Посольство України в Аргентинській Республіці

, Київ 11:35

Культурно-гуманітарне співробітництво між Україною та Уругваєм

На сьогодні фактична відсутність налагодженого українсько-уругвайського співробітництва в культурно-гуманітарній сфері обумовлена загальною динамікою двосторонніх відносин між Україною та Уругваєм, географічною віддаленістю двох країн та відсутністю інституційно сформованої української громади в цій країні (в країні проживає близько 300 українців, а головним центром їх компактного проживання є департамент Сальто).

Серед культурних фестивалів країни, єдиним заходом, в рамках якого силами української громади Уругваю представляється українська культура, є Свято іммігрантів в місті Сальто (востаннє відбулося 9-12 листопада 2017 р.). Серед інших національних меншин, на фестивалі облаштовується стенд України з виробами традиційних українських ремесел, національним вбранням, стравами української кухні.

Присутні спорадичні контакти культурного характеру. Зокрема, у травні 2010 р. Національний театр комедії у м. Монтевідео розпочав офіційний сезон прем’єрою однієї з останніх п’єс відомого сучасного українського драматурга Анатолія Крима «Сповідь дона Хуана», яка демонструвалася протягом трьох місяців. 

Завдяки проведеній Посольством роботі, вдалося забезпечити підтримку з боку уругвайських бджільницьких асоціацій кандидатури України як країни проведення 43-го Міжнародного бджільницького Конгресу Апімондії, який відбувся у Києві у 2013 році.

Cприятливим фактором розвитку всього комплексу двосторонніх відносин України та Уругваю, у тому числі їх культурно-гуманітарної складової, є призначення Почесним консулом України в Уругваї знаного в політичних та урядових колах юриста Дієго Гуадалупе Бренни.