Посольство України в Аргентинській Республіці

, Київ 06:12

Україна та Аргентина відсвяткували 25-у річницю встановлення дипломатичних відносин та 120-у річницю української імміграції до Аргентини

19 жовтня 2017, 04:19

18 жовтня ц.р. у рамках святкування 25-ої річниці встановлення дипломатичних відносин між Україною та Аргентинською Республікою, а також 120-ї річниці початку української імміграції до Аргентини у протокольній залі «Мануель Бельграно» МЗС Аргентини відбувся святковий український концерт «Класика і джаз».

На урочистому заході були присутні керівники та співробітники МЗС та інших державних установ Аргентини, Посли та представники дипломатичного корпусу, акредитованого в аргентинській столиці, керівники та члени українських громадських, молодіжних та релігійних організацій з різних провінцій Аргентини, а також співробітники Посольства України та члени їхніх сімей.

Під час концерту для скрипки та фортепіано глядачі надзвичайно тепло зустріли талановитих українських музикантів Іллю Бондаренка (скрипка) та Олену Жукову (рояль), які представили увазі публіці низку п’єс Дж.Гершвіна, А.П’яццолли, Р.Щедрина та Е.Блоха у класичному та джазовому виконанні.

Виступаючи від імені української сторони, Посол Юрій Дюдін наголосив на тому, що 120-а річниця української імміграції до Аргентини яскраво свідчить про те, що міжлюдські стосунки між нашими націями є набагато глибшими за офіційні відносини між державами. Водночас, український дипломат звернув окрему увагу на те, що у 2021 р. буде відзначатися 100-річний ювілей з моменту встановлення дипломатичних відносин між Українською Народною Республікою та Аргентиною, яка була єдиною країною Латинської Америки, що офіційно визнала незалежність УНР у ході національно-визвольної боротьби 1917-1921 рр.

Від аргентинської сторони присутніх зі святом привітав Перший заступник Міністра закордонних справ і культу Аргентини Даніель Раймонді, який охарактеризував основні етапи розбудови двосторонніх відносин за 25 років та відзначив значний внесок української громади у соціально-економічний розвиток Аргентини.

Від імені української громади в Аргентинській Республіці виступила Заступник Голови Української центральної репрезентації Марія Зінько, яка висловила вдячність Аргентині, яка понад 100 років тому прийняла перших українських мігрантів та надала їм гідні умови для самореалізації.