• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • Español
25 років дипломатичних відносин між Україною та Аргентиною
Опубліковано 06 січня 2017 року о 18:31

6 січня – знаменна дата в історії українсько-аргентинських відносин. Саме в цей день, 25 років тому, 6 січня 1992 року Постійні представники України та Аргентини при ООН Геннадій Удовенко та Хорхе Васкес поставили свої підписи під історичним документом – Протоколом про встановлення дипломатичних відносин між Україною та Аргентинською Республікою.

Таким чином, Аргентина стала першою країною Латинської Америки, яка не тільки визнала незалежність молодої Української держави, але й офіційно встановила з нашою країною дипломатичні відносини.

Як зазначив Президент України Петро Порошенко у вітальному листі  своєму аргентинському колезі Маурісіо Макрі з нагоди 25-річчя встановлення дипвідносин, великою мірою це стало можливим завдяки зусиллям великої та потужної української громади в Аргентині, яка своєю наполегливою працею досягла поваги аргентинського суспільства до себе і до далекої рідної Батьківшини.

За 25 років Україна та Аргентина пройшли великий шлях. Відносини між двома країнами за цей період набули високого ступеню зрілості, взаємної поваги та розуміння. Зміцненню традиційно дружніх взаємин між двома народами сприяв розвиток політичного діалогу між Україною та Аргентиною. Обмін візитами вищого та високого рівня, серед яких слід відзначити візити до Аргентини Президента України Леоніда Кучми у 1995 році та Глави Аргентинської держави Карлоса Менема в Україну у 1998 році, а також візити міністрів закордонних справ двох країн у 1999, 2006, 2011, 2012 роках, які заклали надійне підгрунтя для співпраці в усіх сферах обопільного інтересу.

За чверть століття дипломатичних відносин Україна та Аргентина створили договірно-правову базу з понад півсотні двосторонніх угод і конвенцій, що слугують основою для співпраці в галузі торгівлі, інвестицій, агропромисловості, культури, освіти, науки і технологій, досліджень космосу, охорони навколишнього природного середовища, запобігання митним порушенням.

Суттєвого імпульсу подальшій інтенсифікації контактів в економічній, культурно-гуманітарній, туристичній сферах надало запровадження між Україною та Аргентиною безвізового режиму. Важливе значення для забезпечення інтересів громадян двох країн мало укладення нашими урядами угоди про взаємне визнання документів про вищу освіту.

Загальна панорама розвитку українсько-аргентинської торгівлі товарами та послугами свідчить про наявність значного потенціалу та необхідність суттєвої інтенсифікації взаємодії у цій сфері. Українська та аргентинська сторони чітко усвідомлюють необхідність переходу від традиційної торгівлі сировиною до обміну товарами та технологіями з більшою часткою доданої вартості, втілення спільних високотехнологічних проектів у сучасних сферах. В Аргентині добре відомі українські турбіни, трансформатори та інше енергетичне обладнання, яке вже багато років надійно працює на різних об’єктах в країні, а також авіаційно-космічні та інші передові технології.

Сьогодні Україна та Аргентина перебувають у процесі втілення складних, але вкрай необхідних внутрішніх реформ. Незважаючи на кризові явища у світовій економіці, відбувається активізація контактів між підприємницькими колами України та Аргентини, які шукають та знаходять нові перспективні напрями співробітництва.

За цих умов особливого значення набуває зміцнення політичного партнерства між нашими державами, обмін досвідом та реалізація спільних взаємовигідних проектів на благо прогресу та добробуту українського та аргентинського народів. Враховуючи усе це, ми дивимося з оптимізмом у майбутнє українсько-аргентинських відносин, яким офіційно  виповнюється сьогодні лише 25 років!

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux