Посольство України в Аргентинській Республіці

, Київ 14:48

Політичні відносини між Україною та Парагваєм

Республіка Парагвай визнала незалежність України 1 квітня 1992 року. Дипломатичні відносини між двома державами були встановлені 26 лютого 1993 року.

Починаючи з 1997 р., Посол України в Аргентині є за сумісництвом Послом у Парагваї. У лютому 2004 р. парагвайська сторона вперше після встановлення дипломатичних відносин між двома державами призначила Посла в Україні за сумісництвом: ним став керівник дипмісії Парагваю у Ватикані Маркос Мартінес Мендіета.

У 2002 р. МЗС України призначило Почесного консула України в Парагваї, яким став відомий парагвайський бізнесмен українського походження Андрес Троцюк. У вересні цього ж року в м. Фрам парагвайського департаменту Ітапуа, де компактно проживають етнічні українці, було відкрите Почесне консульство України.

У березні 2004 р. відбувся візит до Парагваю Голови Держкомнацміграції України Г.Г. Москаля, а у червні цього ж року - делегації Волинської області на чолі з Головою обласної державної адміністрації А.Й. Французом.

В рамках проведення у квітні 2005 р. в Сантьяго-де-Чилі ІІІ-ї Міністерської конференції Спільноти демократій відбулася перша з моменту встановлення дипломатичних відносин між двома державами зустріч Міністра закордонних справ України Б.І.Тарасюка з главою зовнішньополітичного відомства Парагваю Л.Рашид.

У грудні 2005 р. відбулися також робочі зустрічі Посла України з президентом країни Н. Фрутосом (вперше за історію двосторонніх відносин Посол України був прийнятий президентом Парагваю на робочому рівні), віце-президентом країни Л. Кастільоні, головою Національного конгресу К.Філіццола, а також на той час заступником міністра закордонних справ Р.Раміресом Лескано.

Наприкінці лютого 2006 р. в Києві відбулися перші в історії двосторонніх відносин політичні консультації. Делегацію України очолив Перший заступник Міністра закордонних справ В.Д.Хандогій, парагвайську – Перший заступник міністра закордонних справ Е.Хіменес.

В рамках проведення 37-ї сесії Генеральної асамблеї Організації американських держав (3-5 червня 2007 р., м. Панама) відбулася зустріч Постійного представника України при ОАД, Посла у США О.В.Шамшура з МЗС Парагваю Р.Раміресом Лескано.

Важливою складовою міждержавних стосунків може стати налагодження регулярного діалогу на рівні центральних законодавчих органів обох держав, для чого склалися сприятливі передумови. Так, 25 жовтня 2007 р. Сенат Національного конгресу Парагваю ухвалив Декларацію № 43, відповідно до якої, Голодомор 1932-1933 рр. в Україні визнано геноцидом українського народу. Співавтори тексту Декларації – сенатори Е.Камачо та А.Еспінола Указом Президента України №1169 від 29.11.2007 нагороджені орденами «За заслуги ІІІ ступеня». Окрім того, 22 листопада 2007 р. в Сенаті Національного конгресу Парагваю зареєстровано проект резолюції про створення Парламентської комісії з питань українсько-парагвайської дружби.

Центральною подією не лише 2008 р., але й попередніх років українсько-парагвайських дипломатичних відносин став перший офіційний візит Міністра закордонних справ Парагваю Р. Раміреса (лютий 2008 р.) до Києва.

Додаткового імпульсу двостороннім відносинам надала зустріч Спеціального представника Президента України, Надзвичайного і Повноважного Посла України в Аргентинській Республіці О.С.Тараненка з новим Президентом Парагваю Ф.Луго (14-15 серпня 2008 р., в рамках інавгураційних заходів з нагоди вступу на посаду керівника парагвайської держави).

Конструктивно розвивається співпраця в міжнародних організаціях, у т.ч. з питань підтримки проектів документів та кандидатур до складу робочих органів системи ООН.

Парагвай став співавтором проекту резолюції «Вшанування жертв Голодомору в Україні», ухваленої на 34-ій сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО.

Президент Парагваю Ф.Луго направив лист на адресу керівництва Української держави з нагоди відзначення 75-ої річниці Голодомору 1932-1933 років в Україні.

19 червня 2009 р. Посол О.С.Тараненко вручив вірчі грамоти Президенту Парагваю та провів низку двосторонніх робочих зустрічей з керівництвом цієї держави.

12лютого 2010 р. Президент Парагваю Ф.Луго привітав Президента України В.Ф.Януковича з обранням на пост Президента.

29 листопада 2010 р. Орáсіо Альбéрто Ногéс Cубіcаррéта - Посол Парагваю в Австрії (в Україні за сумісництвом) вручив вірчі грамоти Президенту України В.Ф.Янукоsвичу та їх копії заступнику Міністра закордонних справ України О.О.Горіну.

14 травня 2011 року Президент України Віктор Янукович та Міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко привітали Президента Парагваю Фернандо Луго Мендеса і Міністра закордонних справ Парагваю Хорхе Лару Кастро з нагоди національного свята – 200-ї річниці незалежності Республіки Парагвай.

27-28 серпня 2011 р. Посол України в Аргентині (за сумісництвом у Парагваї) взяв участь у святкуванні Дня незалежності України разом з українською громадою в парагвайському департаменті Ітапуа.

У ході роботи 66-ї сесії ГА ООН відбулася протокольна зустріч Президента України з керівництвом Парагваю.

26 квітня 2012 року відбувся перший в історії українсько-парагвайських відносин офіційний візит Міністра закордонних справ України К.І.Грищенка до Республіки Парагвай. У ході візиту були проведені переговори з Міністром закордонних справ Парагваю Х.Л.Кастро, зустрічі з Президентом Парагваю Ф.Луго, Віце-Президентом Парагваю Ф.Франко. Основною метою візиту було продовжити поглиблення двостороннього українсько-парагвайського політичного діалогу на високому рівні, у тому числі обговорення актуальних питань у сфері торговельно-економічного та інвестиційного співробітництва, взаємодії в рамках міжнародних організацій. Міністри закордонних справ України та Парагваю підписали Договір про дружбу і співробітництво між нашими державами, а також Угоду про співпрацю між Дипломатичною академією України та Дипломатичною і консульською академією Парагваю імені Хосе Фалькона.

Липень 2012 року