Посольство України в Аргентинській Республіці

, Київ 13:47

В парламенті Аргентини вшанували пам’ять жертв Голодомору

22 листопада 2017, 03:24

21 листопада ц.р. у приміщенні Палати депутатів Національного конгресу Аргентинської Республіки відбулося урочисте відкриття фотовиставки «Ніколи знову!», присвяченої 85-м роковинам Голодомору 1932-1933 років в Україні. На заході, організованому Посольством України в Аргентині спільно з нижньою палатою аргентинського парламенту, були присутні депутати Національного конгресу, співробітники МЗС та інших урядових структур Аргентини, а також керівництво та представники організацій української громади.

Виступаючи перед присутніми, Посол України Юрій Дюдін подякував керівництву Національного конгресу за сприяння в організації виставки, яка покликана довести до широкої аргентинської громадськості правду про одну з найжахливіших сторінок української історії та найбільших гуманітарних катастроф ХХ сторіччя.

Керівник української дипустанови також висловив вдячність аргентинським законодавцям за ухвалення у 2007 році резолюцій щодо вшанування пам’яті жертв Голодомору Палатою депутатів та Сенатом Аргентини та сподівання, що аргентинський парламент долучиться до законодавчих органів інших держав, які визнали Голодомор актом геноциду українського народу.

У свою чергу, Голова Групи дружби з Україною у Палаті депутатів А.Гонсалес висловив солідарність та підтримку українського народу, підкресливши важливість донесення історичної правди про жахливі події минулого, аби не допустити їх повторення у майбутньому.

Тематична фотоекспозиція «Ніколи знову!», підготовлена на основі архівних матеріалів Центрального архіву фото- та відеоматеріалів України ім. Г.С.Пшеничного та Національного музею «Меморіал жертв Голодомору», буде виставлена в приміщенні Палати депутатів Аргентини до 24 листопада ц.р.