Посольство України в Аргентинській Республіці

, Київ 07:37

В Буенос-Айресі відбувся святковий концерт «День України»

07 травня, 14:31

6 травня ц.р. в аргентинській столиці, на 44-му Міжнародному книжковому ярмарку Буенос-Айреса, що є найбільшою виставкою сучасної книги в іспаномовному світі, відбувся святковий концерт «День України».

Український день, який є вже традиційним для книжкового ярмарку за 31 рік участі в ньому окремого українського стенду, зібрав цьогоріч понад тисячу гостей – як пересічних аргентинців, так і членів дипломатичного корпусу, представників громадських кіл, ЗМІ, керівників та членів українських громадських організацій з різних куточків Аргентини.

Під час святкового концерту глядачі надзвичайно тепло зустріли виступи танцювальних колективів «Дунай» і «Просвіта», які виступили з яскравими номерами українських народних танців. Спеціальними гостями концерту також стали українські співачки Світлана Волосенко та Любов Тимчук, які проживають в Аргентині, та аргентинська бандуристка українського походження Крістіна Гембаровські з провінції Місьйонес.

З промовами на заході виступили Посол України в Аргентині Юрій Дюдін, Голова Української Центральної Репрезентації, Почесний консул України в провінції Буенос-Айрес Петро Лилик, Голова Групи дружби з Україною в Палаті депутатів Національного конгресу Аргентини Хорхе Енрікес та Голова Товариства українсько-аргентинських високошкільників Роман Маркович, які підкреслили важливість традиційної участі України у книжковому ярмарку, який надає унікальні можливості та надзвичайно широку аудиторію для знайомства аргентинського суспільства з українською культурою.

«Я дуже радий бачити сьогодні тут багато молоді, яка продовжує плекати та поширювати в Аргентині українську культуру та традиції. Це дуже важливо, що нащадки перших українських мігрантів, що прибули на цю землю 120 років тому, не забувають своїх коренів та зберігають крізь роки у своїх серцях глибоку любов до України. Саме в руках такої молоді наше майбутнє», - зазначив Посол України Юрій Дюдін, виступаючи з вітальним словом.

Особливим подарунком для української громади в Аргентині стало отримання в цей святковий день окремого вітання від Голови Верхової Ради України Андрія Парубія, який подякував діаспорі за постійну та щиру підтримку своєї історичної Батьківщині: «Глибока вдячність вам за вашу вірність і відданість, навіть на далекій відстані, та за ваші гарячі серця, що б’ються в унісон з серцями мільйонів українців по всьому світові. Це дає нам сили долати труднощі, йти вперед, розбудовувати нову Україну та перемагати ворога».

Користуючись нагодою присутності великої кількості людей, у ході концерту також відбулося вручення подяки Української Центральної Репрезентації отцеві Луїсу Глинці, який протягом багатьох років був парохом Буенос-айреської єпархії Покрови Пресвятої Богородиці УГКЦ, за його віддану пасторську, академічну та літературну роботу на благо усієї української громади в Аргентині.

Останні новини

Збереження пам'яті про геноцид кримськотатарського народу 1944 року - найкращий спосіб попередити повторення цього злочину в окупованому Криму. Прес-реліз Посольства України в Аргентині (ісп. мовою) | 18 травня, 14:41

Preservar la memoria sobre el genocidio del pueblo tártaro de Crimea en 1944 es el mejor modo de prevenir la repetición de este crimen en la Crimea ocupada. Comunicado de la Embajada de Ucrania en la República Argentina