Посольство України в Аргентинській Республіці

, Київ 18:36

Робочий візит Директора ДКС МЗС України та Посла України в Аргентині до Уругваю

10 квітня, 05:27

9 квітня ц.р. Директор Департаменту консульської служби МЗС України Сергій Погорельцев та Посол України в Аргентині та в Уругваї (за сумісництвом) Юрій Дюдін здійснили робочий візит до Східної Республіки Уругвай. Основною метою візиту було надання сприяння прискоренню укладення двосторонньої Угоди про взаємне скасування візових вимог для поїздок громадян двох країн.

З цією метою відбулись зустрічі та переговори С.Погорельцева та Ю.Дюдіна з Генеральним Директором Консульського департаменту МЗС Уругваю Х.Муіньйо та його заступником П.Валенсуелою , а також з Національним директором з питань міграції Уругваю М.Коітіньйо. Під час зустрічей сторонами було констатовано відсутність будь-яких перешкод на шляху укладення зазначеної угоди та домовлено вжити вичерпних зусиль з метою якнайскорішого завершення усіх процедур, необхідних для підписання документа.
Крім того, в МЗС Уругваю відбулась церемонія обміну ратифікаційними грамотами Договору про дружні відносини та співробітництво між Україною та Східною Республікою Уругвай, чим завершено усі необхідні процедури для набуття чинності вказаним Договором. У церемонії взяли участь заступник директора Політичного департаменту МЗС Уругваю посол Д.Кастільйос, директор Управління Європи І.Смольчіч, а також директор Договірно-правового управління А.Серіані Морейра.
У ході переговорів з представниками уругвайського зовнішньополітичного відомства було обговорено увесь спектр двосторонніх відносин, включаючи політичний діалог, розвиток договірно-правової бази, а також співпрацю двох країн в міжнародних організаціях.

Окремим важливим елементом візиту стало відвідання Генеральної асамблеї (парламенту Уругваю), де відбулись зустрічі Директора ДКС С.Погорельцева та Посла Ю.Дюдіна з Головою Палати представників Х.Гандіні, сенаторами П.Мьєересом, Р.Мартінесом та Х.Ларраньягою, які представляють найбільші парламентські групи та фракції уругвайського парламенту. Посол України висловив вдячність уругвайським законодавцям за завершення процесу ратифікації Великого договору та запевнив їх у готовності української сторони до розбудови міжпарламентських відносин між вищими законодавчими органами двох країн, зокрема на рівні відповідних груп дружби.

Під час бесід співрозмовників було детально поінформовано про ситуацію в та навколо України, пов’язаною зі збройною агресією РФ проти нашої держави, та зусиллях українського керівництва, спрямованих на вирішення конфлікту мирним шляхом та докорінне реформування усіх сфер суспільно-політичного життя. Було також наголошено на важливості законодавчої підтримки пріоритетних проектів двосторонньої кооперації.