• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • Español
Торговельно-економічне співробітництво між Україною та Чилі
Опубліковано 30 січня 2020 року о 18:30

На сучасному етапі відносини України з Чилі в торговельно-економічній сфері не набули належного розвитку та продовжують залишатися на початковому етапі з огляду на географічну віддаленість країн та відсутність протягом тривалого часу двосторонніх політичних контактів на високому та найвищому рівнях.

Разом з цим, з точки зору економічних інтересів Чилі представляє інтерес у першу чергу для українських експортерів енергетичного обладнання, авіакосмічної промисловості, високотехнологічної продукції машинобудування, військового та подвійного призначення, .

Фактором, який сприятиме активізації двостороннього співробітництва в торговельно-економічній сфері, є відкриття у березні 2018 р. резидентного Диппредставництва України в м.Сантьяго - Відділення Посольства України в Аргентинській Республіці в Республіці Чилі.

За даними Держстату України, у 2017 року українсько-чилійський товарообіг склав 42 млн. дол. США (зростання у порівнянні з 2016 р. на 8,6%), у т.ч. експорт – 3,76 млн дол. США (-4,3%), імпорт - 38,24 млн. дол. США (+12,9%). Негативне для України сальдо торгівлі товарами становило 34,48 млн. дол. США.

В 2017 року основу товарообігу з Чилі становили в експорті: реактори ядерні, котли, машини (32,6%); меблі (22,9%); електричні машини (15,5%); пластмаси, полімерні матеріали (3,9%); в імпорті: насіння і плоди олійних рослин (38,4%); продукти з м’яса, риби (20,2%); риба і ракоподібні (9,7%); алкогольні і безалкогольні напої, оцет (8,5%); руди, шлаки і зола (5,8%).

Прямих інвестицій Чилі в економіці України не зареєстровано.

Обсяги українсько-чилійської торгівлі послугами, за даними Держстату України, у січні-вересні 2017 року склали 154,7 тис. дол. США (скорочення у порівнянні з аналогічним періодом 2016 року на 31,4%), у т.ч. експорт – 126,2 тис. дол. США (+43,7%), імпорт – 28,5 тис. дол. США (-79,3%). Позитивне для України сальдо становило 97,7 тис. дол. США.

Основу двосторонньої торгівлі послугами з Чилі за 9 міс. 2017 року становили: в експорті – ділові (69,7%), туристичні (27,8%), транспортні (2,4%) послуги; в імпорті – туристичні (84,6%), державні та урядові (5,8%), транспортні (5,6%) та ділові (3,5%) послуги.

Прямих інвестицій Чилі в економіці України не зареєстровано.

Враховуючи, що економіка Чилі є однією з найбільш відкритих та динамічних у регіоні, логічним вбачається відновлення у 2018 році діяльності Спільної українсько-чилійської урядової комісії (перше і єдине засідання цього органу відбулося у м. Сантьяго у 2011 р., при цьому Положенням про Комісію передбачалося її постійне проведення з періодичністю у два роки).

Республіка Чилі має угоди про вільну торгівлю із більш як 60 країнами світу, зокрема з США, Канадою, ЄС та КНР, а також декларує політику щодо розширення географії таких угод.   З урахуванням поточної кон‘юнктури та процесів, що спостерігаються нині в регіоні Південної Америки, стану конвергенції по лінії МЕРКОСУР-ЄС, активного розширення країнами-членами Тихоокеанського альянсу (ТА) мережі двосторонніх угод про ЗВТ з іншими державами світу, а також беручи до уваги високий рівень відкритості чилійської економіки та набрання чинності угоди про поглиблену та всеохоплюючу зону вільної торгівлі між Україною та ЄС, на сьогодні, як ніколи, набуває актуальності питання лібералізації торговельних відносин між Україною та Республікою Чилі.

У цьому зв’язку, з метою активізації двосторонніх відносин в торговельно-економічній сфері вбачається за доцільне опрацювання питання дослідження економічного ефекту та наслідків для економіки України запровадження режиму вільної торгівлі з Республікою Чилі та у залежності від результатів згаданого аналізу вважаємо за доцільне представити чилійській стороні проект двосторонньої угоди про вільну торгівлю з метою проведення подальших предметних переговорів із цього питання.

Важливою можливістю активізації двостороннього співробітництва в аерокосмічній галузі та ВТС є участь українських підприємств в Міжнародній виставці військової та авіаційно-космічної техніки FIDAE 2018(м.Сантьяго, 3-8 квітня 2018 р.). 

Активізації двостороннього торговельно-економічного співробітництва сприятиме робота Українсько-чилійської палати з питань торгівлі та туризму, заснованої у лютому 2018 року.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux