Посольство України в Аргентинській Республіці

, Київ 06:04

Посол України в Аргентині провів зустріч з губернатором провінції Формоса

13 лютого, 12:34

12 лютого ц.р. у ході перебування Посла України в Аргентинській Республіці Юрія Дюдіна з робочою поїздкою у трьох північно-східних провінціях Аргентини відбулась його зустріч з губернатором провінції Формоса Хільдо Інсфраном.

У ході зустрічі були обговорені перспективи налагодження обміну досвідом між українською та аргентинською сторонами у різних сферах, зокрема, у контексті планованого призначення Почесного консула України в м. Ресистенсія (з консульським округом, що охоплюватиме провінції Чако і Формоса).

Посол Ю.Дюдін передав губернатору Формоси комп’ютений диск з презентацією регіонів України та конкретними пропозиціями вітчизняних підприємств, зацікавлених у налагодженні коопераційних зв’язків з іноземними колегами. Була також обговорена можливість встановлення побратимських відносин між провінцією Формоса та однією з областей України, подібною за соціально-економічними характеристиками.

Окремою темою розмови стала ситуація багаточисельної української громади, що проживає на території провінції Формоса (за орієнтовними даними, їхня кількість становить 8-10 тис. осіб). У цьому зв’язку, губернатор Г.Інсфран підкреслив важливий внесок етнічних українців у розвиток економіки, передусім, сільського господарства, а також культурне різноманіття провінції. У свою чергу, Посол Ю.Дюдін висловив вдячність керівництву регіону за створення необхідних умов для задоволення культурних потреб етнічних українців Формоси, висловивши сподівання на те, що громада і надалі отримуватиме належну урядову підтримку, що сприятиме згуртуванню нащадків українців у провінції.