• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
  • Українською
  • English
  • Español
25 років дипломатичних відносин між Україною та Чилі
Опубліковано 27 січня 2017 року о 15:55

Цими днями відзначається знаменна дата в історії українсько-чилійських взаємин. 25 років тому, 28 січня 1992 року Постійні представники України та Чилі при ООН Геннадій Удовенко та Хуан Сомавія поставили свої підписи під історичним документом – Протоколом про встановлення дипломатичних відносин між Україною та Республікою Чилі.

За чверть століття українсько-чилійські відносини набули високого ступеню обопільної поваги, взаєморозуміння та довіри.

Поглибленню традиційно дружніх взаємин між двома народами сприяв розвиток політичного діалогу між Україною та Чилі. Обмін візитами вищого та високого рівня, серед яких слід відзначити візити до Чилі Президента України Леоніда Кучми у 1995 році, відвідання України Міністром закордонних справ Чилі Хосе Мігелєм Інсульсою у 1997 році та візит у відповідь до Чилі керівника зовнішньополітичного відомства України Бориса Тарасюка у 1999 році, заклав надійне підгрунтя для співпраці в усіх сферах обопільного інтересу.

Важливим компонентом міждержавного політичного діалогу сьогодні є міжпарламентські контакти, що забезпечуються створеними у Верховній Раді України, Палаті депутатів та Сенаті Національного конгресу Чилі депутатськими групами дружби.

За цей період Україна та Чилі створили договірно-правову базу з понад двох десятків двосторонніх угод і договорів про співпрацю в галузі торгівлі, інвестицій, культури, освіти, науки, правової допомоги.

Зміцнюються дружні зв’язки між містами-побратимами Києвом і Сантьяго, Одесою та Вальпараїсо. Додаткового імпульсу розширенню українсько-чилійських контактів в культурно-гуманітарній та туристичній сферах надало запровадження між двома країнами в 2015 році спрощеного режиму взаємних поїздок громадян.

Нині, в умовах триваючої збройної агресії Російської Федерації проти України, особливо цінною для нас є незмінна підтримка Республікою Чилі суверенітету та територіальної цілісності України, послідовна позиція чилійської сторони щодо невизнання анексії Криму Росією, а також готовність всебічно сприяти консолідації зусиль міжнародної спільноти для забезпечення повної імплементації Мінських домовленостей.

Чилі є надзвичайно важливим та надійним партнером України на міжнародній арені. Поділяючи спільні цінності демократії, ми плідно співпрацюємо у рамках багатосторонніх організацій та форумів, зокрема у сфері захисту прав людини, боротьби з корупцією, у питаннях нерозповсюдження, підтримання миру та безпеки в світі.

Можемо стверджувати, що перший етап розвитку українсько-чилійських відносин – створення необхідних політичних передумов, започаткування міжурядових механізмів та  формування правових інструментів – пройдено.

Сучасні виклики та завдання, що постали перед Україною та Чилі, глибоко інтегрованих в глобальний світ, як в політичному, так і в економічному сенсі, визначають порядок денний наших двосторонніх відносин на майбутнє.

Нового виміру набувають питання подальшого забезпечення динамічного та якісного розвитку політичних контактів на вищому рівні, обмін досвідом та втілення взаємовигідних проектів у сферах обопільного інтересу.

У цьому контексті наступним логічним кроком має стати відкриття повноцінного дипломатичного представництва України в місті Сантьяго.

Переконані, спільними зусиллями конструктивне партнерство між Україною та Чилі й надалі всебічно розвиватиметься та поглиблюватиметься на благо наших дружніх народів.

 

Посольство України в Республіці Чилі (за сумісництвом),
м. Буенос-Айрес, 28 січня 2017 року

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux