• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
  • Українською
  • English
  • Español
В Аргентинській раді з питань міжнародних відносин відбулась конференція «Україна: чотири роки конфлікту з Росією»
Опубліковано 27 березня 2018 року о 03:25

26 березня ц.р. в Буенос-Айресі відбулася конференція на тему: «Україна: чотири роки конфлікту з Росією», присвячена 4-м роковинам незаконної анексії Криму Російською Федерацією. Місцем проведення заходу стала Аргентинська рада з міжнародних відносин (Consejo Argentino para las Relaciones Internacionales – CARI) – провідний профільний політологічний заклад Аргентини, який у 2018 р. виступає співголовою незалежної мережі науково-дослідницьких центрів Великої двадцятки «Т20» під час Аргентинського головування в об’єднанні Групи двадцяти.

У заході взяли участь декілька десятків фахівців-міжнародників, серед яких члени CARI, представники дипломатичного корпусу, громадських, експертних, наукових і політологічних кіл країни, ЗМІ та представники українських громадських організацій.

У своєму виступі Посол України в Аргентині Юрій Дюдін ознайомив учасників конференції із сучасним станом українсько-російських відносин, приділивши основну увагу наслідкам незаконної окупації Криму. Зокрема, український дипломат докладно зупинився на загрозах, що несе з собою мілітаризація Кримського півострова для всього європейського континенту, та в черговий раз висловив зростаюче занепокоєння української сторони погіршенням ситуації в галузі прав людини на окупованому півострові. «Міжнародна спільнота повинна бути ще активнішою у питанні захисту прав людини в окупованому Криму і змусити Росію забезпечити вільний доступ міжнародним правозахисним інституціям для здійснення постійного моніторингу ситуації», - зазначив Ю.Дюдін.

У контексті обговорення міжнародних зусиль, яких вживає Україна на світовій арені для мирного вирішення конфлікту з Росією, керівник дипустанови підкреслив особливе значення резолюцій ГА ООН «Територіальна цілісність України» від 27.03.2014 та «Стан з правами людини в Автономній Республіці Крим та м. Севастополь (Україна)» від 19.12.2016 і 19.12.2017 для підтвердження невизнання анексії Криму з боку міжнародної спільноти протягом чотирьох років російського свавілля. Крім того, Ю.Дюдін докладно зупинився на судових рішеннях міжнародних інституцій, винесених на користь України в МС ООН та Стокгольмському арбітражі протягом 2017-2018 рр.

Важлива частина дискусії була також присвячена обговоренню актуальної ситуації на сході України та важливості направлення на Донбас міжнародної миротворчої місії під проводом ООН, зокрема, в умовах невиконання Росією Мінських домовленостей. «Як вже неодноразово зазначав Президент України П.Порошенко, ми вбачаємо основною метою такої місії встановлення тривалого миру на Донбасі та мирне вирішення російсько-українського конфлікту; відновлення суверенітету та територіальної цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів; ефективну реалізацію Мінських домовленостей та відновлення верховенства права й українського конституційного ладу в регіоні», - наголосив український дипломат.

Окремо було висловлено вдячність усім міжнародним партнерам нашої держави за здійснення тиску на Москву шляхом продовження та посилення політичних та економічних санкцій, які є одним з небагатьох інструментів, здатних повернути кремлівське керівництво за стіл переговорів і змусити його виконувати взяті на себе зобов’язання.

Після цього відбувся інтерактивний діалог керівника української дипустанови з присутніми, які виявили значний інтерес до проблематики розміщення миротворчого контингенту ООН на сході України, юридичних механізмів притягнення РФ до відповідальності за скоєні злочини, рівня підтримки в Україні курсу на європейську та євроатлантичну інтеграцію та інші теми.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux