• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • Español
Законодавчі Збори аргентинської столиці вшанували пам’ять жертв Голодомору
Опубліковано 07 жовтня 2019 року о 21:08

У зв’язку з наближенням 86-х роковин Голодомору 1932-1933 рр. в Україні, законодавчий орган Автономного міста Буенос-Айрес спільно з Посольством України в Аргентині та українською громадою провели 7 жовтня ц.р. у Законодавчому Палаці аргентинської столиці конференцію, присвячену одній із найстрашніших сторінок не тільки української, але й світової історії ХХ століття.

Варто зауважити, що Парламент Федерального столичного округу м. Буенос-Айрес ще в 2007 році своєю Декларацією № 355 солідаризувався із Законом України від 28.11.2006 «Про Голодомор в Україні 1932-1933 рр.», засудивши геноцид українського народу, спровокований масовим голодом.

Конференцію відкрив Заступник Держсекретаря з інституційних і політичних відносин Законодавчих Зборів м. Буенос-Айрес Дієго Капуйя, який підкреслив, що влада аргентинської столиці підтримує ініціативи української спільноти, спрямовані на поширення правдивої інформації про Голодомор з тим, щоб запобігти повторенню подібних трагедій у майбутньому. «Ви доклали значних зусиль для того, щоб пам’ять про тих, хто постраждав внаслідок цього жахливого злочину, лишалася живою, а ми спільно прагнули будувати кращий світ, більш вільний і більш справедливий, де захищають універсальні цінності та права людини», - зазначив Д.Капуйя, звертаючись до присутніх представників української громади в Аргентині та друзів українського народу.

В якості вступу було продемонстровано документальне відео, що висвітлює причини, характер і масштаб національної катастрофи 1932-1933 рр., винищення голодом, яке зруйнувало основи українського народу та його світські традиції, підірвало духовність та унікальну національну ідентичність. Після цього присутні вшанували жертв Голодомору хвилиною мовчання.

«Упродовж моїх дванадцяти років безперервної роботи з громадами, в т.ч. й українською, я ніколи не бачив настільки важкого фільму. Дана конференція вкотре запрошує нас до роздумів та аналізу», - прокоментував Держсекретар з прав людини та культурного плюралізму Міністерства юстиції та прав людини Аргентинської Республіки, Клаудіо Аврух.

Крім цього, представник Уряду Аргентини зауважив, що в проблематиці визнання Голодомору геноцидом на загальнонаціональному та провінційному рівнях «є ще багато над чим працювати». Зокрема, К.Аврух підкреслив: «Хоча українська громадськість у світі вимагає цього визнання вже багато років, цей заклик став настільки помітним лиш нещодавно. Тому наш обов’язок – підтримати його, бути хоробрими, просувати в політичних колах […] та говорити про це на повний голос, знаючи, що в довгостроковій перспективі, під тиском фактів, буде отримано результат».

«Правду про Голодомор українського народу не приховати, хоча існує прагнення ухилятися від цієї теми в інтересах загальної державної політики. Водночас жоден успіх такої політики не може слугувати виправданням для заперечення геноцидів чи масових убивств», - продовжив К.Аврух.

На завершення свого виступу, аргентинський високопосадовець нагадав, що «Рафаель Лемкін, юрист, автор терміну «геноцид», визначив Голодомор як геноцид ще в далекому 1953 році». На думку К.Авруха, саме «на цей маяк повинні орієнтуватися на своєму шляху всі ми, хто усвідомлює, що мирне співіснування, повага, гідність, захист всіма засобами свободи та життя, - є беззаперечними цінностями».

У свою чергу, Тимчасовий повірений у справах України в Аргентині Маргарита Арістова ознайомила присутніх із концепцією представленої в рамках заходу виставки «Україна, 1932-1933: геноцид голодом», створеної Українським інститутом національної пам’яті, Національним музеєм «Меморіал жертв Голодомору» та Міністерством закордонних справ України на основі матеріалів державних архівів, передусім галузевого архіву Служби безпеки України, національних наукових інститутів та музейних установ.

У подальшому дипломатичне представництво України демонструватиме зазначену пересувну експозицію в усіх просвітницьких і культурних закладах Аргентини, зацікавлених в історії нашої держави, з тим, щоб якомога більше людей дізналися про жахливий злочин проти людяності, скоєний радянським комуністичним режимом в Україні у 1932-1933 рр.

«Україна в рамках своєї діяльності як на двосторонньому, так і багатосторонньому рівнях виступає за встановлення історичної правди і вшанування міжнародним співтовариством пам’яті про мільйони українців, котрі були цілеспрямовано знищені сталінським режимом. Навіть зараз ми не можемо тішити себе надією, що новітній Голодомор не може повторитися. Навпаки, дедалі частіше помічаємо ознаки геноцидів у сучасному світі, де тоталітаризм у тих чи інших формах продовжує існувати», - наголосила М.Арістова.

Представник Посольства України в Аргентині закликала всіх небайдужих сприяти поширенню об’єктивної інформації про трагедію українського народу: «Ніколи не буде зайвим пильно вдивлятися в минуле, щоб зрозуміти, що замовчування та заперечення Голодомору 1932-1933 рр. в Україні, як і проблема ігнорування інших злочинів проти людяності, є надзвичайно небезпечним явищем, яке позбавляє людство спроможності протистояти сучасним сталінам і гітлерам».

Конференцію, присвячену роковинам Голодомору-геноциду в Україні, також збагатили доповіді запрошених експертів: д-ра Яреми Таурицького, адвоката, журналіста, почесного проф. Національного університету Ломас-де-Самора; д-ра Рікардо Лопеса Гьоттіга, асоційованого професора сучасної історії на кафедрах міжнародних відносин, політичних та соціально-комунікаційних наук Університету Бельграно; аргентинського історика польського походження Густаво Стерчека, який є автором низки виданих в Аргентині книжок про Голодомор 1932-1933 рр. в Україні та інші геноциди авторитарних режимів у Східній Європі.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux