• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • Español
Культурно-гуманітарне співробітництво між Україною та Чилі
Опубліковано 30 січня 2020 року о 18:30

Українсько-чилійську договірно-правову базу у сфері культурно-гуманітарного співробітництва складають міжурядова угода про співробітництво в галузі культури, освіти, науки (набула чинності 1 листопада 1997 р.), а також Угода про відносини дружби та співробітництво між містами Київ і Сантьяго (05.08.1998), Меморандум про поглиблення відносин від 08.09.2000, Договір про дружбу і співробітництво між містами Одеса і Вальпараїсо (21.06.2004).

У сфері освіти у 2008 році було підписано угоду про співпрацю між Відкритим міжнародним університетом розвитку людини «Україна» м. Київ та Столичним технологічним університетом Сантьяго.

30 травня 2013 року в м. Київ у ході двосторонніх українсько-чилійських політичних консультацій відбулося підписання Меморандуму про взаєморозуміння щодо співробітництва між Дипломатичною академією України при МЗС України та Дипломатичною академією «Андрес Бельйо» МЗС Республіки Чилі.

Українсько-чилійське культурно-гуманітарне співробітництво має обмежений характер, зважаючи на географічну віддаленість та нечисленність вихідців з України і етнічних українців, які проживають в Чилі. Проте, у квітні 2009 р. за сприяння Університету ім. Андреса Бельйо Чилі відвідав з гастролями відомий на світовому рівні український піаніст-віртуоз Віталій Писаренко. У травні 2010 р. відомий український скрипаль, переможець багатьох міжнародних конкурсів Дмитро Ткаченко взяв участь у якості соліста у четвертому концерті офіційного сезону Чилійського симфонічного оркестру, що отримало широкий позитивний розголос у місцевий пресі.

У червні 2010 р. чилійський режисер Д. Контрерас з  кінокартиною «Залишені» взяв участь  у Київському міжнародному кінофестивалі.

Потенційно сприятливим фактором розвитку чилійсько-українського культурно-гуманітарного співробітництва слуговала діяльність Почесного консульства України в Чилі. Так, у 2008 році за сприяння Почесного консульства України в Чилі, було організовано проведення в Сантьяго міжнародної акції «Незгасима свічка», присвяченої відзначенню 75-ї річниці Голодомору 1932 – 1933 років в Україні. В рамках акції у Центральному кафедральному соборі чилійської столиці було організовано поминальне богослужіння, в престижному Міжнародному університеті «СЕК» проведено тематичну конференцію, а на центральній площі столиці розміщено експозицію плакатів «Страта голодом: невідомий геноцид українського народу». Зазначені заходи викликали жвавий інтерес мешканців та гостей столиці. Окрім того, за ініціативи Почесного консула України в Чилі в 2009 році було створено інформаційний іспаномовний веб-сайт української громади в Чилі «Ucrania.cl».

Важливою подією міждержавного рівня стало проведення в Україні у вересні 2010 року першого в історії товариського матчу між збірними командами з футболу України та Чилі. У зв’язку з цим, Україну відвідала чисельна група журналістів провідних чилійських ЗМІ. Проведення зазначеного заходу спричинило появу значної кількості публікацій про Україну у чилійських, аргентинських, парагвайських та уругвайських ЗМІ.

Натомість, у жовтні 2010 року Чилі відвідала знімальна група провідного вітчизняного телевізійного каналу «Інтер» у зв’язку з резонансною рятувальною операцією на шахті Сан-Хосе.

У жовтні 2013 року в м. Вальпараїсо виступав український театр пластичної комедії «Мімікрічі». Спектакль під назвою «Паперова війна» викликав неабиякий інтерес серед чилійців.

Як і на інших напрямах двосторонньої взаємодії, динаміка українсько-чилійського культурно-гуманітарного співробітництва істотно поліпшилася після приїзду до м. Сантьяго Тимчасового повіреного у справах України в Республіці Чилі у жовтні 2017 р. За останній квартал 2017 року під патронатом Відділення Посольства України в Аргентинській Республіці в Республіці Чилі (ВПУ) було організовано низку мистецьких заходів за участі українських діячів культури, що істотно покращило імідж України в Чилі. Зокрема, за цей час було проведено такі заходи:

-         У період 17-30 жовтня 2017 р. надано сприяння українському учаснику IV Міжнародного симпозіуму скульптури, що проходив в м. Сантьяго-де-Чилі.

-         Протягом листопада-грудня 2017 р. надано сприяння в організації гастролей зірок київського балету у Чилі (3-10 грудня 2017 р.).

-         Проведено конкурс серед української громади на написання короткого оповідання на тему «Україна для мене…».

З Керівництвом Муніципалітету Провіденсія опрацьовується питання щодо присвоєння одній з площ/парків м. Сантьяго назви «Україна» або «Площа/парк дружби Україна-Чилі».

Перспективним напрямом для співробітництва з чилійською стороною, вбачається активізація співпраці між Державним навчально-науковим закладом післядипломної освіти «Дипломатична академія України імені Геннадія Удовенка при МЗС України» та Дипломатичною академією Республіки Чилі «Андрес Бельйо», зокрема, у рамках підписаного у 2013 р. Меморандуму про взаєморозуміння між двома установами. У цьому контексті у грудні 2017 р. на розгляд чилійської сторони було передано актуалізований проект Меморандуму про взаєморозуміння щодо співробітництва з ДАУ, подальше підписання якого могло б стати сприятливою нагодою для відвідання керівництвом ДАУ при МЗС України Республіки Чилі у найближчій перспективі.

На виконання відповідних доручень Адміністрації Президента України, у грудні 2017 року були налагоджені контакти з Національною асоціацією професійного футболу Республіки Чилі з метою опрацювання можливостей започаткування практичної співпраці між чилійською стороною та Федерацією Футболу України (ФФУ) і організації товариських матчів між національними збірними. У розвиток попередніх домовленостей, у грудні 2017 р. ВПУ було передано на розгляд керівництва проект Меморандуму про співробітництво між двома національними футбольними асоціаціями.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux