• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
  • Українською
  • English
  • Español
Політичні відносини між Україною та Аргентиною
Опубліковано 30 січня 2020 року о 16:55

Історія двосторонніх відносин

Лютий 1921 р. – Аргентина, єдина серед країн Латинської Америки, визнала Українську Народну Республіку і встановила з нею дипломатичні відносини.

5 грудня 1991 р. – Аргентинська Республіка першою серед країн Латинської Америки визнала незалежність України

6 січня 1992 р. – Аргентинська Республіка першою в регіоні встановила з Україною дипломатичні відносини.

Березень 1993 р. – в Аргентині було відкрито Посольство України

Травень 1993 р. – в Україні було відкрито Посольство Аргентини.

1993 р. – аргентинські законодавці прийняли заяву на підтримку українського територіального статусу м.Севастополь,

Січень 1995 р. – візит до Аргентини Першого заступника міністра закордонних справ України Б.Тарасюка. Підписання Протоколу про консультації між МЗС України та Аргентини.

Жовтень 1995 р. - державний візит до Аргентини Президента України Л.Д.Кучми.

1996 р. – аргентинські законодавці ухвалили резолюцію із закликом до світової спільноти надати допомогу Україні у подоланні наслідків аварії на ЧАЕС.

Жовтень 1996 р. - офіційний візит в Україну Міністра закордонних справ Аргентини Г.Ді Телли.

Серпень 1997 р. - проведення у Буенос-Айресі політичних консультацій на рівні міністрів закордонних справ.

1997 р. – прийнято рішення про відзначення 100-річчя українських першопоселень в Аргентині на загальнонаціональному рівні.

Червень 1998 р. – візит в Україну Президента Аргентини К.Менема. Підписання Договору про дружні відносини і співробітництво між двома країнами.

Квітень 1999 р. - офіційний візит в Аргентину Міністра закордонних справ України Б.І.Тарасюка.

Грудень 1999 р. – візит Віце-прем'єр-міністр України В.П.Семиноженка в Аргентину. Участь в інавгураційних заходах новообраного президента Аргентини Ф.де ла Руа.

Червень 2000 р. – зустріч Глави зовнішньополітичного відомства України Б.І.Тарасюка з Міністром закордонних справ Аргентини А.Гіаваріні під час міжнародної конференції «Спільноти демократій» (м.Варшава).

Вересень 2000 р. – зустріч Президента України Л.Д.Кучми з Президентом Аргентини Ф.де ла Руа в ході роботи 55-ї сесії ГА ООН.

2001 р. – ухвалена спеціальна резолюція законодавчого органу Аргентини з нагоди 10-ої річниці Незалежності України.

Вересень 2001 р. – зустріч Міністра закордонних справ України А.М.Зленка зі своїм аргентинським колегою А.Гіаваріні під час роботи 56-ї сесії ГА ООН.

Березень 2002 р. – візит до Аргентини Державного секретаря МЗС України Ю.А.Сергєєва. Черговий раунд двосторонніх політичних консультацій.

2002 р. – створення у Верховній Раді України першої депутатської групи з міжпарламентських зв’язків з Аргентинською Республікою

2003 р. – декларація Сенату Аргентини про засудження голодомору в Україні.

Вересень 2004 р. – в Нью-Йорку в ході 59-ї сесії ГА ООН відбулась зустріч Міністра закордонних справ України К.І.Грищенка з Державним секретарем МЗС Аргентини Х.Тайаною.

2005 р. – заява щодо підтримки міжнародного співробітництва у подоланні наслідків аварії на ЧАЕС.

Вересень 2005 р. – у Нью-Йорку за головування Аргентини в Групі Ріо відбулася зустріч МЗС у форматі Україна – «Трійка» Групи Ріо. Аргентинську сторону на зустрічі представляв держсекретар МЗС Х.Таяна.

Березень 2006 р. – двосторонні політичні консультацій на рівні перших заступників міністрів закордонних справ (делегацію України очолив В.Д.Хандогій).

Жовтень 2006 р. – офіційний візит в Україну Міністра закордонних справ Аргентини Х.Таяни.

Жовтень 2006 р. – П’яте засідання Міжурядової українсько-аргентинської комісії з питань торговельно-економічного співробітництва (м.Буенос-Айрес).

Жовтень 2006 р. – візит в Україну Міністра оборони Аргентини Н.Гарре.

2007 р. – резолюція Палати депутатів Аргентини про засудження Голодомору в Україні.

Червень 2008 р. – в Києві відбулися політичні консультації на рівні перших заступників міністрів закордонних справ (делегацію України очолив В.Д.Хандогій, Аргентини – В.Тачетті).

Листопад 2010 р. – робочий візит заступника Міністра закордонних справ України Олександра Горіна в Аргентину з метою участі у засіданні повноважних представників з питань ядерної безпеки країн-учасниць Вашингтонському Саміту з питань ядерної безпеки.

18 – 20 квітня 2011 року – офіційний візит в Україну Міністра закордонних справ, зовнішньої торгівлі та віросповідань Аргентинської Республіки Е.М.Тімермана.

22-24 квітня 2012 року - офіційний візит Міністра закордонних справ України К.І.Грищенка до Аргентинської Республіки.

9 жовтня 2015 року – затвердження у Верховній Раді України нового складу депутатської групи з міжпарламентських зв’язків з Аргентиною, яку очолили депутати від фракції Політичної партії „Народний фронт” В.М.Романюк і В.А.Корчик.

7 вересня 2016 року - оновлення групи дружби з Україною в Палаті депутатів Національного Конгресу Аргентини, яку з квітня 2018 року очолює депутат від провладної партії „Республіканська пропозиція” Х.Р.Енрікес.

20 вересня 2016 року – зустріч Президента України П.О.Порошенка з Главою Аргентинської держави М.Макрі у рамках сегменту високого рівня 71-ї сесії ГА ООН (м. Нью-Йорк).

18 лютого 2017 року – зустріч глав зовнішньополітичних відомств України та Аргентини, відповідно П.А.Клімкіна та С.Малькорри, в ході Міжнародної безпекової конференції (м. Мюнхен).

27-31 березня 2017 року – візит до Аргентини співголови депутатської групи Верховної Ради України з міжпарламентських зв’язків з Аргентиною В.М.Романюка у супроводі представників вітчизняних бізнес-кіл.

20 вересня 2017 року – зустріч очільників МЗС двох країн, П.А.Клімкіна та Х.Форі, у рамках 72-ї сесії ГА ООН (м. Нью-Йорк).

9-14 грудня 2017 року – робочий візит до Аргентини делегації України на чолі з Першим віце-прем’єр-міністром – Міністром економічного розвитку і торгівлі С.І.Кубівим з метою участі в 11-й Конференції міністрів СОТ.

26 квітня 2018 року - візит до Буенос-Айреса парламентської делегації України у складі народних депутатів В.М.Романюка та Т.Д.Кременя.

5-8 серпня 2018 року – робочий візит до Аргентини делегації України на чолі з Міністром юстиції України П.Д.Петренком з метою підписання трьох міждержавних договорів у галузі кримінальної юстиції.

4-19 жовтня 2018 року – робочий візит до Аргентини делегації України на чолі з Міністром молоді та спорту України І.О.Ждановим з метою надання організаційного сприяння участі збірних команд України у ІІІ літніх Юнацьких Олімпійських іграх.

1 листопада 2018 року – сьомий раунд політичних консультацій між МЗС України та Аргентини під співголовуванням Заступника Міністра закордонних справ України С.О.Кислиці та Державного секретаря у закордонних справах МЗС Аргентини Д.Раймонді.

22-24 листопада 2018 року – візит до України Державного секретаря з питань прав людини та культурного плюралізму Аргентини К.Авруха з метою участі в комеморативних заходах з нагоди 85-х роковин Голодомору 1932-1933 років в Україні та Міжнародному форумі «Україна пам’ятає, світ визнає».

9-11 грудня 2019 року – візит Заступника Міністра закордонних справ України С.О.Кислиці з метою участі в якості Глави делегації від Уряду України в урочистих заходах з нагоди передачі виконавчої влади в Аргентині від Президента М.Макрі обраному на період 2019-2023 рр. Президентові А.Фернандесу.

28 лютого 2020 року – візит заступника Міністра – Торгового представника України Т.А.Качки в Аргентину, зустріч з Державним секретарем з міжнародних економічних відносин МЗС Аргентини, співголовою Спільної українсько-аргентинської міжурядової Комісії з торговельно-економічного співробітництва Х.Неме.

2 листопада 2021 року в рамках Конференції ООН з питань зміни клімату COP26 у Глазго Глава Української держави Володимир Зеленський зустрівся з президентом Аргентини Альберто Фернандесом.

1 липня 2022 року – телефонна розмова Президента України Володимира Зеленського та Президента Аргентинської Республіки Альберто Фернандеса.

12 квітня 2023 року – телефонна розмова Міністра закордонних справ України Д.Кулеби та Міністра закордонних справ, міжнародної торгівлі та віросповідань Аргентини С.Кафьєро.

Квітень 2023

Політичне співробітництво. Зустрічі, візити

Аргентинська Республіка першою серед країн Латинської Америки визнала незалежність України – 5 грудня 1991 р. і першою в регіоні встановила з нею дипломатичні відносини – 6 січня 1992 року. У березні 1993 р. в Аргентині було відкрито Посольство України, а в травні 1993 року – Посольство Аргентини в Україні. Втім, стосунки між двома країнами мають більш давні традиції: у лютому 1921 р. Аргентина, єдина серед країн Латинської Америки, визнала Українську Народну Республіку і встановила з нею дипломатичні відносини.

Українська діаспора в Аргентині налічує близько 300 тис. етнічних українців та їх нащадків. Основна частина етнічних українців мешкає у столиці і провінції Буенос-Айрес (більше 100 тис.) та провінції Місьйонес (близько 130 тис.). Місцями компактного проживання є також провінції Чако (30 тис.), Кордоба (15 тис.), Мендоса (10 тис.), Формоса (6 тис.), Ріо-Негро (3 тис.) та Коррієнтес (3 тис.).

Першим офіційним контактом високого рівня між двома країнами став візит до Аргентини Першого заступника Міністра закордонних справ України Б. Тарасюка у січні 1995 р., під час якого був підписаний Протокол про консультації між МЗС України та Аргентини.
Особливе значення для розвитку українсько-аргентинських відносин мав державний візит до Аргентини у жовтні 1995 р. Президента України, в ході якого було закладено підґрунтя для розвитку політичного діалогу, договірно-правової бази відносин між двома країнами, визначено основні напрямки співпраці як на двосторонньому рівні, так і на міжнародній арені.

Додаткового імпульсу двостороннім відносинам надав візит в Україну у червні 1998 р. Президента Аргентини К.Менема, під час якого, зокрема, був підписаний Договір про дружні відносини і співробітництво між двома країнами.

У 1996 та 1999 рр. відбувся обмін візитами керівників зовнішньополітичних відомств Аргентини та України відповідно до Києва та Буенос-Айерса. Зустрічі міністрів закордонних справ двох країн відбувались також «на полях» багатосторонніх заходів у 2000, 2001 та 2004 роках.

У вересні 2000 р. в ході роботи чергової сесії ГА ООН Президент України мав зустріч з Президентом Аргентини Ф. Де ла Руа.

У жовтні 2006 р. відбувся офіційний візит в Україну Міністра закордонних справ Аргентини Х.Таяни. Главу зовнішньополітичного відомства Аргентини супроводжувала чисельна делегація представників бізнесових кіл, які взяли участь у двосторонньому підприємницькому форумі.

У другій половині 90-х років були започатковані відносини між окремими регіонами двох держав. Відповідні угоди про взаємодію та співробітництво були підписані між Львівською областю і провінцією Кордоба, Тернопільською областю і провінцію Місьйонес, Харківською областю і провінцією Буенос-Айрес, Волинською областю і провінцію Чако, а також між столицями двох держав – Києвом та Буенос-Айресом.

18-20 квітня 2011 року в Україні з офіційним візитом перебував Міністр закордонних справ, зовнішньої торгівлі та культу Аргентинської Республіки Е.М.Тімерман. Візит у відповідь Міністра закордонних справ України К.І.Грищенка до Аргентинської Республіки відбувся 22-24 квітня 2012 року.

20 вересня 2016 року у рамках сегменту високого рівня 71-ї сесії ГА ООН (м. Нью-Йорк) відбулась зустріч Президента України П.О.Порошенка з Главою Аргентинської держави М.Макрі. Міністр закордонних справ України П.А.Клімкін у 2017 році двічі зустрічався зі своїми аргентинськими колегами -  18 лютого з С.Малькоррою (в ході Міжнародної безпекової конференції у Мюнхені та 20 вересня з Х.Форі (у рамках 72-ї сесії ГА ООН).

Після створення у 1995 році механізму політичних консультацій на рівні заступників міністрів закордонних справ в його рамках загалом відбулося 7 зустрічей – у 1995, 1997, 2002, 2006, 2008, 2016 та 2018 роках. Останній раунд консультацій був проведений 1 листопада 2018 року за співголовування Заступника Міністра закордонних справ України С.О.Кислиці та Державного секретаря у закордонних справах МЗС Аргентини Д.Раймонді.

9-14 грудня 2017 року відбувся робочий візит до Аргентини офіційної делегації України на чолі з Першим віце-прем’єр-міністром – Міністром економічного розвитку і торгівлі С.І.Кубівим з метою участі в 11-й Конференції міністрів СОТ.

Упродовж 2018 року Аргентину відвідали дві урядові делегації України, очолювані відповідно Міністром юстиції України П.Д.Петренком з метою підписання трьох міждержавних договорів у галузі кримінальної юстиції (серпень) та Міністром молоді та спорту України І.О.Ждановим з метою надання організаційного сприяння участі збірних команд України у ІІІ Юнацьких Олімпійських іграх (жовтень). У ході останнього візиту було підписано Угоду між Міністерством молоді та спорту України та Секретаріатом спорту Аргентинської Республіки про співробітництво у сфері фізичної культури та спорту.

У листопаді 2018 року офіційна делегація Аргентини на чолі з Державним секретарем з питань прав людини та культурного плюралізму К.Аврухом відвідала Україну для участі в комеморативних заходах з нагоди 85-х роковин Голодомору 1932-1933 років в Україні та Міжнародному форумі «Україна пам’ятає, світ визнає».

Важливе значення для розвитку міжпарламентського співробітництва мало створення у 2002 р. у Верховній Раді України першої групи міжпарламентських зв’язків з Аргентинською Республікою, яку з жовтня 2015 року очолюють депутати від фракції Політичної партії „Народний фронт” В.М.Романюк і В.А.Корчик. У свою чергу, в Національному Конгресі (парламенті) Аргентини існує група дружби з Україною, очолювана (з квітня 2018 року) депутатом від провладної партії „Республіканська пропозиція” Х.Р.Енрікесом. Взаємні візити керівників зазначених груп до Києва та Буенос-Айреса відбулись у 2016, 2017 та 2018 роках.


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux