• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
  • Українською
  • English
  • Español
24 жовтня світ відзначає 71-у річницю Організації Об’єднаних Націй
Опубліковано 24 жовтня 2016 року о 23:02

Цими днями Україна приєднується до світової спільноти у відзначенні 71-ї річниці заснування Організації Об’єднаних Націй. Як одна з держав-засновниць ООН, що у 1945 році на конференції в Сан-Франциско очолювала процес розробки Цілей і Принципів Статуту ООН, Україна користується цією нагодою, щоб підтвердити відданість принципам сучасного світоустрою, закладеним в  положення Статуту ООН, зокрема розвитку дружніх і добросусідських відносин між націями на основі верховенства міжнародного права, суверенної рівності держав, утримання в міжнародних відносинах від загрози силою або її застосування проти територіальної цілісності чи політичної незалежності будь-якої держави, мирного врегулювання міжнародних спорів.

Протистоячи агресії з боку одного з постійних членів Ради Безпеки ООН – Російської Федерації, яка здобувши сумнівним способом місце в керівному органі Організації, впродовж більш ніж двох останніх десятиліть підживлює дестабілізацію у світі, наша держава заявляє про незмінність свого бачення Організації Об’єднаних Націй, як ключового елементу сучасної світової архітектури безпеки.

Виходячи з переконання, що роль багатосторонньої дипломатії є одним з найбільш дієвих інструментів реалізації національних інтересів нашої держави, значні свої зусилля українська дипломатія зосереджує на подальшому зміцненні ООН як механізму мобілізації, гармонізації і координації зусиль світового співтовариства, спрямованих на вирішення широкого кола глобальних проблем.

Саме такий підхід покладено в основу діяльності нашої делегації у складі Ради Безпеки на період непостійного членства України в 2016-2017 роках. Ми будемо і далі цілеспрямовано протидіяти зухвалим спробам окремих країн підірвати закріплений Статутом ООН світовий порядок та нав’язати міжнародному співтовариству логіку агресії, реваншизму і повернення до часів біполярного протистояння.

Україна усвідомлює необхідність спільної протидії новітнім викликам. Наша позиція чітка і зрозуміла – ми завжди виступали і виступаємо за неухильне додержання Статуту ООН і фундаментальних засад міжнародного права, зміцнення ролі Організації Об'єднаних Націй у вирішенні питань глобальної і регіональної безпеки, у створенні економічних і соціальних передумов для запобігання небезпечним деструктивним тенденціям сучасного світового розвитку.

Попри певний період міжнародної зневіри у спроможності ООН ефективно виконувати покладені на неї завдання згідно з Статутом, сподіваємося на більш активний та конструктивний підхід з боку керівництва Організації у протидії військовій агресії РФ проти України.

У світлі реалій сучасного світу важливим наразі є довести до практичної реалізації зусилля з реформування та удосконалення ООН, її зміцнення та адаптації до вимог сьогодення. Україна як одна з фундаторів ООН, зі свого боку, готова і надалі всіляко сприяти успішності цієї важливої місії.

Зі свого боку організації системи ООН, зокрема Програма розвитку ООН (ПРООН) продовжують відігравати важливу роль в підтримці курсу соціально-економічних реформ в Україні, зокрема у таких галузях, як забезпечення сталого розвитку, боротьба з ВІЛ/СНІД, зміцнення ролі місцевих громад, забезпечення енергоефективності, боротьба зі зміною клімату.

Важливим напрямком діяльності ПРООН в Україні є підтримка процесів відновлення та миробудівництва на сході нашої держави. У 2015 р. на цілі проектної діяльності в Україні ПРООН витратило 32 млн. дол. США. Загальна сума допомоги з боку організацій системи ООН в Україні у минулому році, включаючи гуманітарну допомогу, оцінюється в понад 154 млн. дол. США. У 2016 р. організації системи ООН запланували мобілізувати майже 238 млн. дол. США на цілі проектної діяльності в Україні, підтримки відновлення на сході держави.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux