Посольство України в Аргентинській Республіці

, Київ 11:36

Республіка Аргентина

Аргентинська Республіка

Корисна інформація для громадян України

Рекомендації МЗС України громадянам України, які планують поїздку за кордон.

З метою запобігання потраплянню громадян України у скрутні ситуації за кордоном, пов’язані із наслідками їх втягування у протиправну діяльність на території іноземних держав, Міністерство закордонних справ наполегливо рекомендує громадянам України враховувати таке.

Виїзд громадян України за кордон має здійснюватися на законних підставах відповідно до запланованої мети поїздки та згідно з вимогами чинного законодавства України та країни призначення.

При плануванні виїзду за кордон з метою працевлаштування, здійснення підприємницької діяльності, в рамках виконання зовнішньоекономічних контрактів, забезпечення міжнародних перевезень тощо, необхідно свідомо та відповідально ставитися до вибору пропонованої діяльності та порядку її здійснення, реалізовуючи своє право на працю виключно з використанням офіційних механізмів і процедур.

При цьому слід уникати відносин із сумнівними особами та посередницькими структурами, які, користуючись необізнаністю, вразливим становищем та вводячи в оману, можуть мати на меті втягнення особи у злочинну діяльність (контрабанда, найманство, незаконне надання послуг військового призначення та подвійного використання, торгівля людьми тощо) з відповідними правовими наслідками.

Крім цього, готуючись до закордонної поїздки, громадянам слід з’ясувати можливі застереження МЗС щодо відвідання тієї чи іншої країни. Серйозне занепокоєння викликає ситуація, коли, незважаючи на рекомендації утриматися від поїздок до окремих країн у зв’язку зі складним без пековим становищем та можливими загрозами їхньому життю і здоров’ю, які виникають у цьому зв’язку, а саме: неправомірні затримання, неможливість місцевої влади гарантувати безпеку та правопорядок, триваючі конфлікти та збройні сутички, мають місце факти виїзду наших громадян до кризових регіонів світу, у тому числі з метою працевлаштування з використанням нелегальних каналів.

МЗС закликає громадян України, які знаходяться за кордоном, дотримуватися законів країни перебування, а також здійснювати відповідні кроки (ставати на консульський облік, якщо термін перебування перевищуватиме 3 місяці, або повідомляти свої установчі і контакті дані у разі менш тривалої подорожі закордонним дипломатичним і консульським установам), спрямовані на створення передумов, необхідних для забезпечення можливості надання необхідної допомоги у випадку надзвичайних обставин.

Поради громадянам України, які подорожують до Аргентинської Республіки.

Режим в’їзду: Безвізовий (до 90 діб).

Місце розташування дипломатичної або консульської установи: Київ.

Угода, що регулює режим взаємних поїздок:

Угода між Урядом України та Урядом Аргентинської Республіки про відмову від віз для осіб, що користуються дипломатичними, службовими або офіційними паспортами, від 27.10.1995р.

Угода між Урядом України та Урядом Аргентинської Республіки про скасування віз від 20.04.2011 р.

Аргентина вважається однією з найбільш європеїзованих країн Південної Америки, хоча інші етноси та культури також представлені тут в неймовірній різноманітності. Аргентинці володіють особливою культурою і неповторним яскравим характером.

Перш за все, потрібно відзначити емоційний «латинський» темперамент, властивий практично всім вікам і статям. Жителі Аргентини товариські, доброзичливі й усміхнені. Правил ввічливості тут дотримуються в обов’язковому порядку.

Аргентинці – справжні патріоти, з гордістю зберігають історію і традиції своєї країни, до іноземців ставляться уважно й доброзичливо, дозволяючи гостям країни відчувати себе як вдома.

Туристу потрібно пам’ятати про деякі правила поведінки, прийняті в Аргентині, щоб не здатися нечемним.

При зустрічі знайомі цілують один одного в щоку, а малознайомі – потискають руки. Під час спілкування у аргентинців прийнято посміхатися і говорити компліменти.

Найпопулярніші теми для спілкування – політика та футбол. Майже у кожного жителя Аргентини обов’язково є улюблений клуб або команда, за яку він вболіває. У розмові варто бути уважним, щоб не зачепити сильні патріотичні почуття місцевих жителів.

Головним у бесіді вважається продемонструвати себе і одночасно вислухати думку співрозмовника. Якщо тема дуже хвилююча, то бесіда завжди загрожує стати дещо емоційною.

В Аргентині не прийнято рано вставати, тому час обіду і вечері дещо зміщується. Так, в період з 16.00 до 18.00 години обідають, а вечеряють після 20.00. Вечеря - головна трапеза дня, яка проходить у сімейному колі, зі своїми ритуалами і тривалими бесідами на різні теми. Ресторани та бари працюють переважно з 9.00 до 15.00 год. та з 20.00 до 01.00 год.

Туристам не варто забувати, що при відвідуванні магазинів в Аргентині прийнято вітатися і так само прощатися, інакше це буде розцінене як грубість або зарозумілість.

Аргентина – досить безпечна країна, однак при відвідуванні місць великого скупчення людей варто стерегтися кишенькових злодіїв. Валюту можна поміняти в аеропорту, готелях, обмінних пунктах і банках, іноді навіть в магазинах приймають готівкові долари США. В країні існують обмеження на купівлю валюти. Щоб купити долари США, як правило, необхідно бути клієнтом банку. У великих торговельних центрах, готелях та ресторанах приймаються кредитні карти American Express, Visa, Master Card та Eurocard. Функціонує велика мережа банківських автоматів. Банківські установи працюють з понеділка по п’ятницю з 9.00 до 15.00.

Офіційна валюта Аргентини – аргентинський песо, в міжнародному обігу символізується як ARS (також $). Один аргентинський песо складається зі 100 сентаво. В обігу банкноти номіналом в 200, 100, 50, 20, 10, 5 і 2 песо, монети 1, 2 і 5 песо, а також 50, 25, 10, 5 і 1 сентаво.

Детальну інформацію щодо подорожей по території Аргентини різними видами транспорту можна отримати на веб-сторінці Міністерства туризму Аргентини http://www.turismo.gov.ar а також популярних серед туристів Інтернет – сторінках: https://www.welcomeargentina.com/, http://www.argentinaturismo.com.ar/, http://www.argentina.tur.ar/.

У неділю та у святкові дні (а вони тут нерідкі) зачинено майже все. Поміняти валюту, влаштуватися в маленький готель, придбати путівку, екскурсію або взяти квиток на літак в такі дні практично неможливо, тому варто планувати такі заходи заздалегідь.

Чайові зазвичай складають 10% від рахунку, часто вони вже включені в загальну суму.

Під час планування подорожі до Аргентини варто мати на увазі, що в більшості країн Латинської Америки використовуються відмінні від українських стандарти мобільного зв’язку, тому варто переконатися, що технічні параметри мобільного телефону дозволятимуть його використання на території Аргентини. Щодо особливостей надання українськими операторами мобільного зв’язку послуги роумінгу на території Аргентини пропонуємо проконсультуватися окремо.

Аргентини – це країна, де відбувалася велика кількість військових подій. У пам’яті громадян свіжі спогади про репресії військового режиму, а також військовий конфлікт з Великою Британією 1982 року, тому слід уникати носіння військової форми одягу або екіпіровки.

Дотримання законів країни перебування.

Важливо пам’ятати, що перебуваючи на території іноземної держави ви повинні дотримуватися її законів. У випадку, якщо ви порушите закон країни перебування, наявність громадянства України не допоможе вам уникнути арешту, штрафних санкцій або судового переслідування. Іноземні закони та правові системи можуть значно відрізнятися від українських та кримінальне покарання може бути більш важким, ніж в Україні за аналогічні правопорушення. Покарання за зберігання, використання і незаконний обіг наркотичних речовин в Аргентині є серйозними, засуджених за злочини очікує тривале тюремне ув’язнення.

Безпекова ситуація в Аргентині.

Аргентина – відносно безпечна країна, проте, останнім часом криміногенна ситуація в столичному регіоні Аргентини зазнала значного погіршення. Зокрема, збільшилась кількість тяжких злочинів із застосуванням вогнепальної та холодної зброї, грабежів, в т.ч. проти іноземців. Туристам не рекомендовано відкрито носити золоті та коштовні прикраси і годинники, які можуть привернути увагу злочинців. Варто також уникати зустрічей з групами підозрілих підлітків та дітей. Необхідно бути обережним, зокрема не залишати свої речі без нагляду, не вішати сумки на стільці у публічних місцях, не ходити вночі неосвітленими вулицями. Як місцеві жителі, так і гості країни, особливо столиці, не захищені від небезпеки стати жертвою вуличних злочинів (крадіжка, розбій і т. п.).В разі нападу варто припускати, що злодій може бути озброєний як холодною, так і вогнепальною зброєю. Федеральною поліцією Аргентини щоденно реєструються розбійні напади на водіїв автотранспорту з метою їх пограбування. При цьому, більшість злочинців, в ході скоєння подібних пограбувань, мають при собі зброю, часто вогнепальну, яку вони, як свідчить невтішна статистика, не задумуючись застосовують проти своїх жертв, у разі їх супротиву. Досить поширеними є випадки нападів злочинців на мотоциклах, які вихоплюють з рук сумки, відео- та фотоапаратуру або грабують автомобілі під час зупинок на світлофорах та нерегульованих перехрестях. Задля запобігання такому розвитку подій, сівши за кермо, спочатку потрібно заблокувати двері та пристебнутись. Рекомендуємо уникати відвідування місць, розташованих за межами популярних туристичних маршрутів, а також прогулянок наодинці в нічну пору доби.

Особливу пильність необхідно виявляти у поводженні з місцевою грошовою одиницею, оскільки поширеними є випадки підробки банкнот аргентинських песо різного номіналу.

В Аргентині один з найвищих рівнів смертності на дорогах в Латинській Америці на 100 тис. жителів. Оскільки в цій країні, особливо у столиці, існує підвищений ризик потрапити у дорожньо-транспортну пригоду, як пішоходам, так і водіям рекомендовано виявляти додаткову уважність та обережність.

Правила дорожнього руху здебільшого не відрізняються від українських, проте місцеві водії досить часто їх ігнорують.

У Буенос-Айресі доволі часто відбуваються мітинги, демонстрації та інші акції протесту, переважно ненасильницького характеру. Проте туристам варто уникати відвідування місць проведення таких акцій. Про проведення зазначених заходів, як правило, заздалегідь інформують по телебаченню та радіо.

Під час планування подорожей всередині країни необхідно враховувати ймовірність запізнення/відкладення рейсів внутрішніх авіаліній внаслідок страйків або погодних умов.

Публічний транспорт здебільшого безпечний. До консульського підрозділу Посольства надходили звернення від громадян, які втратили свої особисті речі у таксі. Відтак, не слід залишати особисті речі в автомобілі без нагляду. Достатньо надійним видом пересування є служби радіо-таксі та «реміс» (останньою доцільніше користуватися у випадку подорожей на значні відстані). Функціонує мережа приватних підприємств, які надають послуги з оренди автомобілів, для чого необхідно мати посвідчення водія та банківську картку (зазвичай певна сума вноситься в якості застави).

Під час здійснення подорожей громадянам України рекомендується мати при собі ксерокопії власних документів та авіаквитків. Оригінали паспортних документів пропонуємо зберігати в надійному місці.

Будьте уважними та обережними, не нехтуйте елементарними правилами особистої безпеки і намагайтеся дотримуватися вищезазначених порад. Таким чином Ви зможете зберегти власне здоров’я і особисті речі та не стати жертвою злочину.

Якщо громадянин України став жертвою злочину, то він, в першу чергу, повинен звернутися до місцевої поліції та консульського підрозділу Посольства України у Буенос-Айресі.

Епідеміологічна безпека.

Рівень епідеміологічної безпеки в Аргентині відрізняється з року в рік. Тому перед тим, як подорожувати доцільно проконсультуватися щодо можливих спалахів епідеміологічних захворювань на Інтернет-сторінці Всесвітньої організації охорони здоров’я, яка вміщує детальну інформацію щодо епідеміологічної ситуації в кожній окремій країні світу.

Зрідка в північно-східних областях фіксуються епідемічні спалахи жовтої лихоманки.

У сільських районах зустрічаються поодинокі випадки зараження холерою, тифом, тропічною лихоманкою.

Ризик зараження малярією (виключно в м’якій формі) є невисоким і можливий тільки в районі провінцій Сальта, Хухуй, Місьйонес і Корьєнтес.

Зустрічаються випадки сказу, гепатиту і зараження кишковими паразитами.

Умови працевлаштування.

Будь-який іноземець, який знаходиться в країні легально і отримав статус тимчасового або постійного резидента, має рівні з аргентинськими громадянами права щодо працевлаштування. Особи, які знаходяться в країні тимчасово і отримали відповідний статус, можуть працювати протягом періоду його дії. Роботодавці, перед наданням роботи та укладання відповідних контрактів з іноземними громадянами зобов’язані пересвідчитися у легальності їх перебування в країні.

Іноземні громадяни, які прибувають в Аргентину з метою постійного проживання, мають право проживати на її території та працювати з метою отримання прибутку лише за умови надання їм компетентними аргентинськими органами статусу постійного резидента, тимчасового резидента чи непостійного резидента. Іноземні громадяни, які отримують після прибуття до Аргентини статус постійного резидента, мають на території країни однакові з громадянами Аргентини права та обов’язки. Зі свого боку, у разі тимчасового перебування в країні з метою роботи за контрактом, необхідною передумовою легального перебування та працевлаштування є, зокрема, отримання до в’їзду в країну дозволу на працевлаштування. Для отримання такого дозволу, як правило, вимагається підтвердження від служби зайнятості країни, наявність відповідного контракту, страхового полісу та інших необхідних документів від іноземного роботодавця, що, у свою чергу, дає іноземному громадянину можливість отримання необхідного соціального захисту, а також, у разі потреби, захисту своїх прав у суді. Контракт має бути підписаний сторонами та засвідчений нотаріально. Контракт, підписаний тільки роботодавцем має бути легалізований та переданий до працівника, який зобов’язаний його підписати у присутності консула, в тій країні де отримуватиме відповідну візу. З питання отримання віз для в’їзду з метою проживання або працевлаштування пропонуємо звертатися за консультацією до Посольства Аргентинської Республіки в Україні.

Головним підрозділом Міністерства внутрішніх справ Аргентини, який курує питання міграції, є Національне управління з питань міграції. До компетенції Управління входять питання надання дозволів іноземним громадянам на в’їзд та проживання в країні, а також контролю за їх в’їздом, перебуванням та виїздом з країни.

Усі іноземні громадяни, які прибувають на територію країни, зобов’язані засвідчити свій міграційний статус. Управління має право разом з Міграційною поліцією, що діє у структурі Міністерства внутрішніх справ, здійснювати на прохання третьої сторони перевірки з метою виявляння порушень іноземними громадянами національного законодавства у сфері міграції.

Детальну інформацію щодо міграційного законодавства, подовження туристичних віз, отримання дозволу на проживання, отримання громадянства тощо можна отримати на веб-сторінці Національного управління з питань міграції http://www.migraciones.gov.ar/accesible/ тел. (+5411) 4317-0234.

Увага! Всі офіційні документи мають бути легалізовані та перекладені на іспанську мову.

Надання медичних, соціальних послуг.

Система медичного обслуговування населення Аргентини включає три основних моделі надання медичних послуг, а саме: державна (за рахунок державного та місцевих бюджетів), соціального забезпечення (система соціальних фондів, які формуються за рахунок внесків робітників і роботодавців) та система передплатного медичного страхування. На сьогодні понад 90% медичних послуг надаються через систему обов’язкового соціального забезпечення (2-а модель) та розгалужену мережу приватних компаній, які надають послуги з передплатного медичного страхування (3-а модель). 1-а модель функціонує, переважно, у формі субсидіювання фондів соціального страхування. Таким чином, медичне обслуговування в Аргентинській Республіці здійснюється винятково за рахунок страхування (соціального або приватного) або на платній основі. В країні функціонує широка мережа приватних медичних закладів та консультаційних кабінетів, які співпрацюють з фондами соціального страхування та страховими компаніями.

Наявність медичного страхування є обов’язковою вимогою при зарахуванні дітей до навчальних закладів.

У будь-якому випадку, рекомендовано оформити медичну страховку міжнародного зразка.

Рівень медичного обслуговування досить високий, хоча за межами Буенос-Айреса він помітно знижується. Страховка міжнародного зразка дозволяє скористатися всім спектром медичних послуг, хоча у низці випадків послуги необхідно оплачувати готівкою.

Рекомендується імунізація проти правця і гепатиту.

На сьогоднішній день між Україною та Аргентиною відсутні будь-які угоди в сфері соціального забезпечення. Виплата пенсій, надання соціальних послуг тощо здійснюється виключно в межах національного законодавства Аргентини.

Митні питання тощо.

При в’їзді в Аргентину не вимагається сертифікатів/довідок про щеплення, окрім щеплення від холери та жовтої лихоманки у тому випадку, якщо пасажир прибуває з країни, де ці захворювання мають ендемічний характер.

Сектор міграційного контролю міжнародного аеропорту м. Есейса «Міністро Пістаріні» поділений на зони для громадян Аргентини/резидентів, туристів та окремих категорій пасажирів (дипломати, члени екіпажу, вагітні, з грудними дітьми, пасажири з обмеженими можливостями/інваліди).

У ручному багажі заборонено перевозити аерозольні балончики та гострі/ріжучі предмети. Не варто перевозити коштовні речі у не запакованому належним чином багажі, оскільки аргентинською владою було офіційно визнано існування проблеми крадіжок в аргентинських аеропортах. Влада докладає зусиль з метою усунення цієї проблеми, проте пасажири повинні виявляти обережність.

На міжнародних авіарейсах дозволяється ввозити в країну без сплати митних зборів:

- одяг та предмети особистого користування;

- книги, газети, буклети не для комерційних цілей;

- нові товари вартістю до 300 дол. США (до 16 років – ліміт вартості складає 150 дол. США);

- товари вартістю до 300 дол. США (до 16 років – до 150 дол. США), придбані при прибутті у магазинах «Duty Free-Shop» (в разі перевищення встановленого ліміту сплачується митний збір у розмірі 50% від суми перевищення).

За ввезення нових товарів, вартість яких перевищує 300 дол. США (до 16 років – до 150 дол. США) стягується митний збір.

Обов’язковому декларуванню підлягає ввезення валюти (готівкою або іншими способами) сумою понад 10 тис. дол. США.

Без відповідного дозволу заборонено ввезення неконсервованих фруктів та овочів, садових квітів та рослин, фруктових, декоративних та лісових дерев або їх частин, цибулин, насіння, черешків, живців, бруньок і т. п., ґрунту; комах, слимаків, бактерій, грибів; котів, собак та інших домашніх тварин, екзотичних тварин, пташок, бджіл тощо; м’яса будь-якого тваринного походження, ковбасних виробів, шинки, молочних продуктів, біологічних речовин, сироваток, вакцин; продуктів для харчування тварин, продуктів бджільництва (мед, віск тощо).

Заборонено вивезення без спеціального дозволу зброї, а також предметів і речей, що становлять в Аргентині історичну, художню або археологічну цінність.

Вимоги щодо ввезення домашніх тварин (собак, котів):

1. Повна інформація про власника (ПІБ, країна походження, транзитні країни, місце проживання).

2. Інформація про тварину: порода, стать, дата народження, розмір, вага, масть, особливі ознаки.

3. Сертифікат про щеплення проти сказу для тварин старше трьох місяців. У випадку, якщо тварина має менше 3-х місяців віку або походить з країни вільної від сказу (або з такої, де щеплення проти сказу заборонено) це має бути підтверджено відповідним сертифікатом, виданим офіційним санітарним органом країни походження.

4. Зоосанітарний сертифікат, виданий офіційним санітарним органом країни походження.

5. Тварини, які відповідають вищезазначеним вимогам не будуть проходити ввізний карантин; у випадку виникнення підозри щодо наявності у тварини інфекційних захворювань або захворювань високого ступеня ризику, Національна служба здоров’я тварин (SENASA, Servicio Nacional de Sanidad Animal) залишає за собою право ізолювати тварину та вжити відповідних санітарних заходів.

Стосовно правил ввезення інших видів тварин необхідно отримати консультацію в Національній службі здоров’я тварин Аргентини (SENASA, Servicio Nacional de Sanidad Animal).

Вимоги щодо в’їзду в Аргентину громадян України.

Громадяни України, які мають намір відвідати Аргентинську Республіку повинні мати дійсний паспорт громадянина України для виїзду за кордон.

У жовтні 2011 року набрала чинності Угода між Урядом України та Урядом Аргентинської Республіки про скасування віз.

Відповідно до положень зазначеної Угоди, громадяни держави однієї Договірної Сторони, які користуються дійсними проїзними документами (окрім власників дипломатичних, службових та офіційних паспортів), можуть в’їжджати, прямувати транзитом та виїжджати з території держави іншої Договірної Сторони без віз з метою туризму або для здійснення іншої неприбуткової діяльності. Такі громадяни можуть перебувати на території держави іншої Договірної Сторони без віз строком до 90 (дев’яносто) днів протягом календарного року. Зазначений термін перебування може бути продовжений відповідно до національного законодавства держави кожної з Договірних Сторін. Громадяни держави однієї з Договірних Сторін, які мають намір залишитись на території держави іншої Договірної Сторони більше ніж на 90 (дев’яносто) днів або здійснювати трудову діяльність з комерційною метою на території цієї держави повинні отримати візу відповідно до законодавства держави цієї Договірної Сторони.

Скасування візових вимог, що запроваджується цією Угодою, не звільняє громадян держави однієї Договірної Сторони від обов’язку дотримуватися чинного законодавства держави іншої Договірної Сторони стосовно національних правил в’їзду, виїзду, транзитного проїзду та перебування іноземних громадян.

Положення цієї Угоди не обмежують право Договірних Сторін відмовити у в’їзді, обмежити або припинити перебування на території своїх держав громадянам, яких визнано небажаними особами або мотиви в’їзду яких відрізняються від заявлених.

 

Корисні номери телефонів (поліція, довідкова служба, служба порятунку тощо).

Якщо громадянин України став жертвою злочину, то він, в першу чергу, повинен звернутися до місцевої поліції та Консульського підрозділу Посольства України у Буенос-Айресі.

У випадку надзвичайних ситуацій слід телефонувати за номером телефону 911.

100 - пожежна безпека.

102 – допомога дитині.

107 - швидка медична допомога.

137 – побутове насильство (м. Буенос-Айрес).

108 – соціальна допомога (М. Буенос-Айрес).

0800 999 5000 / (+54 11) 4346 5748 - Комісаріат поліції у справах туризму (працює україномовний перекладач).

Довідкова аеропорту м. Есейса «Міністро Пістаріні» - (+54 11) 5480-6111.

Аргентинський автомобільний клуб - (+54 11) 4802-6061 4802-7071

Департамент туристичної безпеки - (+54 11) 4302-7816.

У випадку втрати документів громадянин України повинен звернутись, в першу чергу, до поліції, заявити про втрату або крадіжку, після чого звернутись до консульського підрозділу Посольства України в Аргентинській Республіці. Рекомендовано мати при собі фотокопію паспорта громадянина України для виїзду за кордон. Оригінал документа краще залишати в надійному місці.

 

Мапа


Республіка Парагвай

Республіка Парагвай

Корисна інформація для громадян України.

1.Рекомендації щодо правил поведінки.

Рекомендації МЗС України громадянам України, які планують поїздку за кордон.

З метою запобігання потраплянню громадян України у скрутні ситуації за кордоном, пов’язані із наслідками їх втягування у протиправну діяльність на території іноземних держав, Міністерство закордонних справ наполегливо рекомендує громадянам України враховувати таке.

Виїзд громадян України за кордон має здійснюватися на законних підставах відповідно до запланованої мети поїздки та згідно з вимогами чинного законодавства України та країни призначення.

При плануванні виїзду за кордон з метою працевлаштування, здійснення підприємницької діяльності, в рамках виконання зовнішньоекономічних контрактів, забезпечення міжнародних перевезень тощо, необхідно свідомо та відповідально ставитися до вибору пропонованої діяльності та порядку її здійснення, реалізовуючи своє право на працю виключно з використанням офіційних механізмів і процедур.

При цьому слід уникати відносин із сумнівними особами та посередницькими структурами, які, користуючись необізнаністю, вразливим становищем та вводячи в оману, можуть мати на меті втягнення особи у злочинну діяльність (контрабанда, найманство, незаконне надання послуг військового призначення та подвійного використання, торгівля людьми тощо) з відповідними правовими наслідками.

Крім цього, готуючись до закордонної поїздки, громадянам слід з’ясувати можливі застереження МЗС щодо відвідання тієї чи іншої країни. Серйозне занепокоєння викликає ситуація, коли, незважаючи на рекомендації утриматися від поїздок до окремих країн у зв’язку зі складним без пековим становищем та можливими загрозами їхньому життю і здоров’ю, які виникають у цьому зв’язку, а саме: неправомірні затримання, неможливість місцевої влади гарантувати безпеку та правопорядок, триваючі конфлікти та збройні сутички, мають місце факти виїзду наших громадян до кризових регіонів світу, у тому числі з метою працевлаштування з використанням нелегальних каналів.

МЗС закликає громадян України, які знаходяться за кордоном, дотримуватися законів країни перебування, а також здійснювати відповідні кроки (ставати на консульський облік, якщо термін перебування перевищуватиме 3 місяці, або повідомляти свої установчі і контакті дані у разі менш тривалої подорожі закордонним дипломатичним і консульським установам), спрямовані на створення передумов, необхідних для забезпечення можливості надання необхідної допомоги у випадку надзвичайних обставин.

 

Поради громадянам України, які подорожують до Республіки Парагвай.

Режим в'їзду: Безвізовий (до 90 діб).

Місце розташування дипломатичного представництва або консульської установи: Москва.

Угода, що регулює режим взаємних поїздок:

Угода між Кабінетом Міністрів України та Урядом Республіки Парагвай про скасування віз від 22.11.2007 р.

Вважається, що традиції Парагваю є консервативними (місцеве населення засуджує жінок у надто відвертому одязі, а також легку манеру поведінки). Особливу обачність слід виявляти біля культових споруд. Втім, парагвайці радо підкажуть вам дорогу або допоможуть порадою. Спокійне і розмірене життя Парагваю спочатку дуже вражає подорожуючих.

ПДВ у Парагваї складає 10% на всі товари і послуги і включається до меню ресторанів і рахунків у готелях. Також не слід забувати про аеропортовий збір.

У гарних ресторанах прийнято залишати не менше 10% від загальної вартості замовлення у якості чайових за обслуговування.

Місцева валюта – гуарані (₲, PYG), курс гуарані до долара США – нестабільний та зазнає постійних змін. Для отримання актуальної інформації щодо курсу валют, рекомендуємо відвідати веб-сторінку Центрального банку Парагваю: http://www.bcp.gov.py/index.php?option=com_content&task=blogcategory&id=37&Itemid=184

У Парагваї можна без особливих складнощів здійснювати розрахунки в доларах США, проте бажано мати певну кількість гуарані для дрібних розрахунків. Валютно-обмінні операції бажано здійснювати в офіційних обмінних пунктах, а отримані банкноти – перевіряти на предмет справжності через досить велику кількість підроблених грошей. У великих готелях, ресторанах та магазинах до розрахунку приймаються також кредитні картки. Разом з тим, не бажано використовувати дорожні чеки у доларах США. Типовий розклад роботи банків: Пн – Пт з 08:45 до 15:00.

Рекомендації до документів. Необхідно пам’ятати залишковий термін дії свого паспорта з метою своєчасного повернення на батьківщину. При собі бажано мати підтвердження фінансової спроможності, оскільки такий документ можуть вимагати працівники міграційної служби. Перебуваючи в країні, рекомендується мати при собі ксерокопії документів та авіаквитків. Оригінали документів бажано залишати в надійному місці, наприклад, у сейфі готелю. Слід також залишити всю інформацію щодо подорожі та тимчасових контактів рідним або друзям.

У неділю та у святкові дні (яких у країні доволі багато) зачинено майже все. Поміняти валюту, влаштуватися в готель або взяти квиток на літак в такі дні практично неможливо, тому варто планувати такі заходи заздалегідь.

Під час планування подорожі до Парагваю варто мати на увазі, що в більшості країн Латинської Америки використовуються відмінні від українських стандарти мобільного зв’язку (GSM 1900/850), тому варто переконатися, що технічні параметри мобільного телефону дозволятимуть його використання на території Парагваю. Окрім того, не всі українські оператори мобільного зв’язку надають послуги роумінгу на території Парагваю, тому варто проконсультуватися з оператором.. Міжнародний код Парагваю +595. У великих містах працюють Інтернет-кафе, а площа покриття мобільного зв’язку відповідає сучасним вимогам.

Протягом останніх років в Парагваї неухильно продовжує зростати злочинність, створюючи проблему для парагвайської поліції. Хоча більшість злочинів носить ненасильницький характер, спостерігається поступове збільшення використання зброї. Громадяни повинні приймати розумні запобіжні заходи, в тому числі відмовитись від демонстрації дорого обладнання та ювелірних виробів, великих сум грошей та будь-яких коштовних предметів. Вчинення опору озброєним нападникам часто погіршує ситуацію та вкрай не рекомендоване.

Збройне пограбування, викрадення автомобілів та пограбування осель є проблемою як міських, так і сільських районів. Вулична злочинність, у тому числі кишенькові крадіжки і пограбування, поширені здебільшого у містах. Кількість інцидентів кишенькових крадіжок та розбійних нападів також росте в громадському транспорті та в центрі міста Асунсьйон. Злодії часто використовують для пограбувань мотоцикли.

В останні роки у низці країн кримінальна обстановка, пов'язана з незаконним обігом наркотичних речовин та їх споживанням, значно загострилася. Мають місце випадки перевезення контрабанди наркотиків громадянами в посилках з невідомим вмістом, які вручалися їм для передачі за місцем прибуття незнайомими (або малознайомими) людьми. Кримінальне законодавство більшості країн передбачає суворі покарання за вчинення злочинів, пов'язаних з незаконним обігом наркотиків, до кримінальної відповідальності притягуються і ті особи, які не мали наміру щодо незаконного переміщення наркотиків, тобто виявилися втягнутими в злочинний бізнес шляхом обману або примусу.

Будьте уважними та обережними, не нехтуйте елементарними правилами особистої безпеки і намагайтеся дотримуватися вищезазначених порад. Таким чином Ви зможете зберегти власне здоров'я і особисті речі та не стати жертвою злочину.

Якщо громадянин України став жертвою злочину, він, в першу чергу, повинен звернутися до місцевої поліції, а також – до консульського відділу Посольства України у Буенос-Айресі та Почесного консульства України в Парагваї.

Дотримання законів країни перебування.

Важливо також пам’ятати, що, перебуваючи на території іноземної держави, ви повинні дотримуватись її законів. У випадку, якщо ви порушите закон країни перебування, наявність громадянства України не допоможе вам уникнути арешту, штрафних санкцій або судового переслідування. Іноземні закони та правові системи можуть значно відрізнятися від українських та кримінальне покарання може бути більш важкими, ніж в Україні за аналогічні правопорушення. Покарання за зберігання, використання і незаконний обіг наркотичних речовин в Парагваї є серйозними, засуджених за злочини очікує тривале тюремне ув'язнення.

2.Безпекова ситуація в Парагваї.

   Відповідно до оцінки провідних місцевих експертів по боротьбі з тероризмом та екстремізмом, на території Парагваю терористичних або радикальних екстремістських організацій, чи їх осередків, які могли б у найближчій перспективі становити пряму загрозу для українських туристів або інших категорій громадян України не виявлено. Проте, незалежно від країни походження громадяни можуть стати жертвами екстремістських груп, зокрема, – антиурядової войовничої групи, відомої як Ехерсито дель Пуебло Парагвайо (EPP). Особливу увагу варто приділяти під час подорожі в Сьюдад-дель-Есте, район кордону Парагваю з Бразилією та Аргентиною, м. Сан-Педро, північні та південні департаменти Консепсьону, де останнім часом спостерігається спалах злочинності. Тури до водоспадів Ігуасу вважаються безпечними для туристів, проте не слід заглиблюватись у дослідження прилеглих до них територій.

Незаконний обіг наркотиків та пов'язане з ним насильство залишається серйозною проблемою в Парагваї, особливо в департаменті Амамбай. Подорожуючи за межі столиці, залишайте контактну інформацію та маршрут довіреним особам.

За останні кілька років в країні були зафіксовані випадки викрадень людей з метою отримання викупу.

Намагайтесь уникати великих натовпів, демонстрацій та акцій протесту. Досить часто демонстранти перекривають основні магістралі, в цьому випадку доцільно знайти альтернативний шлях та змінити маршрут подорожі або дочекатись відновлення нормального функціонування руху транспорту.

Подорожуючим до Парагваю, бажано поцікавитись загальною ситуацією із захворюваннями в країні. Рівень епідеміологічної безпеки в Парагваї може змінюватись щороку. Тому, перед подорожжю до країни, доцільно проконсультуватись щодо можливих спалахів епідеміологічних захворювань. Детальну інформацію з цих питань можна знайти на веб-сторінці Всесвітньої організації охорони здоров’я (World Health Organization, WHO).

Бажано зробити щеплення проти гепатиту та жовтої лихоманки під час подорожі у місця, щодо яких ви володієте обмеженою інформацією. Останніми роками у країні спостерігались спалахи лихоманки Денге та малярії, у зв’язку з чим рекомендовано мати при собі антимоскітні репеленти, особливо під час подорожей у лісову місцевість

Однією з причин для занепокоєння подорожуючих можуть бути болі у черевній порожнині через наявність (як правило, у воді) нехарактерних для біосистеми України мікроорганізмів. Проте, вода з водогону у м. Асунсьйон визначається як «безпечна і придатна до споживання», звичайно, термін «безпечна» в даному випадку є відносним. Поза містом рекомендовано вживати виключно бутильовану воду.

Особливу увагу слід звертати на готову їжу, яку продають на вулиці.

Через істотну кількість сонячної радіації бажано бути обережним під відкритим сонцем, застосовувати сонцезахисні креми та окуляри, вживати достатню кількість води для підтримки рівня рідини в організмі.

3.Умови працевлаштування.

Для в'їзду в країну з метою працевлаштування громадянам України в першу чергу необхідно отримати відповідну візу в консульстві Парагваю.

Питання міграційного характеру та видачі документів віднесені до компетенції Національного управління з питань Міграції (Dirección Nacional de Migración, (021 ) 446-066 (021) 446-673 (021) 492-908, http://www.migraciones.gov.py/).

Обов'язковим документом при імміграції в Парагвай є довідка про непритягнення до кримінальної відповідальності, як з України так і з країн останнього проживання. Також необхідно підготувати по дві нотаріально засвідчені копії свідоцтв про народження всіх членів сім'ї. Ці свідоцтва повинні включати імена батьків, і точне місце народження із зазначенням країни. Рекомендовано також залишити собі засвідчені копії документів.

Увага! Всі документи мають бути належним чином апостильовані та перекладені на іспанську мову.

4.Надання медичних, соціальних послуг.

   Загальний рівень обслуговування в лікарнях не є високим. Для подорожуючих до Парагваю рекомендовано мати медичне страхування. Незначні розлади здоров’я можна вилікувати в Асунсьйоні, проте серйозні захворювання краще лікувати на батьківщині. Медичні працівники Парагваю трохи розмовляють англійською, проте, це скоріше виключення. Для подорожуючих до Парагваю рекомендовано мати медичне страхування.

Приватний Французький Шпиталь: +595 021 295 250

Невідкладна допомога: 141

Швидка медична допомога: 204 800

Червоний Хрест: 204 900

5.Митні питання тощо.

У Парагваї відсутні норми, які регулюють максимально дозволену кількість грошей для обміну, проте заборонено ввозити/вивозити грошей на суму більше 10 тис. дол. США.

Подорожуючі можуть ввезти до 400 сигарет, 1 літр міцного алкогольного напою, або 2 пляшки вина.

Заборонено ввозити: легкозаймисті речовини, алкалоїди, наркотичні речовини, стрілецьку зброю, порнографію.

Заборонено вивезення: шкур диких тварин, золота, алмазів, саджанців тропічних дерев (без документів, що підтверджують законність їх придбання). За наявності спеціально оформлених документів, дозволений вивіз з країни ювелірних виробів із золота і срібла, монет і продуктів харчування (в межах особистих потреб).

Додаткову інформацію можна знайти на веб-сайті митною служби Парагваю http://www.aduana.gov.py

Вимоги щодо в’їзду в Парагвай для громадян України.

Громадяни України, які мають намір відвідати Республіку Парагвай повинні мати чинний паспорт громадянина України для виїзду за кордон.

Режим в’їзду: між Україною та Парагваєм діє угода про безвізовий режим відповідно до якої, громадяни України можуть перебувати на території Парагваю без віз строком до 90 днів протягом періоду у 180 днів.

Щеплення:

Обов’язкові: Жовта лихоманка (якщо особа слідує з ураженої території).

Кожен пасажир сплачує аеропортовий збір у розмірі 31 дол. США, як правило, під час придбання авіаквитка, проте варто переконатись, що зазначений збір зарахований до загальної вартості квитка, в іншому випадку, необхідно мати при собі гроші для сплати збору.

6.Корисні номери телефонів (поліція, довідкова служба, служба порятунку тощо).

Телефон екстреної допомоги – 911

Швидка медична допомога: 204 800

Червоний Хрест: 204 900

Поліція: 130

Пожежна служба: 131, 132

У випадку втрати документів громадянин України повинен звернутись до поліції, заявити про втрату або крадіжку, після чого звернутись до консульського відділу Посольства України в Аргентинській Республіці. Рекомендовано завжди під час подорожей мати фотокопію паспорта громадянина України для виїзду за кордон.

 

Почесне Консульство України у м. Фрам

Керівник:

Андрес Троцюк 
Почесний консул України у Республіці Парагвай

Адреса:

Ruta Graneros del Sur y av. Mariscal Lopez,

Fram 6980, Itapua, Paraguay

Телефон:

(+595) 761 265 429, (+595) 761 265 385

Факс:

(+595) 761 265 429, (+595) 761 265 385

Ел. пошта:

consulado@consulucra.org.py

Графік роботи:

Понеділок-П'ятниця:

07.30-11.30

Межі консульського округу:

Республіка Парагвай

Мапа


Східна Республіка Уругвай

Республіка Уругвай

Корисна інформація для громадян України

1. Рекомендації щодо правил поведінки.

Рекомендації МЗС України громадянам України, які планують поїздку за кордон.

З метою запобігання потраплянню громадян України у скрутні ситуації за кордоном, пов’язані із наслідками їх втягування у протиправну діяльність на території іноземних держав, Міністерство закордонних справ наполегливо рекомендує громадянам України враховувати таке.

Виїзд громадян України за кордон має здійснюватися на законних підставах відповідно до запланованої мети поїздки та згідно з вимогами чинного законодавства України та країни призначення.

При плануванні виїзду за кордон з метою працевлаштування, здійснення підприємницької діяльності, в рамках виконання зовнішньоекономічних контрактів, забезпечення міжнародних перевезень тощо, необхідно свідомо та відповідально ставитися до вибору пропонованої діяльності та порядку її здійснення, реалізовуючи своє право на працю виключно з використанням офіційних механізмів і процедур.

При цьому слід уникати відносин із сумнівними особами та посередницькими структурами, які, користуючись необізнаністю, вразливим становищем та вводячи в оману, можуть мати на меті втягнення особи у злочинну діяльність (контрабанда, найманство, незаконне надання послуг військового призначення та подвійного використання, торгівля людьми тощо) з відповідними правовими наслідками.

Крім цього, готуючись до закордонної поїздки, громадянам слід з’ясувати можливі застереження МЗС щодо відвідання тієї чи іншої країни. Серйозне занепокоєння викликає ситуація, коли, незважаючи на рекомендації утриматися від поїздок до окремих країн у зв’язку зі складним без пековим становищем та можливими загрозами їхньому життю і здоров’ю, які виникають у цьому зв’язку, а саме: неправомірні затримання, неможливість місцевої влади гарантувати безпеку та правопорядок, триваючі конфлікти та збройні сутички, мають місце факти виїзду наших громадян до кризових регіонів світу, у тому числі з метою працевлаштування з використанням нелегальних каналів.

МЗС закликає громадян України, які знаходяться за кордоном, дотримуватися законів країни перебування, а також здійснювати відповідні кроки (ставати на консульський облік, якщо термін перебування перевищуватиме 3 місяці, або повідомляти свої установчі і контакті дані у разі менш тривалої подорожі закордонним дипломатичним і консульським установам), спрямовані на створення передумов, необхідних для забезпечення можливості надання необхідної допомоги у випадку надзвичайних обставин.

Поради громадянам України, які подорожують до Республіки Уругвай.

 

Режим в'їзду: Візовий.

Місце розташування дипломатичного представництва або консульської установи: Київ (Почесне консульство).

Туристам слід проявляти підвищену пильність, особливо в багатолюдних місцях, на екскурсіях. Злодії зазвичай викрадають малі цінні речі: мобільні телефони, MP3-плеєри, фотоапарати тощо. Із собою ви повинні мати тільки мінімальну суму готівки, кредитні картки і будь-яку ідентифікацію. Радимо не привертати увагу злочинців та не носити дорогі ювелірні прикраси і годинники.

Досить поширеними є випадки крадіїв на мотоциклах, які вихоплюють з рук сумки, відео- та фотоапаратуру або грабують автомобілі під час зупинок на світлофорах та нерегульованих перехрестях. Задля запобігання подібним ситуаціям, сівши за кермо, спочатку потрібно заблокувати двері та пристебнутись. У ресторанах, кафе, барах не варто залишати сумки та особисті речі без нагляду. Злочинці намагаються обирати темні та безлюдні місця для нападу, тому, щоб не потрапити до рук грабіжника, не ходіть неосвітленою місцевістю: вулицями, пустирями, парками. Зловмисник звертає увагу на зовнішній вигляд своєї майбутньої жертви, тож не демонструйте золоті прикраси та дорогі технічні засоби.

В Уругваї у більшості торговельних закладів приймаються до оплати долари США, кредитні карти «Visa», «Mastercard» і «American Express», рідко – дорожні чеки, не приймаються дебітні карти. Готівку можна зняти у більшості банківських автоматів, які приймають карти «Cirrus», «Maestro» і «Plus», європейські та американські кредитні карти банкомати не приймають. Банківські установи працюють у робочі дні з 10.00 до 16.00.

У неділю та у святкові дні (а вони тут нерідкі) зачинено майже все. Поміняти валюту, влаштуватися в готель або взяти квиток на літак в такі дні практично неможливо, тому варто планувати такі заходи заздалегідь.

Чайові зазвичай складають 10% від рахунку, іноді вони вже включені в загальну суму.

Під час планування подорожі до Уругваю варто мати на увазі, що в більшості країн Латинської Америки використовуються відмінні від українських стандарти мобільного зв’язку (GSM 850/1800/1900), тому варто переконатися, що технічні параметри мобільного телефону дозволятимуть його використання на території Уругваю. Окрім того, не всі українські оператори мобільного зв’язку надають послуги роумінгу на території Уругваю, тому варто проконсультуватися з оператором.

Будьте уважними та обережними, не нехтуйте елементарними правилами особистої безпеки і намагайтеся дотримуватися вищезазначених порад. Таким чином Ви зможете зберегти власне здоров'я і особисті речі та не стати жертвою злочину.

Якщо громадянин України став жертвою злочину, то він, в першу чергу, повинен звернутися до місцевої поліції, консульського відділу Посольства України у Буенос-Айресі та Почесного консульства України в м. Монтевідео.

Дотримання законів країни перебування.

Важливо також пам’ятати, що, перебуваючи на території іноземної держави, ви повинні дотримуватись її законів. У випадку, якщо ви порушите закон країни перебування, наявність громадянства України не допоможе вам уникнути арешту, штрафних санкцій або судового переслідування. Іноземні закони та правові системи можуть значно відрізнятися від українських, а кримінальне покарання може бути більш важким, ніж в Україні за аналогічні правопорушення. Покарання за зберігання, використання і незаконний обіг наркотичних речовин в Уругваї є суворим, засуджених за такі злочини очікує тривале тюремне ув'язнення.

2. Безпекова ситуація в Уругваї.

   Уругвай – відносно безпечна країна, проте, як у будь-якому мегаполісі, у столиці та у великих містах необхідно бути обережним та дотримуватись елементарних норм особистої безпеки.

В столиці країни доволі часто відбуваються мітинги, демонстрації та акції протесту, що мають переважно ненасильницький характер. Проте, туристам варто уникати відвідання місць проведення таких акцій. Здебільшого акції проводяться біля будівель Парламенту, Міської ратуші та Університету Республіки.

Відповідно до оцінки провідних місцевих експертів по боротьбі з тероризмом та екстремізмом на території Уругваю терористичних або радикальних екстремістських організацій, чи їх осередків, які могли б у найближчій перспективі становити пряму загрозу для українських туристів або інших категорій громадян України не виявлено. Проте, вулична злочинність є поширеним явищем, особливо у великих містах. У багатьох випадках, коли жертви чинять опір, злочинці можуть вдаватися до насильства. Жертвою пограбування може стати будь-яка людина, незалежно від статі та віку. Від нападу злочинця ніхто не застрахований, однак якщо дотримуватися певних правил та застережень, то ризик потрапити в неприємну ситуацію можна значною мірою знизити.

Якщо громадянин України став жертвою злочину, то він, в першу чергу, повинен звернутися до місцевої поліції, консульського відділу Посольства України у Буенос-Айресі та Почесного консульства України в м. Монтевідео.

У випадку втрати документів громадянин України повинен звернутись до поліції, заявити про втрату або крадіжку, після чого звернутись до консульського відділу Посольства України в Аргентинській Республіці. Рекомендовано завжди під час подорожей мати фотокопію паспорта громадянина України для виїзду за кордон.

Епідеміологічна безпека. Рівень епідеміологічної безпеки в Уругваї може змінюватись щороку. Тому, перед подорожжю до країни доцільно проконсультуватися щодо можливих загострень епідеміологічної ситуації в країні. Детальну інформацію з цих питань можна знайти на веб-сторінці Всесвітньої організації охорони здоров’я (World Health Organization, WHO).

Типові хвороби, небезпечні для здоров’я:

Жовта лихоманка – вірусна інфекція передається при укусі комара Aedes Aegypti (зазвичай зустрічаються в міських, приміських і сільських районах).

Гепатит А – вірус гепатиту А в основному передається через заражену воду і їжу.

Черевний тиф – гостре інфекційне захворювання, викликане бактеріями сальмонели Typhi, передається від людини до людини головним чином за рахунок вживання в їжу забруднених продуктів харчування та води в районах з поганими санітарно-гігієнічними умовами.

3. Умови працевлаштування.

Для в'їзду в країну з метою працевлаштування громадянам України, в першу чергу, необхідно отримати відповідну візу в консульстві Уругваю. Отримати уругвайську візу можна:

  • в Почесному консульстві Уругваю в Україні за адресою м. Київ, 01025, вул. Стрітенська, 10. Почесний консул – Подолєва Олена Євгенівна.

Питання міграційного характеру та видачі документів віднесені до компетенції Національного управління з питань Міграції (Dirección Nacional de Migración, Montevideo, calle Misiones 1513, тел.: (598) 2 916-04-71, 9154742, 9160970,9156263, 9158047, 9161094, сайт http://www.dnm.minterior.gub.uy).

Обов'язковим документом при імміграції в Уругвай є довідка про непритягнення до кримінальної відповідальності, як з України так і з країн останнього проживання. В Уругваї ви можете це зробити, звернувшись до уругвайського бюро Інтерполу, м. Монтевідео, вул. Мальдонадо, 1109. Також необхідно підготувати по дві нотаріально засвідчені копії свідоцтв про народження всіх членів сім'ї. Ці свідоцтва повинні включати імена батьків, і точне місце народження із зазначенням країни. Рекомендовано також залишити собі завірені копії документів.

Увага! Всі документи мають бути належним чином легалізовані та перекладені на іспанську мову.

4. Надання медичних, соціальних послуг.

Медичне обслуговування в країні платне. У приватних клініках за свій рахунок можливо оплатити всі види медичного обслуговування. В приватних лікарнях приймають оплату готівкою як в доларах США, так і в уругвайських песо. В багатьох клініках також приймають кредитні картки. На ринку медичних послуг діє мережа клінік по всій країні, найбільш відомими з яких є SEMM, UCM, и SUAT (в Монтевідео).

Існують два основні варіанти страхування.

Перший – забезпечує приватна лікарня. Покриття витрат охорони здоров'я, в приватній лікарні залежить від лікарні і переліку обраних медичних послуг. У деяких лікарнях, вік може бути одним з факторів, що впливають на вартість медичного страхування.

Другий варіант надається об'єднанням компаній охорони здоров'я, яке пропонує різні альтернативи надання медичних послуг. Застрахована особа має доступ до кращих лікарів і лікарень на національному та міжнародному рівні, надається можливість обрати країну лікування, заклад і лікаря в залежності від обраного страхового плану.

Щомісячна плата варіюється в залежності від типу обраного покриття і віку заявника. Перш ніж придбати таку медичну страховку, необхідно отримати медичний висновок.

5. Митні питання тощо.

До Уругваю дозволяється ввозити без сплати митних зборів особистий багаж, одяг, предмети особистого користування, газети, книги, буклети. Також вважаються особистим багажем предмети, які зазвичай використовуються під час здійснення професійної діяльності. Останнє не поширюється на апарати та устаткування, яке вимагає спеціальної установки для їх використання. Також можуть вважатися особистим багажем бувші у використанні відео та фотокамери, касети, диски, мобільні телефони, CD/MP3-плеєри, ноутбуки, електронні ігри, спортивні товари особистого користування, музичні інструменти, ліки (у кількості, необхідній з огляду на тривалість перебування, ті, які продаються без рецепта, або за наявності відповідного медичного рецепта).

Звільняються від сплати мита: при перетині наземного кордону – нові товари вартістю до 150 дол. США, під час подорожі морським або повітряним транспортом – ліміт складає 300 дол. США (для пасажирів з Аргентини, Болівії, Бразилії, Чилі та Парагваю). В обох випадках звільнення від сплати мита може бути використане один раз на місяць. Для пасажирів з інших країн, які прибувають до Уругваю морським чи повітряним транспортом ліміт становить 500 дол. США (один раз на рік).

Всі мобільні телефони, які ввозяться на територію Уругваю з метою користування послугами місцевих операторів, повинні бути задекларовані у Національному митному управлінні в момент ввезення. Митна адміністрація фіксує у інформаційній системі дані телефонного апарату (марка, модель, номер серії) та номер документа власника.

Якщо предмети, які ввозяться, перевищують встановлені ліміти вартості, митна служба має право їх вилучити до сплати єдиного збору у розмірі 50% від вартості предмету. Вартість предметів, щодо яких можуть виникнути сумніви, варто підтверджувати чеками.

Також пасажири звільняються від сплати мита за товари, придбані у магазинах «Duty Free» загальною вартістю до 500 дол. США. Обмеження щодо купівлі товарів у магазинах «Duty Free»: дозволяється ввезення до 4-х літрів алкогольних напоїв (до 2-х літрів віскі) і до 4-х блоків сигарет.

Вимоги щодо ввезення тварин.

Для ввезення до Уругваю домашніх тварин (собак та котів) пасажирами з країн МЕРКОСУР (Аргентина, Бразилія, Парагвай , Уругвай та Венесуела), Америки та Європи необхідно мати санітарний сертифікат, який повинен засвідчувати, що тварина не хвора на інфекційні захворювання та має щеплення від сказу. Для ввезення домашніх собак та котів з інших країн, а також тварин для розплідників та тварин інших видів (птахів, ссавців, рептилій, земноводних тощо) необхідно попередньо отримати дозвіл у Міністерстві тваринництва, сільського господарства та рибної ловлі Урургваю (Ministerio de Ganadería Agricultura y Pesca (MGAP- Departamento de Control de Comercio Internacional – Constituyente 1476, Piso 2, tel. 412-63-38, http://www.mgap.gub.uy/dgssaa/Noticias/NOTICIAS_MASCOTAS.htm

Без відповідного дозволу заборонено ввозити: рослини та рослинні продукти, свіжі фрукти та овочі, продукти тваринного походження, м’ясо, ковбасні вироби, молочні продукти, насіння.

Заборонено ввозити: легкозаймисті речовини, алкалоїди, наркотичні речовини.

При в’їзді/виїзді в/з Уругваю необхідно письмово задекларувати готівкові гроші, цінні метали або інші види платіжних засобів, якщо відповідна сума перевищує 10 тисяч дол. США.

Вимоги щодо в’їзду в Уругвай для громадян України

Режим в’їзду: візовий. Громадяни України, які мають намір відвідати Східну Республіку Уругвай повинні мати чинний паспорт громадянина України для виїзду за кордон. Для в’їзду до Уругваю громадяни України повинні отримати візу. Отримати уругвайську візу можна:

  • у Почесному консульстві Уругваю в Україні за адресою м. Київ, 01025, вул. Стрітенська, 10. Почесний консул – Подолєва Олена Євгенівна.

Власникам дипломатичних, службових або офіційних паспортів також необхідно отримати візи.

При в’їзді до Уругваю не вимагається сертифікатів/довідок про щеплення.

 

6. Корисні номери телефонів (поліція, довідкова служба, служба порятунку тощо).

Корисні номери телефонів:

911 - лінія, яка централізує дзвінки в поліцію та пожежну службу, за телефоном 911 можливо також телефонувати у випадках дорожніх аварій.

 

Швидка медична допомога:

Тел:

UCM

147

SEMM

159

SUAT

133

Стоматологія MSP

209-2008

Пожежна охорона

104

Префектура Монтевідео

106

Корисні номери телефонів: http://www.montevideo.gub.uy/institucional/gobierno/telefonos-utiles

Додаткову туристичну інформацію подорожуючі можуть отримати у Інформаційному центрі в Монтевідео («Centro de Informes en Montevideo», адреса: Terminal 3 Cruces, тел.: (598) 2 4097399, trescruces@mintur.gub.uy ) Додаткова інформація в мережі Інтернет: http://www.turismo.gub.uy.

У випадку втрати документів громадянин України повинен звернутись, в першу чергу, до поліції, заявити про втрату або крадіжку, після чого звернутись до консульського відділу Посольства України в Аргентинській Республіці. Рекомендовано завжди під час подорожей мати фотокопію паспорта громадянина України для виїзду за кордон.

Почесне Консульство України у м. Монтевідео

Керівник:

Дієго Гуадалупе Бренна
Почесний консул України у Східній Республіці Уругвай

Адреса:

с. Costa Rica 1538,

Montevideo,

Respública Orietal del Uruguay,

C.P. 11.500.

Телефон:

(+598) 260-111-91

Факс:

(+598) 260-111-91

Ел. пошта:

diegoguadalupe@ng.com.uy

Графік роботи:

Понеділок-П'ятниця:

09.00-13.00, 14.00-17.00

Межі консульського округу:

Східна Республіка Уругвай

Мапа


Республіка Чилі

Республіка Чилі

Корисна інформація для громадян України

Рекомендації щодо правил поведінки.

1. Рекомендації МЗС України громадянам України, які планують поїздку за кордон.

З метою запобігання потраплянню громадян України у скрутні ситуації за кордоном, пов’язані із наслідками їх втягування у протиправну діяльність на території іноземних держав, Міністерство закордонних справ наполегливо рекомендує громадянам України враховувати таке.

Виїзд громадян України за кордон має здійснюватися на законних підставах відповідно до запланованої мети поїздки  та згідно з вимогами чинного законодавства України та країни призначення.

При плануванні виїзду за кордон з метою працевлаштування, здійснення підприємницької діяльності, в рамках виконання зовнішньоекономічних контрактів, забезпечення міжнародних перевезень тощо, необхідно свідомо та відповідально ставитися до вибору пропонованої діяльності та порядку її здійснення, реалізовуючи  своє право на працю виключно з використанням офіційних механізмів і процедур.

При цьому слід уникати відносин із сумнівними особами та посередницькими структурами, які, користуючись необізнаністю, вразливим становищем та вводячи в оману, можуть мати на меті втягнення особи у злочинну діяльність (контрабанда, найманство, незаконне надання послуг військового призначення та подвійного використання, торгівля людьми тощо) з відповідними правовими наслідками.

Крім цього, готуючись до закордонної поїздки, громадянам слід з’ясувати можливі застереження МЗС щодо відвідання тієї чи іншої країни. Серйозне занепокоєння викликає ситуація, коли, незважаючи на рекомендації утриматися від поїздок до окремих країн у зв’язку зі складним без пековим становищем та можливими загрозами їхньому життю і здоров’ю, які виникають у цьому зв’язку, а саме: неправомірні затримання, неможливість місцевої влади гарантувати безпеку та правопорядок, триваючі конфлікти та збройні сутички, мають місце факти виїзду наших громадян до кризових регіонів світу, у тому числі з метою працевлаштування з використанням нелегальних каналів.

МЗС закликає громадян України, які знаходяться за кордоном, дотримуватися законів країни перебування, а також здійснювати відповідні кроки (ставати на консульський облік, якщо термін перебування перевищуватиме 3 місяці, або повідомляти свої установчі і контакті дані у разі менш тривалої подорожі закордонним дипломатичним і консульським установам), спрямовані на створення передумов, необхідних для забезпечення можливості надання необхідної допомоги у випадку надзвичайних обставин.

 

Поради громадянам України, які подорожують до Республіки Чилі.

 

Режим в'їзду: Безвізовий, до 90 днів.

Місце розташування дипломатичного представництва або консульської установи: Москва.

Угода, що регулює режим взаємних поїздок:

Угода між Урядом України та Урядом Республіки Чилі про відмову від віз для осіб, які користуються дипломатичними, службовими або офіційними паспортами, від 26.03.1997

Угода між Урядом України та Урядом Республіки Чилі про умови взаємних поїздок громадян, від 24.04.2015 року.

 

Рекомендації громадянам України, які перебувають на території Чилі під час землетрусу
Чилі знаходиться в активній сейсмічній зоні, на території країни часто відбуваються землетруси, зсуви, цунамі та виверження вулканів. Деякі з найсильніших землетрусів в історії сталися саме в Чилі. Під час планування подорожі, особливо в північні райони, проконсультуйтесь щодо сейсмічної ситуації, звернувшись до веб-сайту ONERI (La Oficina Nacional de Emergencia del Ministerio del Interior y Seguridad Pública – Національна служба з надзвичайних ситуацій Міністерства внутрішніх справ і громадської безпеки Чилі): http://www.onemi.cl/.

Відчувши перші поштовхи, найважливіше – реагувати негайно. Повільні люди найчастіше стають жертвами землетрусу внаслідок падіння частин стелі, стін і предметів. Коливання ґрунту можуть викликати у вас паніку, але намагайтеся зберігати спокій за будь-яких обставин.
Якщо землетрус застав вас у будинку:
– негайно займіть безпечне місце: під ліжко або під стіл. Тримайтеся подалі від вікон і важких предметів (шафа, холодильник тощо): вони можуть перекинутися чи зрушити з місця;
– не поспішайте користуватися ліфтами та сходами. Найчастіше буває стовпотворіння в таких місцях. Крім того, сходи часто обрушуються після поштовхів;
– будьте морально готові. Звук розбитого скла, тріскання стін, пожежна сирена, вихід електрики з ладу – фактори, що впливають на психіку;
– не стрибайте з вікон.
Якщо землетрус застав вас поза будинком:
– якщо поштовхи вас застали на тротуарі поблизу високої будівлі – відбіжіть на відкриту місцевість (поле, стадіон біля школи тощо), щоб уникнути падаючих уламків.
Якщо землетрус застав вас за кермом автомобіля:
– необхідно плавно зупинитися далеко від висотних будинків і мостів та дочекатися закінчення поштовхів.
Що робити після землетрусу:
– зберігайте спокій;
– оцініть обстановку;
– перекрийте газові вентилі;
– сприяйте медикам, поліції, рятувальним службам і всім, хто бере участь у рятувальних роботах;
– виконуйте рекомендації компетентних органів Чилі (карабінерів, ONERI).
– надайте свої дані карабінерам та представникам ONERI (тел.: +56 2 22524366) для подальшого інформування Посольства України в Аргентині (у Чилі за сумісництвом);
– зателефонуйте на «гарячу лінію» Посольства України в Аргентині (у Чилі за сумісництвом): 54 9 11 61999414;
– зв’яжіться з рідними та друзями, повідомте їх про вашу безпеку.

 

У Чилі забороняється куріння і розпивання алкогольних напоїв на вулицях, у громадських місцях, в особистому автотранспорті і в таксі. Не слід палити і розпивати спиртні напої на вулицях - у багатьох місцях це вважається ознакою поганого тону, а в деяких містах навіть заборонено. З середини 2006 року набув чинності новий закон, який передбачає заборону на паління в державних установах, автобусах, стадіонах, школах, лікарнях та інших публічних місцях, а в ресторанах повинні бути передбачені великі зони для тих, хто не палить. На порушників чекає штраф.

У неділю та у святкові дні (а вони тут нерідкі) зачинено майже все. Поміняти валюту, влаштуватися в готель або взяти квиток на літак в такі дні практично неможливо, тому варто планувати такі заходи заздалегідь.

Чайові зазвичай складають 10% від рахунку, часто вони вже включені в загальну суму.

У Чилі будь-яка особа може вільно купувати та продавати валюту в будь-якому авторизованому пункті обміну валют. У більшості торговельних закладів приймаються банківські картки (найбільш поширені Visa, American Express, Diners Club Internacional  та Master Card). Функціонує велика мережа банківських автоматів. Банківські установи працюють з понеділка по п’ятницю з 9.00 до 14.00.

Основними транспортними засобами у столиці є метро та автобуси. Міжміське сполучення забезпечують переважно автобуси. У таксі (чорно-жовтого кольору) встановлені таксометри.

У Чилі досить легко взяти автомобіль в оренду. Функціонує розгалужена мережа підприємств, які надають відповідні послуги. Основні вимоги: вік від 25 до 75 років, водійські права, кредитна картка або чек з мінімально доступним кредитом у розмірі 500 євро або 560 дол. США у якості застави. Інформацію про вартість користування автодорожніми шляхами («peaje») туристи можуть дізнатися на веб-сторінці http://www.vialidad.cl, а щодо стану доріг, опадів, транскордонних переїздів – http://www.mop.cl.

Під час планування подорожі до Чилі варто мати на увазі, що в більшості країн Латинської Америки використовуються відмінні від українських стандарти мобільного зв’язку (GSM 1900, 850; 3G 850, 3G 1900, 3G 1700/2100), тому варто переконатися, що технічні параметри мобільного телефону дозволятимуть його використання на території Чилі. Окрім того, не всі українські оператори мобільного зв’язку надають послуги роумінгу на території Чилі, тому варто проконсультуватися з оператором.

Народ в Чилі дуже доброзичливий та привітно ставиться до туристів. Чилійці легко приходять на допомогу як при спробі зловити таксі або знайти підходящий готель, так і у випадку мовних труднощів. Чилі – це країна, де відбувалась велика кількість військових переворотів та свіжі в пам'яті репресії військового режиму, тому слід уникати носіння військової форми одягу або екіпіровки. Не варто заводити з чилійцями бесіди на політичні теми, особливо – що стосуються режиму Піночета або ставлення до реформ. Нічого поганого в цьому немає, але так як всі чилійці цікавляться політикою та неоднозначно ставляться до свого історичного минулого, то розмова може затягнутися на кілька годин.

Однією з головних проблем є вулична злочинність особливо у великих містах Сантьяго і Вальпараїсо. Кишенькові злочини переважно поширені у туристичних місцях, у вестибюлях готелів та ресторанів, Інтернет-кафе, на автобусних і станціях метро, а також в портовій зоні. Для того, щоб не стати жертвою грабіжника, треба знати та застосовувати на практиці елементарні правила власної безпеки. Насамперед уникайте безлюдних, неосвітлених місць. У пізню пору краще ходити там, де жвавіший рух автотранспорту, є перехожі. Якщо до вас наближається група агресивно налаштованої молоді, краще перейти на інший бік вулиці, адже від раптового нападу вберегтися надзвичайно важко. Коли бачите, що грабунку вам не уникнути і ви не можете чинити надійного опору злочинцеві, віддайте те, що у вас вимагають. При цьому зверніть увагу на особливі прикмети злочинця, його одяг, манеру триматись, подальший напрямок руху та повідомте про це в поліцію якомога швидше. Сідаючи в таксі (випадкові автомобілі краще не зупиняти), зверніть увагу на його номерний знак. Намагайтеся не демонструвати вміст гаманця навіть коли розраховуєтесь за товари та послуги, особливо з водіями таксі. Досить поширеними є випадки крадіїв на мотоциклах, які вихоплюють з рук сумки, відео- та фотоапаратуру або грабують автомобілі під час зупинок на світлофорах та нерегульованих перехрестях. Щоб запобігти крадіжці, сівши за кермо, спочатку потрібно заблокувати двері та пристебнутись.

 

В останні роки у низці країн кримінальна обстановка, пов'язана з незаконним обігом наркотичних речовин та їх споживанням, значно загострилася. Мають місце випадки перевезення контрабанди наркотиків громадянами в посилках з невідомим вмістом, які вручалися їм для передачі за місцем прибуття незнайомими (або малознайомими) людьми. Кримінальне законодавство більшості країн передбачає суворі покарання за вчинення злочинів, пов'язаних з незаконним обігом наркотиків, при чому, до кримінальної відповідальності притягуються і ті особи, які не мали наміру щодо незаконного переміщення наркотиків, тобто виявилися втягнутими в злочинний бізнес шляхом обману або примусу.

Будьте уважними та обережними, не нехтуйте елементарними правилами особистої безпеки і намагайтеся дотримуватися вищезазначених порад. Таким чином Ви зможете зберегти власне здоров'я і особисті речі та не стати жертвою злочину.

Якщо громадянин України став жертвою злочину, то він, в першу чергу, повинен звернутися до місцевої поліції, а також – до консульського відділу Посольства України у Буенос-Айресі та Почесного консульства України в м. Сантьяго.

Дотримання законів країни перебування.

Важливо також пам’ятати, що перебуваючи на території іноземної держави ви повинні дотримуватись її законів. У випадку, якщо ви порушите закон країни перебування, наявність громадянства України не допоможе вам уникнути арешту, штрафних санкцій або судового переслідування. Іноземні закони та правові системи можуть значно відрізнятися від українських та кримінальне покарання може бути більш важкими, ніж в Україні за аналогічні правопорушення. Покарання за зберігання, використання і незаконний обіг наркотичних речовин в Чилі є суворим, засуджених за подібні злочини очікує тривале тюремне ув'язнення.

2. Безпекова ситуація в Чилі.

Чилі є однією з найбільш безпечних країн у Латинській Америці. Проте варто виявляти пильність та обережність у деяких периферійних районах міста Сантьяго (Estación Central, Paseo Ahumada, Patronato Santa Rosa con Alameda, Estación Mapocho, Avenida La Paz, Costanera Mercado Central Bandera La Vega, Central Cerro San Cristobal, Providencia, Ricardo Lyon, станції метро Pedreros, Persa, Bio Bio, Pudahuel, Villa Francia) та інших великих міст, особливо в темний час доби. Не рекомендовано відкрито носити золоті та коштовні прикраси і годинники, які можуть привернути увагу злочинців, бути уважним та обережним під час користування відео- та фотоапаратурою, не носити її у зовнішніх відділеннях рюкзаків.

У столиці доволі часто відбуваються мітинги, демонстрації та інші акції протесту, переважно ненасильницького характеру, проте, у деяких випадках можуть бути використані саморобні вибухові пристрої, у цьому зв’язку туристам варто виявляти обережність та утримуватися від відвідання місць проведення таких акцій.

У Чилі є два види поліції: карабінери (одягнені у форму), на яких покладено обов’язок забезпечення безпеки, громадського спокою та порядку, та Поліція з розслідувань (у цивільному), яка займається розслідуваннями скоєних злочинів. Лише представники Карабінерів у форменому одязі мають право перевіряти документи, що посвідчують особу. У випадку контакту з представниками Поліції з розслідувань необхідно вимагати, щоб поліцейський показав свою ідентифікаційну картку.

Дорожній рух у Чилі правосторонній, обов’язковою вимогою є користування паском безпеки. Водій повинен мати водійські права міжнародного зразка. На автомагістралях максимальна дозволена швидкість – 120 км/год, на допоміжних дорогах – 80 км/год, у місті – 60 км/год. Якість доріг, дорожньої розмітки, дисциплінованість водіїв та контроль за дотриманням правил дорожнього руху (у тому числі за допомогою радарів та камер) на дуже високому рівні. Жорсткий контроль здійснюють карабінери та цивільна поліція (у зеленій формі). Вимога користуватися пасками безпеки діє як для водія, так і для усіх пасажирів. Заборонено користуватися мобільними телефонами та палити під час керування транспортним засобом.

У разі наміру здійснити подорож у гори необхідно повідомити свій маршрут Карабінерам («Carabineros de Chile») або Загону порятунку в Андах («Cuerpo de Socorro Andino») за номерами телефонів 136 або (+562) 699-4764.

Епідеміологічна безпека. У Чилі офіційно відсутня загроза таких захворювань, як малярія та гепатит. Вода цілком придатна для споживання, проте рекомендовано звикати до місцевої води поступово, використовуючи мінеральну воду, яка продається у магазинах.

Госпіталі та пункти першої медичної допомоги в Чилі у разі невідкладної необхідності зобов’язані надати першу допомогу будь-якій особі, яка такої допомоги потребує. Номер телефону виклику швидкої медичної допомоги – 131. У Чилі поширені приватні клініки, тому варто мати міжнародний поліс медичного страхування.

Рівень епідеміологічної безпеки в Чилі відрізняється з року в рік. Тому перед подорожжю доцільно поцікавитися актуальною епідеміологічною ситуацією на веб-сторінці Всесвітньої організації охорони здоров’я (World Health Organization, WHO), яка вміщує детальну інформацію щодо епідеміологічної ситуації в кожній окремій країні світу

 

3. Умови працевлаштування.

Питання міграційного характеру та видачі документів віднесені до компетенції Департаменту зі справ іноземців Субсекретаріату внутрішніх справ. Детальна інформація з питань міграції (міграційне законодавство, подовження туристичних віз, дозвіл на проживання, отримання громадянства і т. п.) опублікована на веб-сторінці зазначеного Департаменту http://www.extranjeria.gov.cl (іспанською мовою). Call Center 600-486-3000.

Також деякі питання міграційного характеру та видачі документів (у разі втрати або крадіжки) покладено на Національне управління з питань іноземців та міжнародної поліції (Jefatura Nacional de extranjería y Policía Intrnacional - http://www.investigaciones.cl/ (розділ «Extranjería»).

Для того, щоб працевлаштуватись на території країни необхідно отримати дозвіл на працевлаштування. Обов’язковою умовою для отримання зазначеного дозволу є наявність контракту.

Контракт має бути укладений у відповідності до ст. 37 Закону про іноземців, підписаний сторонами та засвідчений нотаріально. Контракт, підписаний тільки роботодавцем має бути належним чином легалізований та переданий до працівника, який зобов’язаний його підписати у присутності консула, в тій країні де отримуватиме відповідну візу.

За Трудовим кодексом в Чилі можна працювати не більше 45 годин на тиждень. Крім того, кількість робочих годин не повинна перевищувати 10 годин на день. Робочий день має складатися з двох періодів, між якими повинен бути перерва на обід не менш, ніж у 30 хвилин.

Увага! Всі документи мають бути належним чином легалізовані та перекладені на іспанську мову.

Стисло викласти у довідці українською мовою розміщену на зазначених вище веб-сторінках органів влади Чилі інформацію.

4. Надання медичних, соціальних послуг.

Медична допомога в Чилі платна. Для місцевих громадян передбачено обов’язкове медичне страхування. У іноземців, за відсутності медичного страхового поліса, можуть вимагати гарантію оплати (кредитна карта, гарантійний лист організації і т.д.). В іншому випадку у наданні медичної допомоги може бути відмовлено. Рекомендується мати міжнародний медичний страховий поліс. Іноземці можуть укладати договори на медичне страхування і з місцевими страховими компаніями. Іноземні громадяни, що тривалий час проживають в країні, можуть оформити медичну страховку (Isapre) в будь-який приватній страховій компаній, яка надає ці види послуг. Термінова медична допомога надається у відповідних відділеннях госпіталів і клінік (зазначити платна чи безкоштовна невідкладна допомога ).

Телефон швидкої медичної допомоги: 131

Інформацію про місце знаходження і час роботи чергових аптек можна дізнатися на веб-сайті Управління охорони здоров’я www.asrm.cl в розділі „Turnos de Farmacia”.

5. Митні питання тощо.

До Чилі дозволяється ввозити без сплати митних зборів товари, які складають особистий багаж пасажира: одяг та предмети особистого користування, електричні пристрої особистого користування (бритви, годинники, фото- та відеокамери тощо), предмети та апаратуру для здійснення професійної діяльності (за умови, якщо такі предмети були у користуванні, є переносними, не вимагають монтажу/зборки для їхнього звичайного використання і відповідають професійним потребам власника). Окрім того, дозволяється вільне ввезення на одну повнолітню особу (старше 18 років) 400 одиниць цигарок, 500 грамів тютюну, 50 одиниць сигар та 2,5 літри алкогольних напоїв. Поняття особистого багажу не включає меблі, посуд, постільну білизну, картини, музичні інструменти, електричні та електронні апарати та пристрої, офісне обладнання, а також нові товари, які за своєю кількістю та/або вартістю напевно можуть бути використані з комерційними цілями. Також без сплати митних зборів дозволяється ввозити товари, придбані з некомерційними цілями, загальною вартістю до 500 дол. США.

При в’їзді до країни необхідно задекларувати ввезення:

-   молочних продуктів;

-   свіжих фруктів та овочів;

-   м’яса та ковбасних виробів;

-   насіння, черешків, живців, бруньок і т. п.,

-   садових квітів та рослин, фруктових, декоративних та лісових дерев або їхніх частин, ґрунту;

-   комах, слимаків, бактерій, грибів для наукових дослідів;

-   бджіл та продуктів бджільництва;

-   сім’я тварин, біологічних речовин, сироваток, вакцин, ветеринарних препаратів;

-   тварин (маленьких та домашніх: котів, собак тощо), птахів;

-   живих істот, продуктів вироблених з сировини дикої фауни;

-   продуктів харчування, які швидко псуються.

   Ввезення вищезазначених товарів може бути заборонено. Товари, що не відповідають вимогам можуть бути вилучені. Заборонено ввозити до Чилі вогнепальну зброю, боєприпаси, вибухові речовини, всі види заборонених наркотичних засобів.

Важливо пам’ятати, що спроби ввезення заборонених товарів, подання у митній декларації неправдивих відомостей – злочини, передбаченими покараннями за які є вилучення товару, штраф або навіть ув’язнення строком від 61-о дня до 3-х років. Відмова від подання митної декларації карається штрафом.

Ввіз валюти туристами є вільним. Туристи можуть в’їжджати та виїжджати з країни з національною валютою, іноземною валютою або будь-якими іншими платіжними засобами.

Вимоги щодо ввезення тварин

При ввезенні тварин до Чилі необхідно мати:

1.Довідку про проходження ветеринарного огляду не пізніше ніж за 10 днів до прибуття в країну, яка повинна засвідчувати, що тварина не хвора на інфекційні захворювання.

2. Довідку про щеплення від собачої чуми та сказу, проведене не пізніше ніж за 12 місяців до прибуття у країну. У випадку, якщо тварина походить з країни вільної від сказу це має бути підтверджено відповідним сертифікатом, виданим офіційним санітарним органом країни походження.

3.Довідка про проведення заходів з профілактики (зовнішньої та внутрішньої) паразитарних захворювань.

4.Офіційний сертифікат, який необхідно отримати безпосередньо перед подорожжю у відповідній уповноваженій санітарній установі країни походження та легалізувати у чилійському консульстві (легалізація повинна підтверджувати дотримання всіх санітарних вимог, установлених у країні походження, ідентифікаційні дані тварини (вид, порода, стать, вік) та власника, спосіб транспортування). У сертифікаті також повинно бути вказано дату вакцинації від сказу, номер серії вакцини та офіційного сертифікату контролю якості вакцини.

Після прибуття до Чилі для тварин встановлюється період нагляду мінімальною тривалістю 21 день.

   Вимоги щодо ввезення туристами транспортних засобів

   Туристи, які ввозять на територію Чилі транспортний засіб через один з пунктів перетину кордону з Аргентиною повинні заповнити єдиний формуляр «Вивезення та тимчасового ввезення транспортних засобів» (formulario único para Salida y Admisión Temporal de Vehículos). Якщо транспортний засіб ввозиться до Чилі через пункти перетину кордону з Перу та Болівією, власники повинні отримати Посвідчення тимчасового ввезення («Título de Importación Temporal de Vehículos»), термін чинності якого складає лише 90 днів (навіть за умови подовження терміну дії візи (туристичної картки) туриста), а також посвідчення про проходження митного контролю («Libreta de Paso por Aduana»). При проходження митного контролю необхідно підтвердити статус туриста в Міжнародній поліції, надати чинні документи на транспортний засіб, та у випадку, якщо турист не є безпосереднім власником транспортного засобу, нотаріально засвідчену та легалізовану чилійським консулом довіреність. Перевищення встановленого терміну перебування транспортного засобу на чилійській території є протизаконним.

Вимоги щодо в’їзду в Чилі громадян України.

Громадяни України, які мають намір відвідати Республіку Чилі, повинні мати чинний паспорт громадянина України для виїзду за кордон. Для в’їзду до Чилі громадяни України повинні отримати візу.

Оформлення візи може тривати від 2-х до 6-и тижнів.

Власники дипломатичних, службових або офіційних паспортів віз не потребують.

Для безперешкодного пересування територією Чилі власники Посвідчень особи моряка повинні отримати чилійську візу.

При в’їзді до Чилі пасажири проходять перевірку документів у Міжнародній поліції, яка надає туристам Туристичну картку, максимальний термін дії якої 90 днів. Протягом 30 днів з моменту завершення терміну дії візи термін перебування туриста у Чилі може бути подовжений ще на 90 днів. Для цього необхідно звернутися до Департаменту зі справ іноземців Субсекретаріату внутрішніх справ або до відділів зі справ іноземців Регіональних інтендантств. При виїзді з країни турист повинен повернути Туристичну картку.

При в’їзді до Чилі не вимагається сертифікатів/довідок про щеплення.

6. Корисні номери телефонів (поліція, довідкова служба, служба порятунку тощо).

У випадку надзвичайної ситуації можна звернутись за телефоном до:

поліції (133),

служби пожежної безпеки (132),

швидкої медичної допомоги (131),

повітряної рятувальної служби (138);

морської рятувальної служби (137);

Загону порятунку в Андах (136) (дзвінки безкоштовні з будь-якого телефону).

Міжнародний код – 56.

У випадку втрати документів громадянин України повинен звернутись, в першу чергу, до поліції, заявити про втрату або крадіжку, після чого звернутись до консульського відділу Посольства України в Аргентинській Республіці. Рекомендовано завжди під час подорожей мати фотокопію паспорта громадянина України для виїзду за кордон.

У разі необхідності громадяни України також можуть звернутися за інформацією, допомогою або порадою до Почесного консульства України в Чилі за адресою: Chile, Santiago, Las Condes, Av. Américo Vespucio Sur 80, piso 9, Tел.: (56-2) 2481800, факс: (56-2) 2481888, consul@ucrania.cl, gerencia.scl@grupopfs.com, secretaria.consulado@ucrania.cl, Почесний консул: Алекс Тієрманн. Водночас, варто пам’ятати, що Почесне консульство немає повноважень для видачі офіційних документів. Для цього необхідно звертатися до Консульського відділу Посольства України в Аргентинській Республіці (за сумісництвом у Республіці Чилі).

Детальну туристичну інформацію подорожуючі можуть отримати в офісах Національної служби туризму (SERNATUR) в Міжнародному аеропорту Сантьяго «Артуро Меріно Бенітес» (тел.: (+562) 601-9320 з Пн. до Пт. з 08:15 до 20:00), в Сантьяго (Calle Providencia 1550, станція метро «Manuel Montt», з Пн. до Пт. з 09:00 до 18:00, Сб. з 9.00 до 14.00,тел. (+562) 731-8336 / 731-8337) та у регіональних відділеннях (переважно знаходяться в центрі міста). Додаткова інформація в мережі Інтернет: http://www.sernatur.cl, http://www.thisischile.cl.

   Отримати чилійську візу можна у консульському відділі Посольства Чилі в Російській Федерації, яке розташоване за адресою: м. Москва, РСТ-2, Денежный переулок, 7, стр.1. Тел.: 7 (495) 241-0145, 7 (495) 241-0145, 7 (495) 241-0414, 7 (495) 241-0414, 7(495) 241-1034, 7(495) 241-1034, 7(495) 241-1245, 7(495) 241-1245,  7(495) 2413-151, 7(495) 2413-151, 7(495) 241-4311, 7(495) 241-4311. Факс: 7 (495) 241-6867. http://www.embachilerusia.ru.

Мапа