• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
  • Українською
  • English
  • Español
Політичні відносини між Україною та Аргентиною
Опубліковано 30 січня 2020 року о 16:55

Історія двосторонніх відносин

Лютий 1921 р. – Аргентина, єдина серед країн Латинської Америки, визнала Українську Народну Республіку і встановила з нею дипломатичні відносини.

5 грудня 1991 р. – Аргентинська Республіка першою серед країн Латинської Америки визнала незалежність України

6 січня 1992 р. – Аргентинська Республіка першою в регіоні встановила з Україною дипломатичні відносини.

Березень 1993 р. – в Аргентині було відкрито Посольство України

Травень 1993 р. – в Україні було відкрито Посольство Аргентини.

1993 р. – аргентинські законодавці прийняли заяву на підтримку українського територіального статусу м.Севастополь,

Січень 1995 р. – візит до Аргентини Першого заступника міністра закордонних справ України Б.Тарасюка. Підписання Протоколу про консультації між МЗС України та Аргентини.

Жовтень 1995 р. - державний візит до Аргентини Президента України Л.Д.Кучми.

1996 р. – аргентинські законодавці ухвалили резолюцію із закликом до світової спільноти надати допомогу Україні у подоланні наслідків аварії на ЧАЕС.

Жовтень 1996 р. - офіційний візит в Україну Міністра закордонних справ Аргентини Г.Ді Телли.

Серпень 1997 р. - проведення у Буенос-Айресі політичних консультацій на рівні міністрів закордонних справ.

1997 р. – прийнято рішення про відзначення 100-річчя українських першопоселень в Аргентині на загальнонаціональному рівні.

Червень 1998 р. – візит в Україну Президента Аргентини К.Менема. Підписання Договору про дружні відносини і співробітництво між двома країнами.

Квітень 1999 р. - офіційний візит в Аргентину Міністра закордонних справ України Б.І.Тарасюка.

Грудень 1999 р. – візит Віце-прем'єр-міністр України В.П.Семиноженка в Аргентину. Участь в інавгураційних заходах новообраного президента Аргентини Ф.де ла Руа.

Червень 2000 р. – зустріч Глави зовнішньополітичного відомства України Б.І.Тарасюка з Міністром закордонних справ Аргентини А.Гіаваріні під час міжнародної конференції «Спільноти демократій» (м.Варшава).

Вересень 2000 р. – зустріч Президента України Л.Д.Кучми з Президентом Аргентини Ф.де ла Руа в ході роботи 55-ї сесії ГА ООН.

2001 р. – ухвалена спеціальна резолюція законодавчого органу Аргентини з нагоди 10-ої річниці Незалежності України.

Вересень 2001 р. – зустріч Міністра закордонних справ України А.М.Зленка зі своїм аргентинським колегою А.Гіаваріні під час роботи 56-ї сесії ГА ООН.

Березень 2002 р. – візит до Аргентини Державного секретаря МЗС України Ю.А.Сергєєва. Черговий раунд двосторонніх політичних консультацій.

2002 р. – створення у Верховній Раді України першої депутатської групи з міжпарламентських зв’язків з Аргентинською Республікою

2003 р. – декларація Сенату Аргентини про засудження голодомору в Україні.

Вересень 2004 р. – в Нью-Йорку в ході 59-ї сесії ГА ООН відбулась зустріч Міністра закордонних справ України К.І.Грищенка з Державним секретарем МЗС Аргентини Х.Тайаною.

2005 р. – заява щодо підтримки міжнародного співробітництва у подоланні наслідків аварії на ЧАЕС.

Вересень 2005 р. – у Нью-Йорку за головування Аргентини в Групі Ріо відбулася зустріч МЗС у форматі Україна – «Трійка» Групи Ріо. Аргентинську сторону на зустрічі представляв держсекретар МЗС Х.Таяна.

Березень 2006 р. – двосторонні політичні консультацій на рівні перших заступників міністрів закордонних справ (делегацію України очолив В.Д.Хандогій).

Жовтень 2006 р. – офіційний візит в Україну Міністра закордонних справ Аргентини Х.Таяни.

Жовтень 2006 р. – П’яте засідання Міжурядової українсько-аргентинської комісії з питань торговельно-економічного співробітництва (м.Буенос-Айрес).

Жовтень 2006 р. – візит в Україну Міністра оборони Аргентини Н.Гарре.

2007 р. – резолюція Палати депутатів Аргентини про засудження Голодомору в Україні.

Червень 2008 р. – в Києві відбулися політичні консультації на рівні перших заступників міністрів закордонних справ (делегацію України очолив В.Д.Хандогій, Аргентини – В.Тачетті).

Листопад 2010 р. – робочий візит заступника Міністра закордонних справ України Олександра Горіна в Аргентину з метою участі у засіданні повноважних представників з питань ядерної безпеки країн-учасниць Вашингтонському Саміту з питань ядерної безпеки.

18 – 20 квітня 2011 року – офіційний візит в Україну Міністра закордонних справ, зовнішньої торгівлі та віросповідань Аргентинської Республіки Е.М.Тімермана.

22-24 квітня 2012 року - офіційний візит Міністра закордонних справ України К.І.Грищенка до Аргентинської Республіки.

9 жовтня 2015 року – затвердження у Верховній Раді України нового складу депутатської групи з міжпарламентських зв’язків з Аргентиною, яку очолили депутати від фракції Політичної партії „Народний фронт” В.М.Романюк і В.А.Корчик.

7 вересня 2016 року - оновлення групи дружби з Україною в Палаті депутатів Національного Конгресу Аргентини, яку з квітня 2018 року очолює депутат від провладної партії „Республіканська пропозиція” Х.Р.Енрікес.

20 вересня 2016 року – зустріч Президента України П.О.Порошенка з Главою Аргентинської держави М.Макрі у рамках сегменту високого рівня 71-ї сесії ГА ООН (м. Нью-Йорк).

18 лютого 2017 року – зустріч глав зовнішньополітичних відомств України та Аргентини, відповідно П.А.Клімкіна та С.Малькорри, в ході Міжнародної безпекової конференції (м. Мюнхен).

27-31 березня 2017 року – візит до Аргентини співголови депутатської групи Верховної Ради України з міжпарламентських зв’язків з Аргентиною В.М.Романюка у супроводі представників вітчизняних бізнес-кіл.

20 вересня 2017 року – зустріч очільників МЗС двох країн, П.А.Клімкіна та Х.Форі, у рамках 72-ї сесії ГА ООН (м. Нью-Йорк).

9-14 грудня 2017 року – робочий візит до Аргентини делегації України на чолі з Першим віце-прем’єр-міністром – Міністром економічного розвитку і торгівлі С.І.Кубівим з метою участі в 11-й Конференції міністрів СОТ.

26 квітня 2018 року - візит до Буенос-Айреса парламентської делегації України у складі народних депутатів В.М.Романюка та Т.Д.Кременя.

5-8 серпня 2018 року – робочий візит до Аргентини делегації України на чолі з Міністром юстиції України П.Д.Петренком з метою підписання трьох міждержавних договорів у галузі кримінальної юстиції.

4-19 жовтня 2018 року – робочий візит до Аргентини делегації України на чолі з Міністром молоді та спорту України І.О.Ждановим з метою надання організаційного сприяння участі збірних команд України у ІІІ літніх Юнацьких Олімпійських іграх.

1 листопада 2018 року – сьомий раунд політичних консультацій між МЗС України та Аргентини під співголовуванням Заступника Міністра закордонних справ України С.О.Кислиці та Державного секретаря у закордонних справах МЗС Аргентини Д.Раймонді.

22-24 листопада 2018 року – візит до України Державного секретаря з питань прав людини та культурного плюралізму Аргентини К.Авруха з метою участі в комеморативних заходах з нагоди 85-х роковин Голодомору 1932-1933 років в Україні та Міжнародному форумі «Україна пам’ятає, світ визнає».

Лютий 2019 року

Політичне співробітництво. Зустрічі, візити

Аргентинська Республіка першою серед країн Латинської Америки визнала незалежність України – 5 грудня 1991 р. і першою в регіоні встановила з нею дипломатичні відносини – 6 січня 1992 року. У березні 1993 р. в Аргентині було відкрито Посольство України, а в травні 1993 року – Посольство Аргентини в Україні. Втім, стосунки між двома країнами мають більш давні традиції: у лютому 1921 р. Аргентина, єдина серед країн Латинської Америки, визнала Українську Народну Республіку і встановила з нею дипломатичні відносини.

Українська діаспора в Аргентині налічує близько 300 тис. етнічних українців та їх нащадків. Основна частина етнічних українців мешкає у столиці і провінції Буенос-Айрес (більше 100 тис.) та провінції Місьйонес (близько 130 тис.). Місцями компактного проживання є також провінції Чако (30 тис.), Кордоба (15 тис.), Мендоса (10 тис.), Формоса (6 тис.), Ріо-Негро (3 тис.) та Коррієнтес (3 тис.).

Першим офіційним контактом високого рівня між двома країнами став візит до Аргентини Першого заступника Міністра закордонних справ України Б. Тарасюка у січні 1995 р., під час якого був підписаний Протокол про консультації між МЗС України та Аргентини.
Особливе значення для розвитку українсько-аргентинських відносин мав державний візит до Аргентини у жовтні 1995 р. Президента України, в ході якого було закладено підґрунтя для розвитку політичного діалогу, договірно-правової бази відносин між двома країнами, визначено основні напрямки співпраці як на двосторонньому рівні, так і на міжнародній арені.

Додаткового імпульсу двостороннім відносинам надав візит в Україну у червні 1998 р. Президента Аргентини К.Менема, під час якого, зокрема, був підписаний Договір про дружні відносини і співробітництво між двома країнами.

У 1996 та 1999 рр. відбувся обмін візитами керівників зовнішньополітичних відомств Аргентини та України відповідно до Києва та Буенос-Айерса. Зустрічі міністрів закордонних справ двох країн відбувались також «на полях» багатосторонніх заходів у 2000, 2001 та 2004 роках.

У вересні 2000 р. в ході роботи чергової сесії ГА ООН Президент України мав зустріч з Президентом Аргентини Ф. Де ла Руа.

У жовтні 2006 р. відбувся офіційний візит в Україну Міністра закордонних справ Аргентини Х.Таяни. Главу зовнішньополітичного відомства Аргентини супроводжувала чисельна делегація представників бізнесових кіл, які взяли участь у двосторонньому підприємницькому форумі.

У другій половині 90-х років були започатковані відносини між окремими регіонами двох держав. Відповідні угоди про взаємодію та співробітництво були підписані між Львівською областю і провінцією Кордоба, Тернопільською областю і провінцію Місьйонес, Харківською областю і провінцією Буенос-Айрес, Волинською областю і провінцію Чако, а також між столицями двох держав – Києвом та Буенос-Айресом.

18-20 квітня 2011 року в Україні з офіційним візитом перебував Міністр закордонних справ, зовнішньої торгівлі та культу Аргентинської Республіки Е.М.Тімерман. Візит у відповідь Міністра закордонних справ України К.І.Грищенка до Аргентинської Республіки відбувся 22-24 квітня 2012 року.

20 вересня 2016 року у рамках сегменту високого рівня 71-ї сесії ГА ООН (м. Нью-Йорк) відбулась зустріч Президента України П.О.Порошенка з Главою Аргентинської держави М.Макрі. Міністр закордонних справ України П.А.Клімкін у 2017 році двічі зустрічався зі своїми аргентинськими колегами -  18 лютого з С.Малькоррою (в ході Міжнародної безпекової конференції у Мюнхені та 20 вересня з Х.Форі (у рамках 72-ї сесії ГА ООН).

Після створення у 1995 році механізму політичних консультацій на рівні заступників міністрів закордонних справ в його рамках загалом відбулося 7 зустрічей – у 1995, 1997, 2002, 2006, 2008, 2016 та 2018 роках. Останній раунд консультацій був проведений 1 листопада 2018 року за співголовування Заступника Міністра закордонних справ України С.О.Кислиці та Державного секретаря у закордонних справах МЗС Аргентини Д.Раймонді.

9-14 грудня 2017 року відбувся робочий візит до Аргентини офіційної делегації України на чолі з Першим віце-прем’єр-міністром – Міністром економічного розвитку і торгівлі С.І.Кубівим з метою участі в 11-й Конференції міністрів СОТ.

Упродовж 2018 року Аргентину відвідали дві урядові делегації України, очолювані відповідно Міністром юстиції України П.Д.Петренком з метою підписання трьох міждержавних договорів у галузі кримінальної юстиції (серпень) та Міністром молоді та спорту України І.О.Ждановим з метою надання організаційного сприяння участі збірних команд України у ІІІ Юнацьких Олімпійських іграх (жовтень). У ході останнього візиту було підписано Угоду між Міністерством молоді та спорту України та Секретаріатом спорту Аргентинської Республіки про співробітництво у сфері фізичної культури та спорту.

У листопаді 2018 року офіційна делегація Аргентини на чолі з Державним секретарем з питань прав людини та культурного плюралізму К.Аврухом відвідала Україну для участі в комеморативних заходах з нагоди 85-х роковин Голодомору 1932-1933 років в Україні та Міжнародному форумі «Україна пам’ятає, світ визнає».

Важливе значення для розвитку міжпарламентського співробітництва мало створення у 2002 р. у Верховній Раді України першої групи міжпарламентських зв’язків з Аргентинською Республікою, яку з жовтня 2015 року очолюють депутати від фракції Політичної партії „Народний фронт” В.М.Романюк і В.А.Корчик. У свою чергу, в Національному Конгресі (парламенті) Аргентини існує група дружби з Україною, очолювана (з квітня 2018 року) депутатом від провладної партії „Республіканська пропозиція” Х.Р.Енрікесом. Взаємні візити керівників зазначених груп до Києва та Буенос-Айреса відбулись у 2016, 2017 та 2018 роках.

Лютий 2019 року

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux