Посольство України в Аргентинській Республіці

, Київ 00:33

Міжрегіональне співробітництво між Україною та Аргентиною

Співробітництво між регіонами України і провінціями Аргентини

Відносини між окремими регіонами двох держав були започатковані у другій половині 90-х рр. Відповідні угоди про взаємодію та співробітництво були підписані між Львівською областю і провінцією Кордова, Тернопільською областю і провінцію Місьйонес, Харківською областю і провінцією Буенос-Айрес, Волинською областю і провінцію Чако. У 2007 р. пройшли успішно візити до аргентинських провінцій Тукуман та Сальта, відповідно, делегацій Хмельницької, на чолі з Головою Облради І.В.Гладуняком, та Івано-Франківської, на чолі з Головою Облради І.М.Олійником, областей, під час яких були підписані протоколи про наміри щодо встановлення стосунків побратимства та співробітництва між згаданими регіонами, а також проведені переговори щодо можливих напрямів розвитку торговельно-економічних взаємин; між Прикарпатським національним університетом ім. В.Стефаника та Католицьким університетом провінції Сальта було підписано Угоду про співпрацю.

Представники регіональних Торговельно-промислових палат України (від Запоріжжя, Одеси, Луганська) взяли участь у Першому підприємницькому форумі «Латинська Америка – Україна», що пройшов у вересні 2010 року в Буенос-Айресі. Було укладено угоди про співробітництво з Аргентинсько-українською торговельно-промисловою палатою.

Продовжується робота з розширення міжрегіонального українсько-аргентинського співробітництва (зокрема, між Автономною Республікою Крим та провінцією Мендоса), яке може бути не тільки важливою доповнюючою складовою двосторонніх відносин між нашими країнами в торговельно-економічній, культурній, гуманітарній тощо сферах, але й стати їх успішним самостійним чинником.

Перелік документів про співпрацю підписаних між областями України і провінціями Аргентини:

1. Угода про співробітництво між Тернопільською областю України та провінцією Місьйонес Аргентинської Республік
2. Угода про співробітництво між Львівською областю України та провінцією Кордоба Аргентинської Республіки
3. Угода про співробітництво між Харківською областю України та провінцією Буенос-Айрес Аргентинської Республіки
4. Угода про співробітництво між Волинською областю України та провінцією Чако Аргентинської Республіки
5. Протокол про наміри щодо співробітництва між Хмельницькою областю та провінцією Тукуман
6. Протокол про наміри щодо співробітництва між Івано-Франківською областю та провінцією Сальта

Липень 2011 року

Побратимські зв’язки між містами України та Аргентини

Основу для розвитку побратимських відносин між столицями України та Аргентини було закладено Угодою про встановлення дружніх зв’язків між м. Київ і м. Буенос-Айрес, підписаною 9 вересня 2000 р.