Посольство України в Аргентинській Республіці

, Київ 13:49

В аргентинській столиці відбувся спеціальний показ фільму «Гіркі жнива»

30 листопада 2017, 03:47

У рамках конмеморативних заходів, присвячених 85-м роковинам Голодомору 1932-1933 років в Україні, 29 листопада ц.р. у кінотеатрі «Космос» Університету Буенос-Айреса відбувся прем’єрний показ в Аргентині художньої стрічки «Гіркі жнива» канадського режисера українського походження Джорджа Менделюка.

На заході, який було організовано Посольством України в Аргентині спільно з Українським товариством «Відродження», були присутні представники державних структур та неурядових організацій Аргентини, а також керівники та члени громадських, молодіжних та релігійних організацій української громади.

Виступаючи перед початком кіносеансу, Посол України в Аргентині Юрій Дюдін відзначив важливість культурної дипломатії у справі донесення до світової, у тому числі аргентинської, громадськості інформації про Голодомор-геноцид – трагедію українського народу початку 30-х років минулого сторіччя, зокрема засобами кіномистецтва.

Керівник української дипустанови окремо зупинився на важливості забезпечення свободи творчості митців, у тому числі кінематографістів, у сучасному демократичному суспільстві. У цьому контексті, Ю.Дюдін згадав про українського кінорежисера О.Сенцова, незаконно затриманого в Криму та засудженого російською владою за свої політичні переконання, а також запросив присутніх долучитися до міжнародної громадської кампанії зі звільнення О.Сенцова.