Посольство України в Аргентинській Республіці

, Київ 07:36

В Буенос-Айресі відзначили День Соборності України

21 січня, 18:54

21 січня 2018 року в центральному парку м. Буенос-Айрес «Трес-де-Фебреро», біля монументу Т.Г.Шевченка було проведено урочистий захід, присвячений Дню Соборності України. У заході, організованому Українською Центральною Репрезентацією та Посольством України в Аргентині, взяли участь представники українських громадських, релігійних та молодіжних організацій, а також співробітники Посольства та члени їхніх сімей.

На початку заходу Посол України в Аргентині Юрій Дюдін, Заступник Голови УЦР Марія Зінько та Голова Головної Ради УЦР Юрій Іваник поклали квіткову композицію до пам’ятника Великому Кобзареві. Після цього учасники зборів виконали державні гімни Аргентини та України.

У ході заходу Посол України звернувся до присутніх з промовою, в якій наголосив на важливості Акта злуки між УНР та ЗУНР в історії нашої держави та нагадав про триваюче відзначення сторіччя Української Революції 1917-1921 років, яка ознаменувала створення першої по-справжньому незалежної Української Держави у ХХ столітті. Крім того, керівник української дипломатичної установи нагадав присутнім нещодавні слова Президента України П.Порошенка на традиційній зустрічі з представниками дипломатичного корпусу про існування чітких паралелей між подіями сторічної давнини та сьогодення, коли Україна знову стала жертвою агресії з боку Росії через своє прагнення до свободи та незалежності. Наприкінці свого виступу Посол Ю.Дюдін закликав українську громаду Аргентини до єдності і порозуміння у ці важкі для нашої держави часи.

Виступаючи від імені громади, Голова Головної Ради УЦР Ю.Іваник підкреслив непересічне значення подій, що відбулися 100 років тому, в історії Української державності, а також запевнив у готовності української громади надавати сприяння нашій державі в умовах нової збройної агресії.

На завершення заходу всі присутні взяли участь у флешмобі #УкраїнаЄдина, присвяченому Дню Соборності України.

Останні новини

Збереження пам'яті про геноцид кримськотатарського народу 1944 року - найкращий спосіб попередити повторення цього злочину в окупованому Криму. Прес-реліз Посольства України в Аргентині (ісп. мовою) | 18 травня, 14:41

Preservar la memoria sobre el genocidio del pueblo tártaro de Crimea en 1944 es el mejor modo de prevenir la repetición de este crimen en la Crimea ocupada. Comunicado de la Embajada de Ucrania en la República Argentina