Посольство України в Аргентинській Республіці

, Київ 07:37

Український стенд вітає гостей 44-го Книжкового ярмарку Буенос-Айреса!

27 квітня, 14:34

26 квітня 2018 р. відбулося відкриття 44-го Міжнародного книжкового ярмарку м. Буенос-Айрес – найбільшої іспаномовної виставки сучасної книги у світі (щорічна кількість відвідувачів – 1,2 млн осіб), участь у якій традиційно бере і Україна.

Особливим гостем церемонії інаугурації українського стенду цього року став народний депутат України Тарас Кремінь, який наразі перебуває у складі парламентської делегації з робочим візитом в Аргентинській Республіці. «Наша присутність на цій події є надзвичайно важливою, адже Буенос-Айрес недарма вважається світовою столицею книгарень – на кожні 100 тис. людей тут припадає 25 книжкових магазинів. Впевнений, що Україні є, що запропонувати такий читаючій нації», - зазначив народний депутат України, член Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти Т.Кремінь.

Зі свого боку, Посол України в Аргентині Юрій Дюдін відзначив надзвичайні зусилля української громади, передусім, Товариства українсько-аргентинських високошкільників та Української центральної репрезентації в Аргентинській Республіці, які вже більше тридцяти років дають можливість аргентинським читачам безпосередньо ознайомитися з українською літературою, культурою та долучитися до українських заходів, що проводяться в рамках виставки. «Це диво, що маючи лише 27 років незалежності, Україна представлена на цьому ярмарку вже в тридцять перше. Щиро дякуємо українській громаді за те, що завдяки вам Аргентина з кожним роком дізнається все більше про Україну і нашу культуру», - зазначив Посол.

Варто зазначити, що саме українській культурі і присвячена цьогорічна програма діяльності українського стенду. Так, темою експозиції обрано українську музику – справжній народний скарб, який робить нас впізнаваними в усьому світі; а на полях Ярмарку планується проведення окремої тематичної конференції про українську культуру та святковий концерт «День України». «Родзинкою» ж діяльності стенду стане візит до Буенос-Айреса української поетеси, головного редактора «Видавництва Старого Лева» Мар’яни Савки, яка проведе поетичні читання та виступить на конференції з доповіддю про сучасний український книжковий потенціал.

Нагадуємо, що ярмарок триває аж до 14 травня! Щиро запрошуємо всіх до українського стенду та участі в наших заходах!

Останні новини

Збереження пам'яті про геноцид кримськотатарського народу 1944 року - найкращий спосіб попередити повторення цього злочину в окупованому Криму. Прес-реліз Посольства України в Аргентині (ісп. мовою) | 18 травня, 14:41

Preservar la memoria sobre el genocidio del pueblo tártaro de Crimea en 1944 es el mejor modo de prevenir la repetición de este crimen en la Crimea ocupada. Comunicado de la Embajada de Ucrania en la República Argentina