6 травня ц.р. у рамках 43-го Міжнародного книжкового ярмарку м. Буенос-Айрес Посольством України в Аргентинській Республіці, спільно з Українською центральною репрезентацією в Аргентині та Товариством українсько-аргентинських високошкільників було організовано конференцію, присвячену 25-й річниці встановлення дипломатичних відносин між Україною та Аргентиною.
Учасники заходу, серед яких були присутні посли та члени дипломатичного корпусу, акредитованого в Аргентині, представники наукових, громадських та академічних кіл, керівники та члени українських громадських організацій, мали змогу ознайомитися з особливостями становлення та розвитку українсько-аргентинських відносин, а також дізнатися більше про сучасну Україну та її можливості.
Відкриваючи захід, Посол Ю.Дюдін у своєму виступі наголосив на тому, що Аргентина стала першою країною Латинської Америки, яка визнала незалежність молодої Української держави та офіційно встановила з нашою країною дипломатичні відносини. Посол також висловив сподівання української сторони на те, що Буенос-Айрес і надалі залишатиметься надійним партнером Києва, готовим до поглиблення співпраці в усіх сферах взаємного інтересу.
Від імені української громади в Аргентині, завдяки зусиллям та підтримці якої у 1991-1992 рр. вдалося налагодити безпосередній контакт між очільниками наших двох держав, виступили Голова Української центральної репрезентації, Почесний консул України в провінції Буенос-Айрес П.Лилик та Виконавчий директор Українсько-аргентинської торгово-промислової палати О.Яхно. Вони поділилися з учасниками конференції своєю оцінкою цих 25 років українсько-аргентинських відносин та окреслили бачення перспектив подальшого розвитку відносин між Україною та Аргентиною, передусім, у торговельно-економічній сфері.
Виступаючи від імені аргентинської сторони, Заступник Державного секретаря МЗС Аргентини, Посол Аргентини в Україні у 2007-2015 рр. Л.Рольдан Васкес поділилася з учасниками конференції своїми враженнями від життя та роботи в Україні, зокрема під час Революції Гідності.
Присутні на конференції також мали змогу подивитися декілька відеофільмів про сучасну Україну та її економічний і науково-технічний потенціал.