• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • Español
До уваги громадян України, які планують відвідати Аргентину упродовж різдвяних і новорічних свят.
Опубліковано 12 грудня 2019 року о 21:47

Для того, щоб ваш відпочинок в Аргентині був приємним, цікавим та безпечним, пропонуємо ознайомитися з можливими ризиками та загрозами, які можуть виникнути під час вашого перебування в цій країні у літній період (грудень-лютий), а також рекомендаціями Посольства щодо уникнення або мінімізації таких випадків.

Центральні регіони країни (провінції Кордоба, Ла-Пампа, Ентре-Ріос і Санта-Фе) є переважно рівнинними. Клімат у літній період є спекотним та вологим, тому основні ризики у цій місцевості пов’язані з підтопленням або повним затопленням окремих місцевостей та автошляхів повеневими водами, а також тривалими спекотними періодами, коли температура сягає максимально високих позначок, і масштабними пожежами. Центральними регіонами країни проходить так званий «коридор торнадо». Це природне явище може вплинути на стан дорожньої інфраструктури, електро- і водопостачання, що інколи призводить до перебоїв із забезпеченням населення продуктами харчування та послугами.

Масштабні пожежі є поширеним явищем під час посухи та тривалого періоду із надзвичайно високими температурами повітря, так званою «хвилею тепла», коли температура повітря вдень перевищує 30‑35 градусів. Як правило, вогонь стрімко і безконтрольно поширюється рівнинними місцевостями з трав'яною злаковою степовою рослинністю. В Аргентині масштабні пожежі відбуваються переважно у віддалених малозаселених сільських територіях Патагонії (провінції Неукен, Ріо-Негро, Чубут, Санта-Крус, Вогняна земля та острови Південної Атлантики), центру країни (провінції Кордоба, Ла-Пампа, Ентре-Ріос та Санта-Фе), а також у регіоні Куйо (Мендоса, Сан-Хуан та Сан-Луїс). У листопаді 2016 року та січні 2017 року майже 2 млн. гектарів на території провінцій Ла-Пампа, Мендоса, Ріо-Негро та Буенос-Айрес  були знищені пожежами, що призвело до тяжких та непоправних екологічних та соціально-економічних наслідків. Під час планування поїздки до вказаних регіонів пропонуємо уважно стежити за новинами та уникати відвідання територій, уражених пожежами, через ризик їх ізоляції.

Для північних регіонів країни з субтропічним кліматом (Місьйонес, Коррієнтес, північ провінції Ентре-Ріос) характерні повені, які можуть виникати як внаслідок сезонних сильних дощів, так і регулярних опадів упродовж року. Водночас аналогічні явища відбуваються і в інших регіонах під час сильних злив, зокрема у провінції Буенос-Айрес. Це може призвести до змін у розкладі руху наземного транспорту, повного або часткового затоплення автомобільних шляхів, тимчасової ізоляції окремих місцевостей та населених пунктів. Ще одним явищем, що виникає внаслідок часткового підтоплення або повного затоплення окремих місцевостей, є поява змій, у тому числі отруйних, які мігрують у пошуках їжі. Окрім цього, переважно у літній період у північних провінціях країни щороку фіксуються спалахи малярії, лихоманки денге, вірусів зіка і чікунгунья. У цьому зв’язку слід вживати додаткових заходів захисту від укусів комарів, а також мати медичну страховку. Північні регіони доцільно відвідувати у період з червня по вересень, коли в Аргентині зима і погода є більш сухою та прохолодною. У свою чергу, Патагонію, андські та південні регіони навпаки краще відвідувати у період з грудня до березня. Під час планування подорожі слід враховувати прогноз погоди, по можливості уникати відвідування віддалених, неурбанізованих регіонів, передбачити альтернативні маршрути, слідкувати за оголошеннями у місцевих ЗМІ.

У західних, прикордонних із Чилі гірських місцевостях, можливі сходження селевих потоків, землетруси, зсуви ґрунту, пожежі та виверження вулканів. У цих регіонах необхідно слідкувати за ЗМІ та дотримуватися вказівок місцевої влади. Аргентинські гори, ліси, пустелі, льодовики є всесвітньо відомими для активного відпочинку на відкритому повітрі. Слід враховувати, що попри зусилля місцевої влади допомога постраждалим у віддалених районах може бути ускладненою. Перед відвідуванням таких місць необхідно переконатися, що вжито всіх належних запобіжних заходів. Рекомендовано користуватися послугами провідників, перевірених туроператорів та наполягати на проходженні тренувального курсу. Звертаємо увагу, що згідно з законодавством України (закони України «Про порядок виїзду з України і в’їзду в Україну громадян України», «Про туризм») громадяни при виїзді за кордон повинні бути застраховані задля гарантування відшкодування їм витрат, пов'язаних з надзвичайними обставинами під час перебування за кордоном. Страховий поліс повинен передбачати медичну допомогу під час активного спортивного відпочинку, у тому числі евакуацію на гелікоптері тощо.

Із настанням літа мешканці Буенос-Айреса віддають перевагу відпочинку в міських парках та на узбережжях водойм. Слід наголосити, що муніципальні санітарні служби Буенос-Айреса суворо забороняють купатися на пляжах аргентинської столиці через значне промислове забруднення річки Ла-Плата у межах міста. Непоодинокими є випадки, коли через надмірну завантаженість у пікові години основного міжнародного аеропорту країни «Міністро Пістаріні», туристи не встигають на пересадку до іншого аеропорту, «Хорхе Ньюбері», який розташований на відстані 45 км від «Міністро Пістаріні», та забезпечує внутрішні авіаперельоти територією Аргентини. У цьому зв’язку доцільно планувати таку пересадку передбачаючи достатній запас часу.

Через загострення соціально-економічної ситуації та інтенсифікацію політичних процесів в країні наприкінці 2019 – початку 2020 р. у столиці та інших великих містах можуть відбуватися масові демонстрації. Як правило, мітингувальники вдаються до блокування вулиць, ключових автошляхів, а також основних перехресть, що призводить до тривалих заторів. Під час страйків може не працювати громадський транспорт, у тому числі таксі. Як правило, демонстрації мають ненасильницький характер, проте окремі групи демонстрантів іноді прагнуть до конфронтації з поліцією, завдають шкоди приватній власності та інфраструктурі міста. Слід уникати участі в таких акціях та демонстрації свої політичних поглядів, слідкувати за оголошеннями в ЗМІ. У разі заворушень чи зіткнень маніфестантів із правоохоронцями слід негайно залишити це місце. Інформація про місця проведення демонстрацій заздалегідь доступна з різних джерел, включаючи місцеві ЗМІ, телебачення та Інтернет, що дозволяє планувати альтернативні маршрути. Страйки працівників, кліматичні умови, а також технічні проблеми можуть привести до затримок авіарейсів. Розклад внутрішніх авіарейсів може бути ненадійним.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux