• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • Español
Політичні відносини між Україною та Уругваєм
Опубліковано 30 січня 2020 року о 18:30

Уругвай визнав Україну 26 грудня 1991 р., а 27 травня 1992 р. набула чинності Угода (у формі обміну нотами) про встановлення дипломатичних відносин між Україною і Східною Республікою Уругвай.

В історії двосторонніх стосунків наразі відсутні офіційні візити на рівні глав держав.

24 – 25 квітня 2012 року Міністр закордонних справ України К.Грищенко на запрошення Міністра закордонних справ Східної Республіки Уругвай Луїса Альмагро відвідав Монтевідео, що стало першим в історії двосторонніх відносин офіційним візитом глави зовнішньополітичного відомства України до Уругваю.

У ході візиту К.Грищенко мав аудієнцію у Президента Уругваю Х.Мухіки. Зустрічі глави українського зовнішньополітичного відомства з вищим політичним керівництвом Уругваю підтвердили прагнення наших країн до подальшого розвитку двостороннього діалогу.

Підписання у ході зазначеного візиту Договору про дружні відносини і співробітництво між Україною та Уругваєм стало важливою політичною подією в історії двосторонніх стосунків та ключовим стимулом для розвитку співробітництва між нашими країнами у багатьох сферах. А підписана главами зовнішньополітичних відомств Спільна заява розглядається як «дорожня карта» подальшої взаємодії зовнішньополітичних відомств та інших зацікавлених центральних органів влади двох країн.

25 квітня 2012 р. в історичній будівлі Міністерства закордонних справ Уругваю було проведено церемонію презентації і погашення пам’ятної поштової марки «20-а річниця дипломатичних відносин: Уругвай – Україна».

У столицях двох держав започатковані та діють інститути Почесного консула.

25 квітня 2012 р. відбулося урочисте відкриття Почесного консульства України в Уругваї, в якому взяли участь Міністр закордонних справ України К.Грищенко, Надзвичайний і Повноважний Посол України у Східній Республіці Уругвай за сумісництвом О.С.Тараненко, перший Почесний консул України в Уругваї Дієго Гуадалупе Бренна, представники політичних і бізнесових кіл Уругваю, дипломатичного корпусу та української громади.

Указом Президента України П.Порошенка №399/2015 від 7 липня 2015 р. Надзвичайного і Повноважного Посла України в Аргентинській Республіці Ю.О.Дюдіна було призначено Надзвичайним і Повноважним Послом України у Східній Республіці Уругвай за сумісництвом.

10 березня 2016 року Ю.О.Дюдін вручив вірчі грамоти Президенту Східної Республіки Уругвай Т.Васкесу Рохасу. В рамках візиту відбулись його зустрічі з Міністром закордонних справ Уругваю Р.Нін Новоа, директорами відповідних підрозділів МЗС Уругваю, Головою Палати представників Х.Амарільєю та Головою Комісії у закордонних справах Палати представників Уругваю Р.Кьяццаро. Обговорювались питання пожвавлення двостороннього співробітництва за допомогою інтенсифікації політичного діалогу та розширення договірно-правової бази.

9 квітня 2018 року в м. Монтевідео за участі Директора Департаменту консульської служби МЗС України С.О.Погорельцева відбулись перші в історії двосторонніх відносин консульські консультації, під час яких сторони домовились про пришвидшення опрацювання угоди щодо спрощення візового режиму між двома країнами.

Іншим важливим елементом перебування української делегації в Монтевідео стала церемонія обміну ратифікаційними грамотами Договору про дружні відносини та співробітництво між Україною та Східною Республікою Уругвай. Цим завершено усі необхідні процедури для набуття чинності вказаним Договором та відкрито нову сторінку двосторонніх відносин.

Протягом останнього часу було активізовано роботу з налагодження міжпарламентського співробітництва наших країн, що має стати важливою складовою двосторонніх відносин. 21 травня 2018 р. Верховна Рада України затвердила склад депутатської групи з міжпарламентських зв’язків з Уругваєм. Ініційовано започаткування відповідного обмін візитами з аналогічною групою, утвореною у Генеральній Асамблеї Уругваю.

Важливою подією 2018 року стала зустріч міністрів закордонних справ України П.А.Клімкіна та Уругваю Н.Новоа в рамках 73-ої сесії Генеральної Асамблеї ООН. Ця зустріч, яка мала своїм результатом підписання важливої Угоди про скасування візового режиму поїздок громадян двох країн, також засвідчила великий інтерес двох країн до налагодження багатовимірної співпраці та заклала підвалини подальшого розвитку політичного діалогу між нашими країнами.

Центром компактного проживання в країні нечисельної української діаспори є північне місто Сальто.

26 липня 2022 року – телефонна розмова Президента України Володимира Зеленського та Президента Східної Республіки Уругвай Луїса Лакальє Поу.

Квітень 2023 року

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux