Посольство України в Аргентинській Республіці

, Київ 07:37

Зміцнюються міжпарламентські зв’язки між Україною та Аргентиною

27 квітня, 04:21

26 квітня ц.р. парламентська делегація України у складі народних депутатів Віктора Романюка, співголови депутатської групи Верховної Ради України з міжпарламентських зв’язків з Аргентинською Республікою, та Тараса Кременя,члена Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти, яка перебуває в Аргентині з робочим візитом, провела зустрічі та переговори в аргентинському парламенті. У зустрічах також взяв участь Посол України в Аргентині Юрій Дюдін.

Зокрема, під час зустрічі з Головою Комісії у закордонних справах та з питань віросповідань Палати депутатів Національного конгресу Аргентини К.Шмідт-Ліерманн, депутатами Х.Енрікесом, А.Гонсалесом, В.Меркадо – було оголошено про створення нової групи дружби з Україною, яку очолив Х.Енрікес. Той факт, що ця група стала однією з перших в оновленому за результатами минулорічних виборів складі нижньої палати аргентинського парламенту, свідчить про значний інтерес аргентинських законодавців до розвитку відносин з нашою державою.

У ході бесіди були предметно обговорені актуальні питання міжпарламентського співробітництва між двома країнами. Зокрема, йшлося про шляхи поглиблення взаємодії між депутатськими групами дружби, обмін досвідом законодавчої роботи, забезпечення парламентського сприяння реалізації важливих проектів двосторонньої кооперації у торговельно-економічній, культурно-гуманітарній, науково-технологічній, освітній та інших сферах. З боку українських депутатів було висловлене побажання щодо отримання більш дієвої підтримки нашої держави з боку друзів України у Палаті депутатів аргентинського парламенту, в умовах зовнішньої збройної агресії проти нашої держави. 

«Переконаний, що активна співпраця між нашими парламентськими групами, між законодавцями двох країн стане запорукою подальшого зміцнення та поглиблення двосторонніх відносин між Україною та Аргентиною в усіх сферах», - наголосив народний депутат В.Романюк.

У цей же день відбулась зустріч членів української парламентської делегації із заступником Державного секретаря МЗС Аргентини з питань зовнішньої політики Г.Р.Слаувіненом, у ході якої був обговорений увесь комплекс питань двостороннього порядку денного, зокрема активізація політичного діалогу між двома країнами, розширення договірно-правової бази двосторонніх відносин, сприяння у поглибленні торговельно-економічної співпраці між Україною та Аргентиною, співробітництва у галузі освіти, науки та культури та інші теми.

Останні новини

Збереження пам'яті про геноцид кримськотатарського народу 1944 року - найкращий спосіб попередити повторення цього злочину в окупованому Криму. Прес-реліз Посольства України в Аргентині (ісп. мовою) | 18 травня, 14:41

Preservar la memoria sobre el genocidio del pueblo tártaro de Crimea en 1944 es el mejor modo de prevenir la repetición de este crimen en la Crimea ocupada. Comunicado de la Embajada de Ucrania en la República Argentina