Посольство України в Аргентинській Республіці

, Київ 07:37

Розпочався візит парламентської делегації України до Аргентини

26 квітня, 21:44

25 квітня ц.р. парламентська делегація України у складі народних депутатів Віктора Романюка, співголови депутатської групи Верховної Ради України з міжпарламентських зв’язків з Аргентинською Республікою, та Тараса Кременя, члена Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти, розпочала свій візит до Аргентинської Республіки робочим сніданком з керівництвом Аргентинсько-Української торгово-промислової палати. У ході зустрічі були обговорені питання сучасної соціально-економічної кон’юнктури в Україні та Аргентині, перспективи поглиблення торговельно-економічного співробітництва між двома країнами, а також налагодження співпраці у галузі освіти. «Ми дуже раді тому, що після зміни влади в обох країнах та залишення позаду багаторічного правління популістських режимів Україна та Аргентина рухаються паралельним курсом внутрішніх реформ. Вірю, що це створює сприятливі передумови для поглиблення взаємовигідної співпраці в усіх сферах», - зазначив співголова українсько-аргентинської міжпарламентської групи В.Романюк.

У цей же день українські законодавці відвідали головні національні «куточки» України в Буенос-Айресі, зокрема, головний офіс Українського культурного товариства «Просвіта». Також провели зустріч з представниками Української Центральної Репрезентації (УЦР) – конфедеративного об’єднання усіх українських громадських організацій країни.

У «Просвіті» народні депутати України мали змогу поспілкуватися з очільниками найстарішої організації української громади в Аргентині та дізнатися про їхню діяльність зі збереження й поширення української культури та мови в країні. Зокрема, парламентарі відвідали музей і бібліотеку асоціації, а також курси вивчення української мови для дорослих, що користуються надзвичайною популярністю.

Під час зустрічі з керівництвом та членами Української Центральної Репрезентації в Аргентинській Республіці, серед іншого, були обговорені питання підтримки Українською Державою закордонного українства, важливою складовою якого є об’єднані під проводом УЦР організації української громади в Аргентині. «Ми високо цінуємо все, що робить наша діаспора для підтримання позитивного іміджу України за кордоном та збереження своєї єдності. Запрошуємо аргентинську молодь переконатися в цьому на власні очі – двері українських освітніх закладів завжди відриті для закордонних українців. Щиро дякуємо, що передаєте через покоління наші спільні цінності та традиції, зберігаючи свою Батьківщину на далекій аргентинській землі», - зазначив Т.Кремінь.

Народні депутати України відвідали також Посольство України. Під час зустрічі з Надзвичайним і Повноважним Послом України в Аргентині Юрієм Дюдіним та співробітниками дипустанови законодавці ознайомилися з широким комплексом питань українсько-аргентинських відносин та, зі свого боку, пообіцяли надати додаткового імпульсу двосторонньому міжпарламентському співробітництву.

Окремим елементом програми стало покладання квітів до пам’ятника Т.Г.Шевченку, розташованого у столичному парку «Трес-де-Фебреро».

Останні новини

Збереження пам'яті про геноцид кримськотатарського народу 1944 року - найкращий спосіб попередити повторення цього злочину в окупованому Криму. Прес-реліз Посольства України в Аргентині (ісп. мовою) | 18 травня, 14:41

Preservar la memoria sobre el genocidio del pueblo tártaro de Crimea en 1944 es el mejor modo de prevenir la repetición de este crimen en la Crimea ocupada. Comunicado de la Embajada de Ucrania en la República Argentina