Посольство України в Аргентинській Республіці

, Київ 07:36

Посол України в Аргентині відвідав з робочим візитом провінцію Чако

12 лютого, 12:43

11 лютого ц.р., в рамках перебування з робочим візитом у трьох північно-східних провінціях Аргентини, Посол України в Аргентині Юрій Дюдін відвідав міста Сан-Бернардо, Роке-Саенс-Пенья та Лас-Бреньяс, де проживають найбільші громади нащадків українських емігрантів, що у 20-30-х роках ХХ сторіччя приїхали у пошуках кращої долі до аргентинської провінції Чако.

Так, у ході поїздки до м. Сан-Бернардо Посол Ю.Дюдін зустрівся з очільником місцевого муніципалітету М.Сотело та відвідав філіал Українського культурного товариства «Просвіта», а у мм. Роке-Саенс-Пенья та Лас-Бреньяс зустрівся з представниками місцевої влади та осередків української громади регіону. Особливу увагу під час зустрічей було приділено інформуванню етнічних українців щодо сучасної ситуації в та навколо України.

Крім того, були обговорені питання участі української громади в економічному, соціально-політичному та культурному житті провінції, збереження національних і культурних традицій українського народу, а також поінформовано про перспективи відкриття Почесного консульства України в м.Ресистенсія (з консульським округом, що охоплюватиме провінцію Чако), що, на думку українського дипломата, сприятиме подальшому згуртуванню української громади, а також вирішенню її проблем.

За оціночними підрахунками, в аргентинській провінції Чако проживає від 30 до 45 тис. етнічних українців.

Останні новини

Збереження пам'яті про геноцид кримськотатарського народу 1944 року - найкращий спосіб попередити повторення цього злочину в окупованому Криму. Прес-реліз Посольства України в Аргентині (ісп. мовою) | 18 травня, 14:41

Preservar la memoria sobre el genocidio del pueblo tártaro de Crimea en 1944 es el mejor modo de prevenir la repetición de este crimen en la Crimea ocupada. Comunicado de la Embajada de Ucrania en la República Argentina