Посольство України в Аргентинській Республіці

, Київ 13:46

Посол України в Аргентині виступив в Університеті Бельграно

27 вересня 2017, 14:36

26 вересня ц.р. Посол України в Аргентині Юрій Дюдін виступив на закритті ХІХ Моделі ООН в Університеті Бельграно (м.Буенос-Айрес) з лекцією на тему «Незаконна окупація Криму: 3 роки потому». На конференції були присутні близько 300 представників молоді – школярі старших класів та студенти віком 15-20 років, а також слухачі, аспіранти та викладачі вказаного навчального закладу.

У своєму виступі Посол Ю.Дюдін детально зупинився на передумовах та перебігу подій лютого-березня 2014 року, які мали наслідком проведення нелегітимного «референдуму» та незаконної анексії з боку РФ частини суверенної території України – Автономної Республіки Крим та м.Севастополь. Окремою темою лекції стало погіршення ситуації на тимчасово окупованих територіях України за часів російської окупації, зокрема переслідування кримських татар та етнічних українців, а також неможливість моніторингу ситуації у галузі прав людини з боку міжнародних правозахисних організацій.

Український дипломат також розповів про невизнання незаконної анексії Криму з боку світового співтовариства, міжнародну підтримку України, зокрема шляхом прийняття відповідних резолюцій в рамках ГА ООН й інших міжнародних організацій та запровадження цільових санкцій проти держави-окупанта, а також охарактеризував українську стратегію повернення Криму через позови до міжнародних судів та перспективи судового розгляду справ «Україна проти Росії»

На завершення заходу відбулась дискусія, у ході якої Посол України відповів на численні запитання присутніх, які стосувались проблематики багатосторонньої дипломатії України та непостійного членства нашої держави в Раді Безпеки ООН у 2016-2017 рр.