• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • Español
Відбулося перше засідання Урядової українсько-чилійської комісії з питань торговельно-економічного співробітництва
Опубліковано 07 червня 2011 року о 15:00

6 – 7 червня 2011 року у столиці Республіки Чилі місті Сантьяго відбулося перше засідання Урядової українсько-чилійської комісії з питань торговельно-економічного співробітництва. Українську урядову делегацію очолив Заступник Міністра промислової політики України Сергій Біленький, чилійську – Генеральний директор з питань міжнародних економічних відносин Міністерства закордонних справ Чилі Хорхе Бунстер. З української сторони у засіданні комісії також взяли участь Заступник Міністра промислової політики України Віталій Кравченко, Надзвичайний і Повноважний Посол України в Аргентині і в Республіці Чилі (за сумісництвом) Олександр Тараненко.

У вступному слові Глава чилійської делегації наголосив на важливості започаткування роботи українсько-чилійської комісії з питань торговельно-економічного співробітництва, що, на його думку, стане важливим кроком на шляху поглиблення економічної та політичної взаємодії між Україною і Чилі.

Зі свого боку, Глава української урядової делегації від імені Уряду України висловив впевненість у тому, що робота Комісії зможе підняти на якісно новий рівень двосторонні політичні та економічні відносини. «В Україні розглядають Чилі як одного з найбільш перспективних партнерів в Латинській Америці і зацікавлені у розвитку взаємовигідного співробітництва в торговельно-економічній сфері», - наголосив під час вступного слова Сергій Біленький. За словами Заступника Міністра промислової політики України, одним із головних завдань Комісії є пошук шляхів поглиблення двосторонньої торговельно-економічної співпраці між Україною і Чилі, визначення пріоритетних напрямів співробітництва та налагодження конструктивного діалогу між бізнесовими колами обох країн. Серед перспективних напрямів співпраці, Сергій Біленький виокремив співробітництво у галузі видобувної промисловості і енергетики, відзначивши також, що це засідання є вдалою нагодою для вивчення можливостей залучення чилійських інвестицій в економіку України.

У ході засідання члени української делегації ознайомили чилійських колег з сучасним станом та перспективами економічного розвитку України, заходами, які вживаються нинішнім урядом з метою створення сприятливого інвестиційного клімату, перспективними сферами торговельної, інвестиційної і науково-технологічної взаємодії. Зі свого боку, чилійська частина комісії окреслила основні тенденції розвитку економіки Чилі, у т. ч. її експортно-імпортний та інвестиційний потенціал.

У ході Засідання Сторони констатували, що нинішній рівень розвитку торговельно-економічних стосунків між Україною та Чилі не відповідає реальним можливостям двох країн. Зокрема, серед латиноамериканських країн Республіка Чилі посідає сьоме місце за обсягом двосторонньої торгівлі з Україною, який у 2010 році становив 38,9 млн. дол. США. Проте, за підсумками І кварталу 2011 року обсяг українсько-чилійського торговельного обміну збільшився понад в два рази порівняно з аналогічним періодом минулого року, що свідчить про позитивну динаміку розвитку двосторонньої торгівлі. У цьому зв’язку сторони висловили переконання, що започаткована на цьому засіданні діяльність Урядової українсько-чилійської комісії з питань ТЕС стане дієвим механізмом подальшої інтенсифікації торговельно-економічної та інвестиційної взаємодії у різних галузях господарства, науки і техніки двох країн.

Учасники засідання обговорили перспективи розвитку торговельно-економічного співробітництва у галузях важкої промисловості, енергетики, сільського господарства, харчової промисловості та рибного господарства, а також у космічній, науково-технічній та технологічній сферах. Окрім того, сторони розглянули потенційні можливості налагодження взаємодії у сфері освіти та туризму. Українська сторона проінформувала чилійських колег щодо широкого спектру інвестиційних можливостей в Україні, у тому числі в контексті підготовки до проведення у 2012 році фінальної частини Чемпіонату Європи з футболу.

«Ключовим питанням подальших двосторонніх торговельно-економічних відносин залишається пошук конкретних проектів в економічній сфері, які становитимуть взаємний інтерес і створюватимуть основу для спільної роботи на перспективу», - вважає Сергій Біленький.

За підсумками зазначеного заходу було підписано Положення про Урядову українсько-чилійську комісію з питань торговельно-економічного співробітництва, яке визначає порядок та механізм функціонування цього механізму двосторонньої взаємодії та Фінальний протокол за результатами першого засідання Урядової українсько-чилійської комісії з питань торговельно-економічного співробітництва, в якому закріплено досягнення згоди Сторін щодо проведення наступного засідання Комісії у 2013 році в Києві.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux