У ході зустрічі з Віце-Президентом Аргентини, Головою Сенату Національного Конгресу Аргентини Амадо Буду сторони підкреслили важливість періоду, в який здійснюється перший за останні 13 років офіційний візит Міністра закордонних справ України до Аргентинської Республіки. 20 років тому Аргентинська Республіка встановила дипломатичні відносини з нашою державою.
Активізація міжпарламентської складової українсько-аргентинських відносин сприятиме поглибленню двостороннього політичного діалогу та стимулюватимуть розвиток міждержавних взаємин.
На цьому наголосив Міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко під час зустрічі з Віце-Президентом Аргентини, Головою Сенату Національного Конгресу Аргентини Амадо Буду.
У цьому контексті Глава зовнішньополітичного відомства України подякував Голові Сенату Національного Конгресу Аргентини за запрошення Голові Верховної Ради України Володимиру Литвину здійснити перший візит з часу визнання Аргентиною незалежності нашої держави.
Костянтин Грищенко обговорив з Амадо Буду актуальні питання двостороннього співробітництва між Україною та Аргентинською Республікою, констатувавши, що останнім часом співпраця на рівні керівництва обох парламентів активізувалася.
У свою чергу, Амадо Буду високо оцінив роль кількох хвиль української еміграції, які наполегливо долучилися до економічного становлення та розвитку Аргентинської держави, що історично стала другою Батьківщиною для етнічних українців. Українська громада в Аргентині відзначає у цьому році 115-у річницю початку своєї еміграції до цієї країни Південної Америки.
Костянтин Грищенко звернувся до Голови Сенату Аргентини з проханням надати пріоритетності ратифікації Угоди між Урядом України та Урядом Аргентинської Республіки про взаємне визнання документів про вищу освіту, яка надасть можливість продовжувати подальше навчання з метою спеціалізації, отримання ступеню магістра і доктора, що видаються офіційно вищими навчальними закладами України та Аргентини.
Спікер Сенату Аргентини порушив питання співробітництва двох держав у сфері мирного використання ядерної енергії та переговорного процесу за проектом угоди між урядами наших держав.