• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
  • Українською
  • English
  • Español
Відбувся фестиваль української культури «Буенос-Айрес славить Україну і Тараса Шевченка»
Опубліковано 17 березня 2012 року о 14:59

17 березня 2012 року з нагоди 40-ї річниці встановлення в аргентинській столиці пам’ятника Тарасу Шевченку відбувся фестиваль української культури «Буенос-Айрес славить Україну і Тараса Шевченка». Захід було організовано спільно Українською Центральною Репрезентацією, Фундацією імені Тараса Шевченка, Урядом Автономного міста Буенос-Айрес та Посольством України в Аргентині.

У центральному столичному парку українськими громадськими, культурними, релігійними, молодіжними і жіночими організаціями, які входять до складу УЦР, було облаштовано 16 стендів, на яких представлено вироби традиційних українських ремесел, вбрання, страви української кухні, книги і брошури про Україну.

У чотиригодинній концертній програмі, представленій на спеціально встановленій поблизу пам’ятника Тарасу Шевченку великій сцені, взяли участь сім ансамблів українського народного танцю, у тому числі спеціально запрошений з провінції Місьйонес Український ансамбль «Барвінок» з міста Оберá, молодий український скрипаль-віртуоз Степан Грицай, співачка Любов Тимчук, жіночий вокальний квартет з м. Вілья Анеліна та інші виконавці. На центральній сцені було розміщено баннер, а на стендах продавалися футболки із зображенням логотипу Євро-2012.

У ході офіційної частини заходу, на якій були присутні посли кількох країн, представники Міністерства зовнішніх зносин і віросповідань Аргентини, представники парламенту та Уряду Автономного міста Буенос-Айрес, ієрархи українських церков, керівники українських громадських організацій, а також чисельна аудиторія відвідувачів парку, з промовами виступили Посол України в Аргентині Олександр Тараненко, Голова УЦР Петро Лилик та Голова Фундації імені Тараса Шевченка Юрій Деленко.

У своїй промові Олександр Тараненко відзначив масштабність і високий організаційний рівень справжнього свята української культури, яке дозволило тисячам жителів і гостей столиці ознайомитися з основними видами традиційного українського мистецтва, скуштувати українські страви, придбати національні сувеніри. Посол висловив вдячність за сприяння, надане Урядом Автономного міста Буенос-Айрес в організації фестивалю і зачитав листа-привітання від імені Голови Київської міської державної адміністрації О. Попова на адресу Голови Уряду аргентинської столиці М. Макрі. Окрім того, О. Тараненко наголосив на значущості проведення цього фестивалю саме у 2012 році – році відзначення Україною і Аргентиною 20-ї річниці встановлення дипломатичних відносин, а також 115-ї річниці прибуття на аргентинську землю перших українських іммігрантів.

Також Посол привернув увагу громади до того, що вже зараз варто розпочати підготовку до загальнонаціонального відзначення у 2014 році 200-ї річниці з дня народження Тараса Шевченка, яке проходитиме за активної підтримки Президента України протягом цілого року. «Можливо, вже час подумати, про проект, який би, подібно цьому пам’ятнику 40 років тому, став спільною справою для усіх українців Аргентини, такий проект, до якого активно долучилася б творча молодь української громади, який міг би стати гордістю та символом єдності для нинішнього і прийдешніх поколінь», – наголосив керівник українського дипломатичного представництва.

На завершення заходу учасникам Комітету побудови пам’ятника та їх нащадкам було передано пам’ятні таблички. Квартет солістів Аргентинського театру Ла Плати і об’єднаний український хор під керівництвом Наталії Шевченко виконали низку пісень на слова Т. Г. Шевченка.

Проведення фестивалю української культури «Буенос-Айрес славить Україну і Тараса Шевченка» висвітлювалося провідними аргентинськими ЗМІ.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux