Посольство України в Аргентинській Республіці

Київ 01:24

У м. Буенос-Айрес відбулося вшанування пам’яті жертв голодоморів в Україні

20 листопада 2016, 19:47

19 листопада цього року в центральному Кафедральному соборі аргентинської столиці відбулося вшанування пам’яті жертв голодоморів в Україні. У заході взяли участь Міністр юстиції України Павло Петренко, який перебуває з візитом в Аргентинській Республіці, Посол України в Аргентині Юрій Дюдін, Голова Української центральної репрезентації в Аргентинській Республіці Петро Лилик, чисельні представники українських громадських, культурних, молодіжних, релігійних і жіночих організацій, а також співробітники Посольства України та члени їхніх родин.

До встановленої в каплиці Святого Івана Хрестителя меморіальної дошки, присвяченої пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 рр., було покладено квіткову композицію. Учасники заходу вшанували пам’ять загиблих, запаливши символічну «свічку моління». Апостольський адміністратор Єпархії Пресвятої Богородиці Покрови Української греко-католицької церкви єпископ Даниїл Козлинський та отець Української автокефальної православної церкви Вадим Дробниця відправили поминальне богослужіння з вшанування пам’яті мільйонів жертв найбільшої гуманітарної трагедії ХХ століття в Україні.

Після цього Міністр П.Петренко, Посол Ю.Дюдін та Голова Організації української молоді «ПЛАСТ» в Аргентині Андрій Василик звернулися до присутніх з промовами, у яких відзначили важливість збереження та відновлення історичної пам’яті про мільйони безвинних жертв голодоморів – геноциду українського народу, скоєного комуністичним режимом у двадцяті–тридцяті роки ХХ століття.