• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • Español
Олександр Тараненко: «За 19 років незалежності нашої держави між Україною та Аргентиною склалися дуже дружні відносини»
Опубліковано 06 серпня 2010 року о 12:47

Інтерв’ю Посла України в Аргентинській Республіці О. Тараненка загальнонаціональному аргентинському телеканалу «América 24» (06.08.2010)

Р. В.: Шановний пане Посол, як би Ви охарактеризували двосторонні відносини між Україною та Аргентиною?

О. Т.: За 19 років незалежності нашої держави між Україною та Аргентиною склалися дуже дружні відносини. Одним з найважливіших факторів, які сприяли налагодженню та підтриманню сталих зв’язків між нашими державами стала наявність в Аргентині чисельної української діаспори, яка формувалася протягом понад століття і нині нараховує близько трьохсот тисяч етнічних українців. Більшість нащадків українських іммігрантів кінця ХІХ – середини ХХ століття проживають у столиці, провінції Буенос-Айрес, Місьйонесі, Чако та Мендосі. Українська громада визначається не лише своєю чисельністю, а й активністю культурної діяльності, адже в Аргентині діють понад 30 українських організацій, фольклорних танцювальних і музичних колективів.

Звичайно, порядок денний двосторонніх відносин не обмежується лише тематикою української громади. Наші держави дуже активно і плідно співпрацюють в рамках міжнародних організацій, зокрема надають взаємну підтримку в ході виборів до різноманітних міжнародних інституцій. Нині ми інтенсивно контактуємо з аргентинською стороною з метою підготовки офіційного візиту до Аргентини Міністра закордонних справ України К. І. Грищенка. Я переконаний, що цей візит, запланований на листопад ц. р. дасть потужний імпульс для активізації двостороннього співробітництва між Україною та Аргентиною як в політичній, так і в економічній і культурно-гуманітарній сферах.

Р. В.: Україна – одна з найбільших країн Європи, яка успадкувала потужний промисловий потенціал. Окрім того, Україна є розвинутою сільськогосподарською державою, адже переважна більшість її території є рівниною. Яким чином нещодавня економічна криза вплинула на двосторонні відносини у торговельно-економічній сфері? У яких галузях економіки є потенціал для розвитку торговельно-економічної взаємодії між нашими державами? Які кроки вживаються, щоб активізувати взаємовигідне співробітництво?

О. Т.: Справді, Україна (звичайно, не враховуючи євразійську Росію) є найбільшою країною Європи, яка має розвинуту промисловість, унікальні авіа космічні, ядерні та інші технології, і, поряд з цим, найродючіші у світі чорноземи. Це створює широкі можливості для відновлення та налагодження співпраці як у сфері промисловості, так і у галузі сільського господарства. До речі, електричні трансформатори, які вже понад 30 років ефективно функціонують на аргентинсько-уругвайській гідроелектростанції у Сальто Гранде були вироблені в Україні.

На жаль, мусимо визнати, що світова економічна криза завдала значного удару економіці України і мала негативний вплив на обсяги двосторонньої торгівлі з Аргентиною. Попри це протягом першого півріччя 2010 року наша держава продемонструвала позитивні показники, які свідчать про відновлення економічного розвитку: ВВП за перше півріччя 2010 року у порівнянні з аналогічним періодом попереднього року зріс на 6,3%, промислове виробництво зросло на 12%, покращилася ситуація на фінансовому ринку. Сьогодні Україна відчуває нагальну потребу у залученні іноземних інвестицій. Тому Президент України В. Ф. Янукович та Уряд України вживають активних заходів з метою створення сприятливого інвестиційного клімату в нашій державі. Отже, з кожним днем ми все більш оптимістично і впевнено дивимося у майбутнє.

Одним з найважливіших завдань Посольства України є активізувати співробітництво з Аргентиною у торговельно-економічній сфері. Протягом останніх півроку ми спільно з Аргентинсько-українською торговельно-промисловою палатою активно працюємо над організацією Першого Міжнародного підприємницького форуму «Латиноамерика – Україна», який відбудеться у Буенос-Айресі 20-21 вересня ц. р. До участі у цьому форумі запрошені підприємці з Аргентини, Уругваю, Парагваю, Чилі, Перу і, звичайно, з України. Окрім того, на жовтень ц. р. заплановано проведення Шостого засідання Міжурядової українсько-аргентинської комісії з питань торговельно-економічного співробітництва. Ці заходи, безперечно, сприятимуть інтенсифікації нашої співпраці у торговельно-економічній сфері.

Р. В.: Якими Ви бачите перспективи розвитку двосторонніх відносин?

О. Т.: Я особисто впевнений, що відносини з Аргентиною, яка є одним з найбільш важливих партнерів України в регіоні Латинської Америки, будуть розвиватися по висхідній. У ході майбутнього візиту Міністра закордонних справ К. І. Грищенка, про який я говорив вище, планується підписання низки важливих двосторонніх документів, зокрема міжурядової угоди про взаємне визнання документів про вищу освіту, про скасування віз та про співробітництво у галузі туризму. Угода щодо визнання дипломів не лише урегулює питання працевлаштування за фахом наших співвітчизників в Аргентині, а й відкриє широкі можливості для налагодження співпраці у сфері освіти. Громадяни Аргентини отримають гарні можливості здобути вищу освіту в Україні, адже наша держава завжди мала високий освітній рівень, а українські вищі навчальні заклади гуманітарного та технічного напряму пропонують високоякісну європейську освіту за конкурентними цінами. Підписання угод про скасування віз та співпрацю у галузі туризму стане важливим стимулом для збільшення туропотоків між двома державами. Україна – дуже гарна країна, яка має тисячолітню історію. Мальовничі Карпатські і Кримські гори, чудове узбережжя Чорного і Азовського морів, а, поряд з цим, численна кількість соборів, замків, давніх пам’яток архітектури – насправді варті того, щоб їх відвідати. Окрім того, у 2012 році в Україні проходитиме фінальна частина Чемпіонату Європи з футболу – і таку унікальну нагоду побувати в Україні неможна втрачати.

Р. В.: Цілком з Вами згоден, пане Посол. Думаю, що нашим глядачам, які дивляться цю передачу і планують подорож до Європи, варто обов’язково включити у свій маршрут ще одну з усіх боків привабливу країну – Україну. Щиро вдячний Вам за цікаву бесіду.

«América 24» (Аргентина), О.Тараненко, Посол України в Аргентинській Республіці

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux