Посольство України в Аргентинській Республіці

, Київ 00:45

Культурно-гуманітарне співробітництво між Україною та Уругваєм

На сьогодні фактична відсутність налагодженого українсько-уругвайського співробітництва в культурно-гуманітарній сфері обумовлена загальною динамікою двосторонніх відносин між Україною та Уругваєм, географічною віддаленістю двох країн та відсутністю інституційно сформованої української громади в цій країні (в країні проживає близько 300 українців, а головним центром їх компактного проживання є департамент Сальто).

Проте, спорадичні контакти культурного характеру все ж присутні. Зокрема, у травні 2010 р. Національний театр комедії у м. Монтевідео розпочав офіційний сезон прем’єрою однієї з останніх п’єс відомого сучасного українського драматурга Анатолія Крима «Сповідь дона Хуана», яка демонструвалася протягом трьох місяців. Ця подія отримала широкий розголос у місцевий пресі, де, окрім іншого, було опубліковане розгорнуте інтерв’ю А. Крима.

Завдяки проведеній Посольством роботі, вдалося забезпечити підтримку з боку уругвайських бджільницьких асоціацій кандидатури України як країни проведення 43-го Міжнародного бджільницького Конгресу Апімондії, який відбувся у Києві у 2013 році.

Cприятливим фактором розвитку всього комплексу двосторонніх відносин України та Уругваю, у тому числі їх культурно-гуманітарної складової, є призначення Почесним консулом України в Уругваї знаного в політичних та урядових колах юриста Дієго Гуадалупе Бренни (отримав екзекватуру 8 грудня 2010 р., 24 лютого 2011 р. вручено консульський патент). Зокрема, новопризначеним Почесним консулом планується в найближчому майбутньому провести в Уругваї інформаційну кампанію, спрямовану на збір даних та згуртування вихідців з України і етнічних українців навколо ПКУ.