На сьогодні фактична відсутність налагодженого українсько-уругвайського співробітництва в культурно-гуманітарній сфері обумовлена загальною динамікою двосторонніх відносин між Україною та Уругваєм, географічною віддаленістю двох країн та відсутністю інституційно сформованої української громади в цій країні (за офіційними даними міграційних органів Уругваю, в країні проживає 34 громадянина України, а також біля 250-300 етнічних українців, чиїм головним центром компактного проживання є департамент Сальто).
Серед культурних фестивалів країни, єдиним заходом, в рамках якого силами української громади Уругваю представляється українська культура, є Свято іммігрантів в місті Сальто (востаннє відбулося 4-11 листопада 2018 р.). Серед інших національних меншин, на фестивалі облаштовується стенд України з виробами традиційних українських ремесел, національним вбранням, стравами української кухні.
Присутні спорадичні контакти культурного характеру. Зокрема, у травні 2010 р. Національний театр комедії у м. Монтевідео розпочав офіційний сезон прем’єрою однієї з останніх п’єс відомого сучасного українського драматурга Анатолія Крима «Сповідь дона Хуана», яка демонструвалася протягом трьох місяців.
Завдяки проведеній Посольством роботі, вдалося забезпечити підтримку з боку уругвайських бджільницьких асоціацій кандидатури України як країни проведення 43-го Міжнародного бджільницького Конгресу Апімондії, який відбувся у Києві у 2013 році.
У 2018 році протягом місяця в уругвайському кінопрокаті був присутній український анімаційний фільм "Викрадена принцеса: Руслан і Людмила".
Cприятливим фактором розвитку всього комплексу двосторонніх відносин України та Уругваю, у тому числі їх культурно-гуманітарної складової, є робота Почесного консула України в Уругваї Дієго Гуадалупе Бренни. Так, у 2018 році Посольством спільно з Почесним консулом було налагоджено зв’язки з уругвайським музеєм слов'янської діаспори «Білий дім» в м. Сан-Хав’єр (департамент Ріо-Негро), який є одним з центрів гуртування представників усіх народів Східної Європи, що проживають в регіоні, та облаштовано «український куточок» з представленням портрету й творів Т.Г.Шевченка, а також актуальної інформації про Україну.