26 лютого 2013 року Україна та Республіка Парагвай святкують 20-у річницю встановлення дипломатичних відносин.
Відзначення цієї дати надає чудову можливість згадати про історичні зв’язки двох держав.
Свій внесок у формування парагвайської держави здійснили представники Українського народу, які, починаючи з 20-х років, переїхали на нове місце проживання на територію Республіки Парагвай та сприяли розвиткові її економіки, культури, звичаїв, традицій.
Встановлення 26 лютого 1993 року дипломатичних відносин між Україною та Республікою Парагваєм заклало офіційні підвалини для послідовного розвитку та якісного вдосконалення двосторонніх зв’язків у політичній, економічній, культурній і гуманітарній сферах. Доказом цього є те, що починаючи з 1997 року Посол України в Аргентинській Республіці є за сумісництвом Послом України в Республіці Парагвай.
Протягом двох десятиліть обидві держави заклали також міцну та всеосяжну договірно-правову основу з метою плідного розвитку двостороннього співробітництва. яка містить 10 чинних угод міждержавного, міжурядового, міжвідомчого, міжрегіонального та міжінституційного характеру. Ці інструменти міжнародного права створюють сприятливе підґрунтя для подальшого поглиблення взаємовигідного співробітництва на основі суверенної рівності двох держав та в дусі дружби й взаєморозуміння.
З плином часу зв’язки між двома державами та безпосередні відносини між українцями та парагвайцями сприяли взаємному пізнанню, культурному збагаченню, розвитку їхніх потенціалів.
Народи двох країн схиляють голови перед творами літератури одне одного – Тараса Шевченка та Ельвіо Ромеро, Івана Франка та Хуліо Корреа, Лесі Українки та Хосефіни Пла. Україна з вдячністю відзначає гостинність і дружнє ставлення, з яким Парагвай у різні часи приймав українських іммігрантів, забезпечуючи сприятливі умови для збереження їхньої національної культури й традицій.
20-а річниця встановлення дипломатичних відносин між Україною та Республікою Парагваєм є гарною нагодою для того, щоб надати нового імпульсу конструктивному та взаємовигідному співробітництву між двома державами, яке сприятиме майбутньому розвиткові й процвітанню обох народів.