Посольство України в Аргентинській Республіці

6, Київ 05:44

Поширені запитання / FAQ / Загальні питання

ПИТАННЯ ЩОДО ВЧИНЕННЯ НОТАРІАЛЬНИХ ДІЙ

Чи можу я оформити довіреність, надіславши документи поштою? Чи є обов’язковою моя присутність під час оформлення довіреності чи заяви?

З метою скорочення часу, необхідного для оформлення Вашої довіреності, пропонуємо надсилати усі необхідні для цього документи (копія паспорта, довідки про присвоєння ідентифікаційного коду, проект довіреності та інші відповідні матеріали) на електронну пошту Посольства emb_ar@mfa.gov.ua зазначивши у темі повідомлення «Нотаріат».

За вчиненням нотаріальних дій громадяни звертаються виключно ОСОБИСТО. У разі неможливості особистого прибуття до Посольства для посвідчення довіреності, для учинення нотаріальної дії Ви можете звернутися до будь-якого аргентинського/чилійського/парагвайського/уругвайського нотаріуса.

При цьому пам’ятайте про таке:

• за українським законодавством при  посвідченні довіреностей та заяв нотаріусом встановлюється особа та з’ясовується обсяг цивільної дієздатності фізичних осіб, які звернулися за послугами (тобто, посвідчувальний напис нотаріуса повинен містити слова: особу встановлено, дієздатність перевірено);

• будь-який аргентинський, парагвайський, уругвайський або чилійський офіційний документ може бути прийнятий на території України за умови його засвідчення штампом «Апостиль» (Apostilla): наприклад, після посвідчення аргентинським нотаріусом Вашого підпису на заяві чи довіреності, Вам потрібно звернутися до Міністерства закордонних справ та віросповідань Аргентини для засвідчення штампом «Апостиль».

• зразок заяви або довіреності варто отримати від органу чи установи, до якого подаватиметься заява чи довіреність. У цьому випадку текст міститиме максимально необхідний обсяг повноважень і Ви зможете уникнути у подальшому непотрібних непорозумінь.

Чи можна в Посольстві поставити штамп «Апостиль» на моїх українських документах (свідоцтві про народження/про шлюб/про переміну імені/смерті, рішенні суду, довідці про несудимість тощо)?

Ні, проставлення штампу «Апостиль» не належить до компетенції Посольства.

У залежності від виду документу «Апостиль» проставляється:

 • Міністерством освіти і науки України – на офіційних документах, виданих навчальними закладами, державними органами, підприємствами, установами і організаціями, що стосуються сфери освіти і науки. До таких документів відносяться: дипломи про освіту, сертифікати про присвоєння вчених звань, атестати, довідки з навчальних закладів, навчальні плани та інші;
 • Міністерством юстиції України – на документах, що видаються органами юстиції та судами, а також на документах, що оформляються нотаріусами України. До таких документів відносяться: свідоцтва, видані органами державної реєстрації актів цивільного стану, витяги з Державного реєстру актів цивільного стану громадян, документи, які засвідчені нотаріусами, судові рішення та довідки.
 • Міністерством закордонних справ України – на всіх інших видах офіційних документів.

Чи буде довіреність, посвідчена консулом, дійсною в Україні?

Згідно чинного законодавства у сфері нотаріату консульська посадова особа може засвідчити Ваш підпис на довіреності. Водночас з огляду на відсутність доступу закордонних консульських установ України до Єдиного реєстру довіреностей, додатково до посвідчених довіреностей, зокрема тих, що стосуються управління нерухомим майном або коштами, консульська посадова особа окремо засвідчує підпис довірителя на заяві про реєстрацію такої довіреності в Єдиному реєстрі довіреностей.

Для того, щоб засвідчити довіреність та заяву про її реєстрацію в Єдиному реєстрі довіреностей, Вам необхідно надати Ваш паспортний документ, копію довідки про присвоєння ідентифікаційного номера платника податків, а також дані паспорта представника, його ідентифікаційний номер, дані про місце реєстрації в Україні.

Я хочу оформити  прийняття/відмову від прийняття спадщини. Що мені робити? 

Заяви щодо прийняття спадщини або відмови від прийняття спадщини (у т.ч. на користь іншого спадкоємця) подаються протягом встановленого законом терміну (6 місяців з часу відкриття спадщини. Протягом цього терміну заява  може бути відкликана заявником). Така заява подається  особисто. Для оформлення такої заяви у Посольстві необхідно:

- звернутися до установи особисто;

- мати при собі дійсний паспорт та копію його першої сторінки;

- надати свідоцтво про смерть спадкодавця, засвідчене у встановленому порядку та перекладене державною мовою, якщо воно видавалося іноземними органами, або його нотаріально засвідчену копію;

- надати документ, що підтверджує родинний зв’язок зі спадкодавцем та його копію;

- надати копію заповіту (якщо заповіт оформлювався);

- повідомити назву нотаріальної контори, де знаходиться спадкова справа;

- оригінал документа (квитанції) про сплату консульського збору.

Оформлення заяви-дозволу на виїзд неповнолітньої дитини за кордон у супроводі одного з батьків, третіх осіб або самостійно

Для оформлення дозволу до консульського відділу особисто заявником подаються:

 • паспорт громадянина України для виїзду за кордон
 • свідоцтво про народження дитини
 • копія паспортного документа особи, яка супроводжуватиме дитину
 • копія паспортного документа дитини
 • проект заяви (заява оформлюється у Посольстві)

Оформлення заяви-дозволу від батьків на видачу неповнолітній дитині закордонного паспорта

Для оформлення дозволу до консульського відділу особисто заявником подаються:

 • паспорт громадянина України для виїзду за кордон
 • свідоцтво про народження дитини
 • проект заяви (заява оформлюється у Посольстві)

ПАСПОРТНІ ПИТАННЯ

Чи можу я подати документи на паспорт поштою?

Ні, подача документів для оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон та отримання готового документа здійснюється особисто заявником (якщо особа досягла 16 років), або його законним представником (якщо особа є неповнолітньою чи недієздатною) з пред’явленням відповідних, належним чином засвідчених документів.

У мене закінчується термін дії паспорта громадянина України для виїзду за кордон. Я хочу продовжити термін дії старого паспорта. Як це можна зробити?

Термін дії паспортів громадянина України для виїзду за кордон не подовжується, Вам слід оформити новий паспортний документ або посвідчення особи на повернення в Україну.

У мене закінчується термін дії закордонного паспорта. Чи можу я оформити новий закордонний паспорт в Аргентині?

Консульський підрозділ Посольства України в Аргентинській Республіці приймає до розгляду клопотання про оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон. Детальна інформація з цього питання розміщена на сайті Посольства.

Чи відрізнятиметься номер мого нового паспорта від попереднього?

Так, Ваш новий паспортний документ матиме інший номер.

Я вийшла заміж на території Аргентини (Парагваю, Уругваю, Чилі) та змінила прізвище. На даний час я зареєстрована в Україні, але перебуваю за кордоном  і хочу оформити новий паспорт громадянина України для виїзду за кордон на моє нове прізвище. Яким чином я це можу зробити через Посольство України?

Громадяни України, які тимчасово перебувають на території Аргентини, та змінили прізвище, можуть оформити новий паспорт громадянина України для виїзду за кордон на нове прізвище за умови надання такими громадянами паспорта громадянина України («внутрішнього паспорта»), переоформленого на нове прізвище.

Я подаю документи на новий паспорт громадянина України для виїзду за кордон. В моєму старому паспорті написання прізвища/ім`я відрізняється від написання їх в посвідці на проживання. Чи можу я викласти своє прізвище/ім`я відповідно до написання їх в документах, виданих компетентними органами Аргентини/Чилі/Парагваю/Уругваю?

Відповідно до чинного законодавства України, на письмове  прохання громадянина написання прізвища та імені латинськими літерами може бути виконано відповідно до їх написання у документах, виданих відповідними органами іноземної держави. 

Мене повідомлено, що мій новий паспорт громадянина України для виїзду за кордон готовий і я можу його отримати. Однак в моєму старому паспорті ще є діюча віза. Що я маю робити в такому випадку?

В таких випадках при отриманні нового паспорта громадянина України для виїзду за кордон старий паспорт анулюється та повертається власнику на підставі його особистої заяви із зобов’язанням повернути згаданий вище паспорт після закінчення терміну дії візи.

Чи можу я мати на руках два паспорти для виїзду за кордон?

У  разі  здійснення регулярних поїздок за кордон та необхідності при цьому завчасного оформлення віз для в'їзду до іноземних держав за обґрунтованою заявою громадянину може бути оформлено другий паспорт.

Якщо термін дії мого паспорта вже закінчився, чи потрібно платити штраф за невчасне поновлення документу?

Законодавством України такий штраф не передбачений. Ви лише сплачуєте консульський збір за оформлення паспорта, передбачений чинними тарифами.

ПИТАННЯ, ПОВ’ЯЗАНІ З ГОЛОСУВАННЯМ ГРОМАДЯН УКРАЇНИ ЗА КОРДОНОМ

Хто включається до списку виборців на закордонній виборчій дільниці?

До списку виборців на закордонній виборчій дільниці включаються громадяни України, яким виповнилося або на день голосування виповниться вісімнадцять років та які за своєю виборчою адресою згідно з даними Державного реєстру виборців, відносяться до цієї закордонної виборчої дільниці.

Яким чином поновлюються дані про виборців які перебувають або проживають за кордоном?

Відомості про виборців, які проживають або перебувають за межами України, до органу ведення Державного реєстру виборців у Міністерстві закордонних справ України подають керівники закордонних дипломатичних установ України. Такі відомості подаються щомісячно на підставі даних консульського обліку.

Як мені проголосувати, якщо я проживаю за кордоном, але не перебуваю на консульському обліку?

У випадку, якщо виборець який проживає за кордоном, не перебуває на консульському обліку, закордонна дипломатична установа України може не володіти інформацією про його перебування на території відповідної іноземної держави.

Такому виборцю для включення до списку виборців на закордонній виборчій дільниці необхідно завчасно (однак, враховуючи процедуру виготовлення списків виборців, не пізніш як за п’ять днів до дня голосування змінити свою виборчу адресу, особисто звернувшись з відповідною заявою до Посольства.

До заяви додаються документи (копії документів), що підтверджують ці зміни. Форма заяви виборця, який проживає чи перебуває за межами України, щодо зміни його виборчої адреси розміщена на офіційному веб-сайті Центральної виборчої комісії у розділі "Державний реєстр виборців" (зміна персональних даних).

Чи можливо включитися до списку виборців у день голосування?

Ні, неможливо. Законодавством не передбачено можливості включення дільничною виборчою комісією громадян України до списку виборців на закордонній виборчій дільниці у день голосування.

Як я можу ознайомитись зі списком виборців на закордонній виборчій дільниці?

Для закордонної виборчої дільниці складаються попередній та уточнений списки виборців. Попередній список виборців передається дільничній виборчій комісії закордонної виборчої дільниці не пізніш як за шістнадцять днів до дня голосування. Наступного дня після отримання попереднього списку виборців він надається для загального ознайомлення. Кожний громадянин має право ознайомитися зі списком виборців у приміщенні відповідної виборчої комісії та перевірити правильність внесення до нього відомостей.

У разі виявлення виборцем неточностей або помилок у попередньому списку виборців на закордонній виборчій дільниці (у тому числі щодо невключення, неправильного включення або виключення із списку виборців його або інших осіб) він має право особисто подати дільничній виборчій комісії відповідну заяву, до якої додаються необхідні документи (копії документів).

Заява про уточнення попереднього списку виборців на закордонній виборчій дільниці викладається в довільній формі.

Така заява може бути подана не пізніш як за п’ять днів до дня виборів.

ЗАГАЛЬНІ ПИТАННЯ

Де можна отримати інформацію, яка допоможе мені облаштуватися на території України після тривалого перебування за кордоном?  

Корисну інформацію громадянам України: для тих, хто повертається до України після тривалого перебування за кордоном, у вигляді інформаційної брошури, можна завантажити тут.

ПИТАННЯ, ЯКІ НЕ НАЛЕЖАТЬ ДО КОМПЕТЕНЦІЇ КОНСУЛЬСЬКОГО ПІДРОЗДІЛУ ПОСОЛЬСТВА УКРАЇНИ В АРГЕНТИНСЬКІЙ РЕСПУБЛІЦІ

Консульські установи та посадові особи не можуть виконувати обов'язки адвокатів, юридичних консультантів, туристичних агентів  тощо, не надають грошей у борг, не сплачують готельнi та iншi рахунки, і, в разі порушення законів країни перебування, не можуть звільнити Вас від вiдповiдальностi.

Також консульські установи та посадові особи не можуть прискорити оформлення громадянами клопотання про залишення на постійне проживання, вихід з громадянства та оформлення паспорта України для виїзду за кордон.

Оперативному вирішенню підлягають тільки ті консульські послуги, які здійснюються безпосередньо в консульському підрозділі.

До компетенції консульського підрозділу Посольства також не належить продовження терміну перебування громадян України на території Аргентини/Чилі/Парагваю/Уругваю після звершення дозволеного терміну перебування на території цих країн.


Консульський підрозділ Посольства України в Аргентинській Республіці
Адреса: Аргентинська Республіка, C1426CRM, м. Буенос-Айрес, вул. Ольєрос, 2169. Переглянути на мапі
Телефон: (+00 5411) 4773-6137. ВИКЛЮЧНО в разі загрози життю чи загибелі громадян України: +54 9 11 6199 9414 (з інших країн), 15 6199 9414 (з Аргентини)
Факс: (005411) 4775-3476 (після п’ятого гудка)
Ел. пошта: emb_ar@mfa.gov.ua
Графік роботи:

Прийом громадян України: 

Понеділок, середа, четвер: 10:00 – 13:00

Вівторок: 14:30 – 17:30 

П’ятниця: 09:00 – 11:00,  для громадян певних категорій (інваліди, вагітні, тяжкохворі)

У неробочий та неприйомний час, у вихідні та святкові дні прийом громадян  України проводиться у екстрених випадках: втрата паспортних документів, ДТП, смерть, арешт тощо.

Прийом іноземних громадян та осіб без громадянства: 

Понеділок, середа, четвер: 10:00 – 13:00

Примітки:

Години прийому громадян консульським підрозділом (прийом і видача документів, надання консультації): щоденно з 10.00 до 13.00. Надання консультацій з консульсько-правових питань з понеділка до п’ятниці з 9.00 до 13.00 та з 14.30 до 17.30.

У разі надзвичайних подій, техногенних катастроф, природних катаклізмів, терактів, масових заворушеннь, поранення/загибелі громадян України, інших випадків, які загрожують життю чи здоров’ю наших співвітчизників тощо консульський прийом може бути проведений в інші години.