• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • Español
Звернення Української палати торгівлі і промислу в Аргентинській Республіці до Міністра зовнішніх зносин та віросповідань Аргентинської Республіки Е.М.Тімермана
Опубліковано 27 березня 2014 року о 00:45

м. Буенос-Айрес, 25 березня 2014 року 

Міністру зовнішніх зносин та віросповідань

Аргентинської Республіки

Ектору Маркосу Тімерману

З великою повагою

Під час голосування 15 березня ц.р. у Раді Безпеки ООН Аргентина підтримала представлений США проект резолюції проти референдуму, запланованого на 16 березня ц.р у Криму, Україна.

У своєму виступі перед Радою посол Марія Крістіна Персеваль зазначила: «підтримано проект резолюції, оскільки він підтверджує верховенство принципу територіальної цілісності, та висловлено надію на те, що цей проект сприятиме конструктивному діалогові в Україні», але попередила, що «аргентинська делегація розуміє, що немає сенсу говорити про майбутні дії та гіпотетичні наслідки».

Шкода , що «майбутні дії та гіпотетичні наслідки», про які у свій час не повідомлялося або які не передбачалися, призвели до анексії Криму Російською Федерацією, незважаючи на те, що Крим є невід’ємною частиною української території відповідно до належного визнання Аргентинською Республікою України як суверенної держави.

Необхідно також нагадати, що згідно з міжнародним правом, втручання Росії на територію України є порушенням зобов’язань, узятих на себе Російською Федерацію в Статуті Організації Об’єднаних Націй, Гельсінкських угодах та Будапештському меморандумі 1994 року, де гарантується безпека України та повага до територіальної цілісності України у зв’язку з її приєднанням до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї.

Українська палата торгівлі і промислу в Аргентині з великою стурбованістю відзначає події, які відбулися з тих пір, оскільки є безпосередній зв’язок між аргументами, що Росія використовувала спершу для підтримки незалежності Криму, а потім для затвердження вступу до Російської Федерації, і ситуацією з нашими Мальвінськми островами. Дійсно, процес витіснення корінного населення та використання різних процедур протягом дев’ятнадцятого та двадцятого століть ніколи не вважався засобом, на який можна посилатися, оскільки це сприяє захопленню територій, знищенню корінного населення та заміні населенням держави-агресора… щоб потім під виглядом нібито демократичного референдуму оформити включення de iure територій, які раніше були включені de facto.

Якби Аргентинська Республіка вдалася до шляху, яким йде Росія в Криму, то вона залишилася б без аргументів, навіть гірше – залежала б від «подвійних стандартів порівняння», як зазначила наша пані Президент, що стосується референдуму, на якому було проголосовано за незалежність Мальвінських островів та їхнє включення як незалежної держави до Співдружності націй під корону Сполученого Королівства Великої Британії.

Українська громада в Аргентинській Республіці знає багато про наслідки Голодомору, масове вбивство (через голод) сільського населення за розпорядженням Сталіна в радянські часи. У результаті цього загинуло більше семи мільйонів людей, усе з метою знищити не тільки корінну популяцію, що формує саму основу нації, а й замінити її (на українських землях) новим населенням з Росії та Білорусі. Варварські дії та злочини проти людства, які мали місце в минулому, не можуть стати джерелом прав так само, як акти насильства або юридично нікчемні акти теперішнього не зможуть бути використані в майбутньому як дійсні аргументи.

Незважаючи на відстань між Україною та Аргентинською Республікою, між ними є багато спільного: арешт і депортація Великою Британією всього аргентинського населення на Фолклендських островах в момент окупації встановлює помилковий факт, який не може підтвердити результатів референдуму, участь у якому взяло теперішнє населення, незважаючи на те, що воно становить більшість.

Просимо Вас не підтримувати та не заохочувати будь-яких дій, які могли б підтвердити порушення територіальної цілісності суверенної держави, якою є Україна, ні створювати прецеденту схожої ситуації, який міг би вплинути на аргентинські права щодо Мальвінських островів, а також просимо вимагати повернення до складу України незаконно анексованої території.

З повагою

За Виконавчий комітет

Олег Яхно

Виконавчий директор

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux