостолес та Посадас (Місьйонес), а також м. Ресістенсія, Лас-Бреньяс, Саенс-Пенья, Коронель-дю-Грати (Чако) проводиться значна кількість культурно-просвітницьких заходів, пов’язаних з важливими подіями сучасного та історичного життя нашої держави.
Освіта. Питання співпраці в галузі освіти між сторонами регулюються Договором про дружні відносини і співробітництво між Україною та Аргентинською Республікою (1998 р.); Угодою про співробітництво в галузі культури, освіти та науки (1995 р.); Угодою про визнання документів про вищу освіту між Україною та Аргентинською Республікою (2011 р.).
З липня 2015 р. сторони ведуть переговори щодо укладання Угоди про взаємне визнання документів про загальну середню освіту.
Спорт. Українсько-аргентинська взаємодія в галузі спорту відбувається здебільшого у формі участі спортсменів двох країн у міжнародних змаганнях, що проводяться в Україні та Аргентині. Так, у 2008 р. українська збірна перемогла на Чемпіонаті світу з футзалу серед спортсменів з вадами зору, який відбувався в Буенос-Айресі; у 2009 р. збірна України з тенісу вперше в історії вийшла у Світову групу Кубка Федерацій, перемігши аргентинську збірну в аргентинському м. Мар-дель-Плата; у 2010-2017 рр. українські команди неодноразово брали участь у щорічному трансконтинентальному раллі-марафоні «Дакар»; у 2017 р. українська паралімпійська збірна з футболу виграла у Чемпіонаті світу серед спортсменів-інвалідів з наслідками ДЦП та іншими неврологічними захворюваннями, що проходив в Аргентині; у січні 2018 р. з метою проведення товариських матчів Буенос-Айрес відвідала Національна збірна України з футболу серед ветеранів.
З грудня 2017 р. на розгляді аргентинської сторони перебуває проект Меморандуму про співробітництво і партнерство між Федерацією футболу України та Асоціацією аргентинського футболу.
У період 6-18 жовтня 2018 р. у м. Буенос-Айрес відбулися ІІІ Літні юнацькі олімпійські ігри, в яких взяла участь офіційна делегація України на чолі з Президентом НОК України С.Бубкою та Міністром молоді та спорту України І.Ждановим. У рамках цього візиту 16.10.2018 було проведено зустріч Міністра молоді та спорту України І.Жданова з Державним секретарем з питань спорту Аргентинської Республіки Х.Мак Алістером, під час якої підписано Угоду між Міністерством молоді та спорту України та Державним секретаріатом спорту Аргентинської Республіки про співробітництво в галузі фізичної культури та спорту.
Туризм. Здебільшого через географічну віддаленість, а також недостатність інформації про туристичний потенціал двох держав взаємні туристичні потоки залишаються обмеженими (за даними АДПСУ, у 2017 р. в Україну в’їхали 2464 аргентинці). На постійній основі Україна запрошує державні органи з питань туризму, туристичні організації та підприємства Аргентини на щорічний Міжнародний туристичний салон, що проводиться в Україні, однак участі аргентинська сторона не бере.
Перспективним є активне залучення потенціалу української діаспори до популяризації України як привабливого туристичного напряму для аргентинців. Зокрема необхідно відзначити діяльність в Аргентині Фундації імені Тараса Шевченка (за сприяння Інституту української культури та освіти ім. Патріарха Йосипа Сліпого), яка у 2010 р. започаткувала практику щорічної організації двотижневих туристичних подорожей в Україну груп осіб українського походження. У подальшому, цю ініціативу перехопили приватні особи з кола закордонних українців, які організовують такі ознайомчі поїздки на регулярній основі 3-4 рази на рік.
Гуманітарне співробітництво. На державному рівні надання гуманітарної допомоги Аргентиною Україні надавалося двічі – у 2008–2009 рр. для постраждалих від повені регіонів України та під час загострення епідеміологічної ситуації із захворюванням на грип.
У 2017 р. було започатковано співробітництво між благодійною організацією «Дива серця» (Аргентина-США) та українським Міжнародним благодійним фордом «Діти Чорнобиля за виживання», які упродовж року організували три візити на оздоровлення до Аргентини для українських дітей – сиріт або позбавлених батьківського піклування з Донецької та Одеської областей. Враховуючи позитивні відгуки приймаючої сторони, у 2018 р. проект було подовжено на невизначений термін.
Визнання Аргентиною Голодомору. На державному рівні Аргентиною Голодомор 1932-1933 рр. в Україні геноцидом не визнано. Водночас, з нагоди 75-х роковин трагедії Голодомору законодавчим органом було вшановано пам’ять жертв Голодомору (Декларації Сенату Національного конгресу Аргентинської Республіки щодо вшанування пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 рр. в Україні, прийняті 17.09.2003 та 07.11.2007, та Декларація Палати депутатів Національного конгресу Аргентинської Республіки від 26.12.2007).
На регіональному рівні було вшановано пам’ять жертв Голодомору та висловлено солідарність з українським народом (Декларації №№ D30200/07 та D30201/07 Палати представників провінції Місьйонес від 27.09.2007 та Резолюція № 1379 Палати депутатів провінції Чако від 03.10.2007).
На міському рівні – Голодомор визнано геноцидом (Резолюція Міської ради м. Беріссо № 20/07 від 17.10.2007; Декларація № 355/2007 Парламенту Федерального столичного округу м. Буенос-Айрес від 01.11.2007; Декларація Міської ради м. Апостолес № 22/07 від 14.11.2007; Резолюція № 6/2007 Міської ради м.Коронель-ду-Грати Провінції Чако від 14.11.2007; Розпорядження № 432/2007 Міської адміністрації м.Коронель-ду-Грати від 19.11.2007).